Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

wypowiedzenie dla pracownika długotrwale chorującego

L4 182 dni choroba zasiłek wypowiedzenie

wróć do serwisu Kadry Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_chrupek

Guest_chrupek
  • Goście

Napisano 25 listopad 2017 - 17:37

Witam, 

Chciałabym zapytać o stanowisko  koleżanek i kolegów. Pracownikowi wkrótce upłynie 182 dni na zwolnieniu lekarskim. Firma chce wypowiedzieć z nim umowę. Pracownik nie kontaktuje się w żaden sposób z pracodawcą. Wiemy że nie złożył do ZUS wniosku o świadczenie rehabilitacyjne, ale nie wiemy jak teraz rozwiązać z nim umowę p pracę złóżmy że:

a) stawi się do pracy po 182, po odbiór skierowania na badania lekarskie dopuszczające do prqcy, czy wówczas wręczyć mu wypowiedzenie z zachowaniem okresu  wypowiedzenia?

B) nie stawi się do pracy po 182 dniach choroby i nie poinformuje nas o swojej nieobecności i wyśle np drogą  pocztową kolejne zwolnienie lekarskie na inną jednostkę chorobową bez żadnej przerwy między zwolnieniami lekarskimi, czy wówczas możemy go zwolnić z art. 53? czy znów będziemy wypłacać mu wynagrodzenie chorobowe przez 33 dni a potem  on będzie ciągnął zasiłek chorobowy z ZUS?

c) czy jeśli  nie stawi się do pracy po 182 dniach a nie poinformuje nas o tym że nie zamierza przychodzić do pracy czy można go zwolnić z art 52 ale jeśli potem dostarczy zwolnienie lekarskie zawierające dzień nieusprawiedliwionej nieobecności będziemy go musieli do pacy przywrócić

Z góry dziękuję o podpowiedź

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: L4, 182 dni, choroba, zasiłek, wypowiedzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych