Skocz do zawartości

Urlop macierzyński

wróć do serwisu Kadry 28 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 30 listopad 2017 - 22:33

A zwolnienie lekarskie do kiedy miałaś?

Zwolnienie miałam do 30.11 włącznie i to jest też PDP oraz data którą wskazał lekarz na zaświadczeniu lekarskim.

Wole już wziąć urlop i nie kłócić się z lekarzami:)

#22 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 18 maj 2018 - 00:04

Mam taki sam problem jak poprzedniczki. Tylko że moj termin porodu miną był to 16 maj. Czy ja mogę złożyć wniosek o urlop macieżyński 20 tygodniowy ale bez zaświadczenia od lekarza o planiwanej dacie porodu czy jest to konieczne przy wniosku?

#23 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 maj 2018 - 05:56

Do wniosku o urlop należy dąłączyć zaświadczenie określające przewidywaną datę porodu - wymóg z rozporządzenia.

#24 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 19 maj 2018 - 02:02

Mam jeszcze jedno pytanie. Gdybym wzięła l4 już od lekarza rodzinnego to świadczenie wyplaca mi dalej zus czy pracodawca?

#25 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 28 maj 2018 - 08:17

Witam,jestem na urlopie macierzyńskim pol roku i konczy mi sie umowa o prace 31maja. czy pracodawca moze mnie zwolnic czy mam jakas ochrone, ewentualnie czy zus bedzie mi placic w dalszym ciagu za pracodawce dalsze wynagrodzenie za urlop macierzynski?

z gory dziekuje i pozdrawiam.

#26 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18035 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 28 maj 2018 - 08:53

Pracodawca nie musi cie zwalniać, ponieważ umowa się skończy.

#27 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 28 maj 2018 - 11:09

ale czy zus bedzie mi wyplacal za trwajacy nadal urlop macierzynski? 

#28 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 maj 2018 - 11:20

ale czy zus bedzie mi wyplacal za trwajacy nadal urlop macierzynski? 

Z ZUS otrzymasz zasiłek macierzyński.

#29 Guest_Aleksandra

Guest_Aleksandra
  • Goście

Napisano 05 październik 2018 - 17:09

Witam, chciałam ponownie poruszyć temat L4 w ciąży. Mój ginekolog poinformował mnie że wystawia mi zwolnienie do przewidywanego dnia porodu (ustalonego na podstawie ostatniej miesiączki) i w przypadku gdy nie urodzę to mi nie wypisze następnego ponieważ przepisy na to nie pozwalają i powinnam wtedy przejść na urlop macierzyński. Moje pytanie jest takie czy w przypadku gdy faktycznie nie urodzę do wyznaczonego terminu a wtedy zgłoszę się do szpitala czy tam mi bez problemu wypiszą L4 czy mam kombinować z internistą? Wiem że ustawa to określa, tylko która? Przeglądnęłam kilka na temat zwolnień lekarskich i urlopu macierzyńskiego ale nie znalazłam tam stricte napisane do kiedy mi lekarz może wystawić zwolnienie. Jeśli byłaby osoba, która mogłaby mi udzielić informacji na ten temat i również wskazać który Dz. U. to określa byłabym wdzięczna. Dodam również, że konsultowałam sprawę z działem kadr w mojej pracy i pierwszy raz o tym słyszeli (może ze względu na niewielki zakład pracy).

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych