Skocz do zawartości

Zasiłek stały 2018

wróć do serwisu Sektor Publiczny 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 listopad 2017 - 13:07

Ile w 2018 r. wyniesie zasiłek stały?

#2 bjorke

bjorke

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 13:38

Tyle samo ile  w tym, o ile nie wejdzie nowe rozporządzenie, w co wątpię.

#3 Guest_liberty

Guest_liberty
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2017 - 18:56

Zasiłek stały jest waloryzowany co 3 lata.Ostatnia podwyżka była z dniem 1.10.2015 teraz październik 2018 r. Pożyjemy zobaczymy

#4 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2018 - 11:37

Czy weszło nowe rozporządzenie dot.podwyżki zasiłku stałego na ten rok?

#5 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 11 luty 2018 - 13:14

W tym roku podwyżka zasiłku stałego z MOPS napewno bedzie ale o ile?
Prawdopodobnie śmieszne pieniądze.
Ja obecnie mam 604zł z czego około 300zł mies. wydaje na leki.
Jak żyć, jak płacić z tego za mieszkanie, prąd i gaz?
O wyżywieniu to już nie wspominam.
Rząd cały czas się chwali że coraz mniejsze ubustwo, tylko że tym naprawde ubogim nikt nie pomaga
Dali by chociaż tyle co najniższa renta czy emerytura pomniejszone o podatek bo zasiłek nie jest opodatkowany.
Kopacz dała podwyżke 50 z czymś a ile bedzie teraz też 50? to po podwyżce leków może na jeden lek starczy.
Cała ta pomoc to jedna wielka schizofremia paranoidalna.
Dziś w polsce 1000zł netto to bieda z nędą dla osoby samotnej a niby ubustwo maleje.
Rafalska nie ma chyba pojęcia co znaczy ubustwo!!!

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17047 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 luty 2018 - 16:17

Zasiłek i zasiłek, czas chyba skończyć z tym rozdawiennictwem.
Ludzie pracują i mają nędzne płacę więc może skupić się nad podwyżką marnych płac, zamiast rozdawać publiczne środki ZA NIC.
Roszczeniowość i roszczeniowość

#7 Guest_samson

Guest_samson
  • Goście

Napisano 12 luty 2018 - 22:11

Jeżeli chodzi o płace to średnia 4300 wiem że zarabiają 2000 wszyscy narzekają bo mają rację,a co maja powiedzieć ci co mają 604 zł zasiłku stałego bo nie mogą pracować bo są chorzy i nie dorobią sobie pani Zosiu! Dam Pani 604 zł i niech Pani żyje.Życzę Pani powodzenia.

#8 Guest_ktoś

Guest_ktoś
  • Goście

Napisano 20 luty 2018 - 15:47

Jestem nieuleczalnie chora a od dwóch miesięcy nie mogę otrzymać zasiłku stałego tylko dlatego, że wyszłam za Mąż.

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 luty 2018 - 15:54

Jestem nieuleczalnie chora a od dwóch miesięcy nie mogę otrzymać zasiłku stałego tylko dlatego, że wyszłam za Mąż.

i słusznie, przecież mąż chyba zarabia

#10 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2018 - 13:58

Zasiłek i zasiłek, czas chyba skończyć z tym rozdawiennictwem.
Ludzie pracują i mają nędzne płacę więc może skupić się nad podwyżką marnych płac, zamiast rozdawać publiczne środki ZA NIC.
Roszczeniowość i roszczeniowość

Droga Pani.

Ja jestem całkowicie niezdolna do pracy,bez prawa do renty,a jestem po amputacji obu nóg.Mam zasiłek stały tylko i wyłacznie i jestem zmuszona za to wyżyć.Uważa Pani,ze to rozdawiennictwo? Rozdawiennictwo to ta chora ustawa 500+

#11 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2018 - 15:09

Witam jestem osoba niepełnosprawna O stopniu umiarkowanym i dostałam zasiłek stały w kwocie 90zł dodam do tego że jestem na utrzymaniu mojego chłopaka który pracuje dorywczo i nie zarabia nawet 1000 zł a ja choruje na różne choroby i leki trochę mnie kosztują do tego opłaty a mops stwierdził że chyba jestem bogata i 90zł mi starczy to jest jakaś parodia

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 10:17

Jestem samotny mam 67lat.Jestem inwalidą 1grupy z opieką 634zł.Może który z polityków (mądrych), przeżyje miesiąc utrzymując mieszkanie, do tego opłaty za wodę,prąd, gaz,węgiel,lekarstwa,wywóz śmieci, jedzenie etc.I to jest PAŃSTWO OPIEKUŃCZE.Nie życzę tego nikomu.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 maj 2018 - 10:40

Droga Pani.

Ja jestem całkowicie niezdolna do pracy,bez prawa do renty,a jestem po amputacji obu nóg.Mam zasiłek stały tylko i wyłacznie i jestem zmuszona za to wyżyć.Uważa Pani,ze to rozdawiennictwo? Rozdawiennictwo to ta chora ustawa 500+

Zgadzam się w całości, rozdawiennictwo to 500+ bo stworzyło dodatkową bandę nierobów patologicznych... Ja po operacjach kręgosłupa i operacji nogi w oczekiwaniu na operację kręgów szyjnych, niestety nie jestem w stanie z zaś. stałego wykupić 1/2 zapisywanych leków, a na chwilę obecną o pracy mogę pomarzyć, nikt mnie nie zatrudni, bo do czego? jak ledwie długopis w ręce utrzymam...

#14 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 07 maj 2018 - 21:08

Na leki nie masz ale na kompa i Internet masz? I jakoś dajesz radę pisać? W dzisiejszych czasach można zarabiać zdalnie bez wychodzenia z domu przez Internet Mam alergię na ludzi którzy narzekają na swój los Też przeżyłam ciężką chorobę ale po publiczne pieniądze ręki nie wyciaglam i nie narzekalam na swoj los Przez rok czasu żyłam z dwójką dzieci za 1000zł miesięcznie było biednie ale się dało Więcej kreatywności i asertywności życzę

#15 dimian

dimian

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 14 maj 2018 - 13:37

Zgadzam się z tym co mówi mój poprzednik... Nic dodać i nic ująć ;)

Świat wokół nas jest światem cieni, Danielu, a magii w nim za grosz.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych