Skocz do zawartości

Urlop rodzicielski

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 11:57

Dzień dobry,
Chciałbym się zapytać jak wygląda sprawa urlopu rodzicielskiego dla ojca. W momencie kiedy urodził Nam sie syn, mama dziecka nie podejmowała żadnej pracy. Pracowałem tylko ja. Zaznaczam że nie jesteśmy jeszcze po ślubie. Mama dziecka dostawała na tamtą chwilę 1000 zł do 1 roku życia dziecka. Ja jako ojciec skorzystałem z urlopu 2 tyg urlopu ojcowskiego. Chciałbym się zapytać czy mi jako ojcu dziecka przysługuje urlop rodzicielski w postaci 32 tyg?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 11:59

Dzień dobry,
Chciałbym się zapytać jak wygląda sprawa urlopu rodzicielskiego dla ojca. W momencie kiedy urodził Nam sie syn, mama dziecka nie podejmowała żadnej pracy. Pracowałem tylko ja. Zaznaczam że nie jesteśmy jeszcze po ślubie. Mama dziecka dostawała na tamtą chwilę 1000 zł do 1 roku życia dziecka. Ja jako ojciec skorzystałem z urlopu 2 tyg urlopu ojcowskiego. Chciałbym się zapytać czy mi jako ojcu dziecka przysługuje urlop rodzicielski w postaci 32 tyg?

Nie przysługuje. A przysługiwałby, gdyby matka dziecka miała prawo do urlopu macierzyńskiego.

#3 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 22:57

A jeżeli mama dziecka w chwili obecnej już pracuje to nadal mi się on nienalezy? Bo słyszałem że można go wykorzystać do 6 roku życia dziecka. Pozdrawiam

#4 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4342 postów

Napisano 22 listopad 2017 - 23:43

To, że obecnie pracuje nie znaczy, że z automatu nabyła prawo do świadczeń rodzicielskich .

Świadczenia rodzicielskie nabywa się jeśli w dniu porodu jest się w stanie zatrudnienia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych