Skocz do zawartości

Wymeldowanie z mieszkania

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 08:33

Witam, 

Mam pytanie ,  W styczniu rodzice przepisali na mnie dom  w którym jest zameldowana moja siostra cioteczna . Meldunek był jej potrzebny do wynajęcia mieszkania " wynajem okazjonalny" czy jakoś tak. 
Siostra nie mieszkała nigdy w tym domu ani w nim nie przebywała . Jesteśmy w trakcie rozprawy administracyjnej o cofnięcie jej meldunku .  Boję się że podczas trwania tej rozprawy , a nie zanosi się na szybkie jej zakończenie, będzie chciała przyjść do mnie do domu . Czy mam prawo  nie wpuści jej do domu ? 
Bardzo proszę o pomoc 

#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15020 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 listopad 2017 - 08:38

Przecież jest zameldowana to jak chcesz nie wpuszczać?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 08:49

Przecież jest zameldowana to jak chcesz nie wpuszczać?

Ale nigdy tam nie przebywała , według Pani z Urzędu mam prawo jej nie wpuścić , ale chciałbym to potwierdzić 

#4 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15020 postów

Napisano 22 listopad 2017 - 08:55

Pani z Urzędu? A któż to taki?

sobie mówić może, niech ci poda przepis prawa, kuzynka przyjdzie z policją i wpuścić ją będziesz musiał, dopóki nie wymeldujesz.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 09:06

Pani z Urzędu? A któż to taki?

sobie mówić może, niech ci poda przepis prawa, kuzynka przyjdzie z policją i wpuścić ją będziesz musiał, dopóki nie wymeldujesz.

A co mi grozi za to że jej nie wpuszczę ? 

#6 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 09:59

To trochę inaczej się odbywa. W trybie administracyjnym przychodzi ktoś z urzędu i pyta i sprawdza, czy dana osoba tu mieszka, pyta sąsiadów, czy ją widzieli itp.

Meldunek nie daje prawa do lokalu lecz zamieszkiwanie rodzi obowiązek meldunkowy. NIE musisz wpuszczać jej do mieszkania, meldunek nie daje praw do lokalu! Meldunek to jest tylko czynność administracyjna. NIC Ci nie grozi za niewpuszczenie jej do lokalu, bo ona nie ma do niego prawa. 

#7 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15020 postów

Napisano 22 listopad 2017 - 10:03

Grozić nie grozi, ale wiem jak działa policja w takich wypadkach, stres i nerwy nie potrzebna.........

#8 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 10:14

Nic na to nie poradzę, że ktoś ma stresa. Policja nie pokaże żadnego dowodu na przebywanie Pani w tymże lokalu, bo go nie ma.

#9 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 10:16

a! I jedna sprawa: jeśli meldunek był zw. z najmem okazjonalnym to ktoś oświadczył jako właściciel, ze w razie eksmisji przyjmie tą panią pod swój dach, trzeba napisać do wynajmującego, że od konkretnego dnia nasze świadczenie jest nieaktualne! - no bo w tym przypadku pani dostęp ma, bo sami jej go daliśmy

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 10:19

a! I jedna sprawa: jeśli meldunek był zw. z najmem okazjonalnym to ktoś oświadczył jako właściciel, ze w razie eksmisji przyjmie tą panią pod swój dach, trzeba napisać do wynajmującego, że od konkretnego dnia nasze świadczenie jest nieaktualne! - no bo w tym przypadku pani dostęp ma, bo sami jej go daliśmy

Rodzice podpisali akt notarialny że w razie czego "przygarną" siostrę do siebie , ale akt stracił ważność jak rodzice przestali być właścicielami w/w nieruchomości  . 

#11 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 10:31

rozumiem, że sprawdziłeś, że ten akty wygasa wraz z darowizną na Ciebie?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych