Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiany w Karcie Nauczyciela od 1 stycznia 2018 r.

wróć do serwisu Kadry 50 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Vader

Guest_Vader
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2017 - 08:32

do pani myszy z misji jeszcze nikt nie wyżył od razu widać , że to to po szkole pedagogicznej a nie po Uniwersytecie

#22 Guest_gegroza

Guest_gegroza
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2017 - 22:18

Rządowa propaganda i tyle. Kolejna dobra zmiana

#23 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2017 - 12:51

urlop zdrowotny, który ma rozpocząć się za kilka miesięcy.jak uzyskać pomózcie

#24 Guest_nauczycielka

Guest_nauczycielka
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2018 - 08:28

do Gość: możesz uzyskać urlop dla poratowania zdrowia, jeśli lekarz rodzinny wystawił Ci orzeczenie o jego potrzebie do końca 2017 roku. Wtedy urlop musi być Ci udzielony na starych zasadach. Pozdrawiam!

#25 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2018 - 17:49

Wszystko po to by zacisnąć pas na grupie zawodowej, od której zależy inteligencja naszego społeczeństwa. Po co wydłużać staże? Bzdura.

#26 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2018 - 18:29

W jednym akapicie jest mowa że nauczyciele w "innych ...placówkach wychowania" będą pracować na podstawie Karty Nauczyciela, a w kolejnym że na podstawie Kodeksu pracy. Jak to rozumieć?

#27 Guest_Gabriela

Guest_Gabriela
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2018 - 20:10

Wicedyrektorzy, kierownicy (np. świetlicy) w szkole,

jak kwestię 35 dni urlopu rozwiązujecie w praktyce?

Wypisaliście już wnioski o urlop?

Co z dniami miedzy świętami

(w tym roku: 2 i 4 maja, 1 czerwca, 2 listopada, 27 i 28 grudnia)?

W mojej szkole w wakacje dyrekcję obowiązywał porządek pracy: wtorek/czwartek 10:00-14:00.

W pozostałe dni tygodnia byli "pod telefonem".

Jak ma być teraz, jakie macie refleksje, może już decyzje.

Co mają wtedy robić skoro realizować mają zadania administracyjne, a nie zajęcia z dziećmi.

Kurze ścierać?

O ile wicedyrektor ma zadania, które powinien przygotować w czasie przerwy między zajęciami (np. plan lekcji, grafik sal), co zajmuje mu sporo czasu,

o tyle np. kierownicy świetlicy mają sporo mniej obowiązków, z którymi muszą zmierzyć się w czasie wakacji...

#28 Guest_Swietliczanka

Guest_Swietliczanka
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2018 - 20:55

A czy nauczyciele świetlicy też będą mieć zmniejszone pensum godzin do 22?

#29 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2018 - 14:04

Wicedyrektorzy, kierownicy (np. świetlicy) w szkole,

jak kwestię 35 dni urlopu rozwiązujecie w praktyce?

Wypisaliście już wnioski o urlop?

Co z dniami miedzy świętami

(w tym roku: 2 i 4 maja, 1 czerwca, 2 listopada, 27 i 28 grudnia)?

W mojej szkole w wakacje dyrekcję obowiązywał porządek pracy: wtorek/czwartek 10:00-14:00.

W pozostałe dni tygodnia byli "pod telefonem".

Jak ma być teraz, jakie macie refleksje, może już decyzje.

Co mają wtedy robić skoro realizować mają zadania administracyjne, a nie zajęcia z dziećmi.

Kurze ścierać?

O ile wicedyrektor ma zadania, które powinien przygotować w czasie przerwy między zajęciami (np. plan lekcji, grafik sal), co zajmuje mu sporo czasu,

o tyle np. kierownicy świetlicy mają sporo mniej obowiązków, z którymi muszą zmierzyć się w czasie wakacji...

#30 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2018 - 14:13

Nowy zapis w Karcie dotyczący urlopu kierownictwa szkoły uderza  też w kierowników sekcji szkół muzycznych, którzy z racji tego wielkiego stanowiska kierowniczego mają w tygodniu 4 godziny "administracyjne".

Teraz będą przychodzili do szkoły w wakacje i pograją sobie kilka godzin na instrumencie i pójdą do domu. Co innego mogą robić w ferie i wakacje.

Wydaje mi się, że w szkołach ogólnych nie ma podobnych stanowisk...

Może odezwą się inni nauczyciele pełniący funkcje kierowników sekcji instrumentów?

#31 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 14:54

Nowy zapis w Karcie dotyczący urlopu kierownictwa szkoły uderza  też w kierowników sekcji szkół muzycznych, którzy z racji tego wielkiego stanowiska kierowniczego mają w tygodniu 4 godziny "administracyjne".

Teraz będą przychodzili do szkoły w wakacje i pograją sobie kilka godzin na instrumencie i pójdą do domu. Co innego mogą robić w ferie i wakacje.

Może odezwą się inni nauczyciele pełniący funkcje kierowników sekcji instrumentów?

Też w tym temacie. Też jestem kierownikiem sekcji w Państwowej Szkole Muzycznej W ramach 18 godzinnego etatu mam 4 godziny na sprawy sekcyjne. W związku z par 64 ust 2a przysługuje mi teraz 35 dni urlopu. Nie wiem co miał na myśli Ustawodawca pod słowami "inne stanowisko kierownicze". Czy kierownik sekcji w szkole muzycznej poprzez te 4 godziny kierownicze traci ferie?  Ile godzin powinien w niej przebywać wtedy - 18 godzin czy tylko 4? Dodatkowo wydaje się, że nie jest chyba intencją Ustawodawcy, aby nauczyciel mógł brać urlop w ciągu roku szkolnego dezorganizując pracę szkoły, co mu teraz umożliwia nowy zapis Karty.

#32 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 18:49

Jestem kierownikiem świetlicy, mam tylko 4 godziny administracyjnych( pracy mnóstwo), a 22 dydaktyczne z dziećmi - po zmianach tylko 35 dni urlopu- to niesprawiedliwe ( pracuje o wiele więcej niż wychowawca świetlicy na etacie) za marne funkcyjne i zabrano mi jeszcze 21 dni wakacji i ferii- w jakim celu, przecież i tak od połowy sierpnia siedzimy w szkole przygotowując wszystko do nowego roku szkolnego. Uważam, ze w przypadku nauczycieli będących w takiej samej sytuacji urlop powinien być taki sam jak każdego nauczyciela lub pomniejszony adekwatnie do ilości godzin administracyjnych

#33 Guest_Gonia

Guest_Gonia
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 23:45

Nie wierzę, że jest Pani nauczycielka nawet jesli byłą, skąd tyle pogardy dla innych pracujacych w tym zawodzie,?

Nauczyciel, który tak odpowiada to pseudonauczyciel. Nauczyciel to nie zawód a misja, skoro pani to nie odpowiada to najlepiej zmienić zawód i mieć urlop w innych terminach ( jak pracodawca wyrazi zgodę a najczęściej nie wyraża zgody i daje wtedy kiedy chce a nie kiedy my chcemy) Co do 5 opinii i dziecka z zespołem Aspergera to jest norma więc zamiast płakania na forum usiąść i poczytać jakie metody i formy pracy zastosować aby dzieci miały z tego pożytek. Od wielu lat obowiązkiem nauczyciela jest dostosować treści do możliwości dzieci no ale ...w gotowcach nie podają kilku konspektów lekcji tylko jeden dla średniego poziomu . I tu jest ból bo trzeba samemu coś przygotować. Proszę popytać starych, prawdziwych nauczycieli jak pracowali dawniej. Z pozdrowieniami i życzeniami poszukania sobie nowej pracy.
emerytowana nauczycielka/dyrektorka szkoły/pedagog szkolny po porządnej 5 letniej uczelni pedagogicznej i kilku podyplomówkach, milionach kursów i szkoleń

#34 Guest_Lucyna

Guest_Lucyna
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 23:58

[Dziekuje za podjecie tematu, jesteklm kierowniczka sekcji klawiszowej i wlasnie zastanawiam sie co niby mam robic w szkole latem... chyba nie w kazdej szkole taka "jazda" kolezanka na identycznym stanowisku w pobliskiej placowce twierdzi ze jej nic sie nie zmieniło... pozyjemy, zobaczymy...jak wybrna z tego w praktyce ☺ quote name="Gość" post="2079230" timestamp="1515417196"]

Nowy zapis w Karcie dotyczący urlopu kierownictwa szkoły uderza też w kierowników sekcji szkół muzycznych, którzy z racji tego wielkiego stanowiska kierowniczego mają w tygodniu 4 godziny "administracyjne".
Może odezwą się inni nauczyciele pełniący funkcje kierowników sekcji instrumentów?[/quote]

#35 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2018 - 01:28

Przy 40 nauczycielach w szkole albo i więcej ciężko dostać dofinansowanie do studiów, a nawet jeśli to jest to kwestia paruset złotych (przy studiach kosztujących kilka tysięcy) i zarobkach Ok. 2000 zł z pracą i dokształcaniem się "na okrągło.

#36 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2018 - 14:12

[Dziekuje za podjecie tematu, jesteklm kierowniczka sekcji klawiszowej i wlasnie zastanawiam sie co niby mam robic w szkole latem... chyba nie w kazdej szkole taka "jazda" kolezanka na identycznym stanowisku w pobliskiej placowce twierdzi ze jej nic sie nie zmieniło... pozyjemy, zobaczymy...jak wybrna z tego w praktyce ☺ quote name="Gość" post="2079230" timestamp="1515417196"]

Nowy zapis w Karcie dotyczący urlopu kierownictwa szkoły uderza też w kierowników sekcji szkół muzycznych, którzy z racji tego wielkiego stanowiska kierowniczego mają w tygodniu 4 godziny "administracyjne".
[/quote]

#37 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2018 - 14:15

"Dobra zmiana" nie odpuszcza już kontrolują w szkołach muzycznych czy kierownicy sekcji są na posterunku w pełnej gotowości do...

#38 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2018 - 19:34

A może szkoły muzyczne mogłyby zorganizować zajęcia wakacyjne dla dzieci.Rodzice uczniów nie mają 2 miesięcy urlopu a dzieciaki się nudzą

#39 Guest_zainteresowany

Guest_zainteresowany
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2018 - 20:26

Mam pytanie: czy zmiany w urlopach wypoczynkowych oznaczają, że nauczyciel w przerwie świątecznej ma teraz siedzieć w szkole?

#40 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 luty 2018 - 11:10

Czy urlop jest nadal możliwy 3 x w ciągu kariery zawodowej?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych