Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiany w Karcie Nauczyciela od 1 stycznia 2018 r.

wróć do serwisu Kadry 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515617 postów

Napisano 20 listopad 2017 - 09:58

Usunięcie stanowiska asystenta nauczyciela, zmiany w urlopie wypoczynkowym i urlopie dla poratowania zdrowia, uregulowanie czasu pracy nauczycieli - to tylko niektóre z planowanych zmian w Karcie Nauczyciela. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2018 r.

Powrót do artykułu: Zmiany w Karcie Nauczyciela od 1 stycznia 2018 r.

#2 Guest_oburzony

Guest_oburzony
  • Goście

Napisano 20 listopad 2017 - 09:58

Czyli jeszcze więcej przywilejów , mniej pracy a więcej pieniędzy, coraz mniej uczniów a coraz więcej nauczycieli żyć nie umierać, To ci zmiana ,a dlaczego nie zabrać podwójnego socjalnego, nie przenieś wypłaty na koniec miesiąca, urlop 26 dni i co najmniej 26 godzin pensum, a tu proszę nietykalni.Paranoja

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 listopad 2017 - 13:33

Coraz mniej młodych ludzi chce pracować w zawodzie nauczyciela.

#4 Guest_ do oburzonego

Guest_ do oburzonego
  • Goście

Napisano 21 listopad 2017 - 13:36

Oburzony, zazdrościsz? Zatrudnij się w szkole i zobaczysz jaki to cud miód.

#5 Guest_Magic

Guest_Magic
  • Goście

Napisano 21 listopad 2017 - 23:51

Uzerac się z cudzymi dziećmi? ! A jaka to bajka? I przynosić pracę do domu? To robota dla wytrwałych.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 listopad 2017 - 13:06

Za chwile to Ukrainki będą uczyły w Polskich szkołach. Nauczyciele padają na serce jak muchy. Po 3 miesiącach pracy w szkole mam szmery w sercu. BRAWO PIS!

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 listopad 2017 - 22:43

Za chwile to Ukrainki będą uczyły w Polskich szkołach. Nauczyciele padają na serce jak muchy. Po 3 miesiącach pracy w szkole mam szmery w sercu. BRAWO PIS!

Nie przesadzaj z tym sercem, widać nie nadajesz się na nauczyciela.

#8 Guest_GOŚĆ

Guest_GOŚĆ
  • Goście

Napisano 30 listopad 2017 - 09:22

Całkiem fajnie dla wszystkich + 500 a nauczycieli udupiono, nie zgadzam się !!!, generalnie zanim zaczniesz zarabiać normalne pieniądze (2.600 zł na rękę) musisz pracować 5 laaaat dłużej (10 na 15)

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 listopad 2017 - 19:50

A od kiedy ma wejść zmiana w pensum specjalistów? Też od stycznia? Gdzie mogę to sprawdzić?

#10 Guest_Zainteresowany

Guest_Zainteresowany
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2017 - 20:32

Czy mam rozumieć, że od stycznia 2018 roku nauczyciele będą zatrudnieni tak jak normalni pracownicy- czyli np. 3 umowa to umowa na czas nieokreślony?

#11 Guest_Pracownik oświatowy

Guest_Pracownik oświatowy
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2017 - 11:41

Bardzo dobrze. Może w końcu nauczyciele zaczną być nauczycielami. Moim zdaniem powinni pracować 40h w tygodniu a nie 20. Co z tego że pozostała część powinna być na samokształcenie jak i tak niewielki odsetek nauczycieli podnosi kwalifikacje zawodowe. Owszem nauczyciel stażysta czy kontraktowy ma bardzo nieprzyjemną sytuację finansową moim zdaniem czas stopnia awansu powinien być skrócony ale nauczyciele mianowani czy tym bardziej dyplomowani jestem jak najbardziej za. Może w końcu skończy się praca w 3-4 szkołach gdzie tak naprawdę nigdzie nie jest dla ucznia bo ciągle go nie ma.

#12 Guest_Zatroskany rodzic

Guest_Zatroskany rodzic
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2017 - 12:05

Kiedy nastąpią zmiany w karcie nauczyciela, że będzie można zwolnić nauczycieli słabych, niewywiązujących się ze swoich obowiązków. Obecnie po uzyskaniu dyplomowania duża część nauczycieli ma wszystko "w poważaniu", bo jak twierdzą nikt im nic nie może zrobić.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2017 - 23:51

40h w tygodniu i tyle pracuje papierologia to reszta z 40h i urlop kiedy zechce a nie tylko w sezonie jak każdy kiedy chce.

#14 Guest_😦

Guest_😦
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2017 - 14:53

Bardzo chętnie-40 godzin i ani jednej więcej. Zero pracy w domu, żadnych wycieczek, wyjazdów,zebrań czy innych imprez poza ustawowymi 40 godzinami,a jeśli już to płatne. Nie ma sprawy! Urlop wtedy kiedy chcę, a nie,kiedy muszę. Dokształcania? Chyba jesteśmy jedną z najbardziej doksztalcajacych się grup zawodowych,co doskonale widać na studiach podyplomowych, a wiem,co mówię!właśnie robię czwarta podyplomowkę,mając 10 lat stażu. Dziesiątek szkoleń nie zliczę. Jeszcze mało?

#15 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2017 - 21:52

Czyli jeszcze więcej przywilejów , mniej pracy a więcej pieniędzy, coraz mniej uczniów a coraz więcej nauczycieli żyć nie umierać, To ci zmiana ,a dlaczego nie zabrać podwójnego socjalnego, nie przenieś wypłaty na koniec miesiąca, urlop 26 dni i co najmniej 26 godzin pensum, a tu proszę nietykalni.Paranoja

To zapraszam do pracy jak jest tak pięknie!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych