Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świadczenie pielęgnacyjne 2018 r. – komu przysługuje i w jakiej wysokości?

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671040 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 11:02

W nadchodzącym roku, w związku ze wzrostem wysokości minimalnego wynagrodzenia, zwiększeniu ulegnie wysokość świadczenia pielęgnacyjnego. W 2018 r. osoby opiekujące się niepełnosprawnymi dziećmi mogą liczyć na 1477,00 zł miesięcznie. Sprawdź komu i kiedy przysługuje świadczenie pielęgnacyjne, a kto prawa do tego świadczenia nie ma.

Powrót do artykułu: Świadczenie pielęgnacyjne 2018 r. – komu przysługuje i w jakiej wysokości?

#2 Guest_Baśka

Guest_Baśka
  • Goście

Napisano 16 listopad 2017 - 11:02

Hmmm........ Dla mnie bez zmian, nie przysługuje mi ten zaszczyt mimo że od 34 lat opiekuję się niepełnosprawną córką-leżaca'ponieważ wcześniej z uwagi na zużycie materiału przy pracy 24h dochrapałam się kontużji i przyznano mi reńtę częściowej niezdolności do pracy,kiedy nie istniały świadczenia pielęgnacyjne.Dzisiaj jestem 58 letnim wrakiem człowieka 'który nadal opiekuje się córką-bo musi 'bez jakiegokolwiek wsparcia za 650zł-najniższej renty z której nie mogę zrezygnować na rzecz świadczenia pielęgnacyjnego lub zawiesić bo takie jest prawo-prawo buszu i nierównosci spolecznej za przyzwolenim rżądu , obrońcy życia poczętego i co dalej.......dalej to dzieci niczyje

#3 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 16 listopad 2017 - 15:42

Taaaa bo uciśnionym mamuśkom wiecznie mało! A co z rodzinami gdzie pracuje oboje rodziców za najniższą krajową ? Nie mają ani rodzinnego ani 500+.

#4 Guest_Marzena

Guest_Marzena
  • Goście

Napisano 16 listopad 2017 - 23:10

Ja nic z tego nie rozumie odnoszą tylko rodzica dzieci niepełnosprawnych. Ja opiekuje się mężem niepełnosprawnym 24 godziny na dobę za 520 zł. Ja się pytam kiedy będą podwyżki dla nas.

#5 Guest_Marzena

Guest_Marzena
  • Goście

Napisano 16 listopad 2017 - 23:19

Ja mam pytanie do pani Premier Beaty Szydło. Pani Beato obiecała pani przed wyborami że będą podwyżki opiekuńczego zasiłku dla starszych osob. Co roku dajecie tylko dziecią a co z nami do pracy bym poszła więcej zarobiła za granicą płacą dużo więcej za opiekę jak w Polsce.Na prawdę to chory Rząd

#6 Guest_Marzena

Guest_Marzena
  • Goście

Napisano 16 listopad 2017 - 23:20

Ja nic z tego nie rozumie odnoszą tylko rodzica dzieci niepełnosprawnych. Ja opiekuje się mężem niepełnosprawnym 24 godziny na dobę za 520 zł. Ja się pytam kiedy będą podwyżki dla nas.

#7 Guest_emerytka

Guest_emerytka
  • Goście

Napisano 17 listopad 2017 - 11:09

Ja mam pytanie do pani Premier Beaty Szydło. Pani Beato obiecała pani przed wyborami że będą podwyżki opiekuńczego zasiłku dla starszych osob. Co roku dajecie tylko dziecią a co z nami do pracy bym poszła więcej zarobiła za granicą płacą dużo więcej za opiekę jak w Polsce.Na prawdę to chory Rząd

O osobach starszych, to już dawno wszyscy zapomnieli, od wielu lat.My jesteśmy potrzebni przy wyborach, żeby zwiększyć frekwencję.

#8 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2017 - 15:46

Dlaczego zasiłek pielęgnacyjny na dzieci chore jest o wiele mniejszy niż dostają starsi ludzie zdrowi? Moi teściowie mają po 80 lat,czują się dobrze są zdrowi a ja mam chore niepełnosprawne dziecko 22 lata ma, ciągle pampersy,cewniki i dostaję 153 zl pielęgnacyjnego a Ci o wiele więcej

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2017 - 10:59

Dlaczego zasiłek pielęgnacyjny na dzieci chore jest o wiele mniejszy niż dostają starsi ludzie zdrowi? Moi teściowie mają po 80 lat,czują się dobrze są zdrowi a ja mam chore niepełnosprawne dziecko 22 lata ma, ciągle pampersy,cewniki i dostaję 153 zl pielęgnacyjnego a Ci o wiele więcej

Zasiłek pielęgnacyjny jest jednakowy dla wszystkich. Natomiast po 75 roku życia otrzymuje się dodatek pielęgnacyjny, więc pomyliłaś 2 różne świadczenia. A dlaczego zasiłek jest tak niski? Pytaj rządzących w Polsce. Idzie dobra zmiana, więc powinni go podwyższyć.A tak nawiasem mówiąc - nie wszyscy ludzie po 80 roku życia czują się dobrze i są zdrowi, więc przykład z Twoimi teściami jest nijaki.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2017 - 11:20

Zasiłek pielęgnacyjny jest jednakowy dla wszystkich. Natomiast po 75 roku życia otrzymuje się dodatek pielęgnacyjny, więc pomyliłaś 2 różne świadczenia. A dlaczego zasiłek jest tak niski? Pytaj rządzących w Polsce. Idzie dobra zmiana, więc powinni go podwyższyć.A tak nawiasem mówiąc - nie wszyscy ludzie po 80 roku życia czują się dobrze i są zdrowi, więc przykład z Twoimi teściami jest nijaki.

Zapomniałam jeszcze dodać, że masz prawo wystąpić do ZUS o przyznanie dziecku dodatku pielęgnacyjnego.Jeśli go otrzymasz, wtedy zamiast 153 zł dostaniesz 212 zł miesięcznie.

#11 Guest_Julka

Guest_Julka
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2018 - 22:12

Dlaczego mając prawo do renty na swoją niepełnosprawność nie mogę mieć też świadczenia na dziecko niepełnosprawne? Dlaczego nie mogę wybrać korzystniejszego świadczenia gdy rentę mam niższą?

#12 Guest_ANETADDDD

Guest_ANETADDDD
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2018 - 08:55

witam syn mój 23 lata rena z ZUS na stale całkowita niezdolność do pracy i moje pytanie jest czy może wystąpić do ZUS o przyznanie mu dodatku pielęgnacyjnego tego 212 zł..

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2018 - 12:33

witam syn mój 23 lata rena z ZUS na stale całkowita niezdolność do pracy i moje pytanie jest czy może wystąpić do ZUS o przyznanie mu dodatku pielęgnacyjnego tego 212 zł..

Może.

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2018 - 12:34

Dlaczego mając prawo do renty na swoją niepełnosprawność nie mogę mieć też świadczenia na dziecko niepełnosprawne? Dlaczego nie mogę wybrać korzystniejszego świadczenia gdy rentę mam niższą?

Bo takie jest prawo.

#15 Guest_Jagoda

Guest_Jagoda
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2018 - 19:06

Mój syn kończy 18 lat i jeśli uzyska prawo do renty socjalnej, a nadal będę się nim opiekować (niepełnosprawność w stopniu znacznym)  to stracę prawo do świadczenia pielęgnacyjnego?

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2018 - 11:08

Mój syn kończy 18 lat i jeśli uzyska prawo do renty socjalnej, a nadal będę się nim opiekować (niepełnosprawność w stopniu znacznym)  to stracę prawo do świadczenia pielęgnacyjnego?

Nie stracisz prawa.

#17 dzoana1987

dzoana1987

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 14:22

Witam mam pytanie odnośne świadczenia pielęgnacyjnego. mieszkam razem z mężem i jego babcia. babcia od 4 m-cy wymaga 24h opieki. posiada zaświadczenie o niezdolnosci do samodzielnej egzystencji.Ja posiadam statut osoby bezrobotnej . niestety nie moge podjac pracy poniewaz musze sie zajmowac babcia meza poniewaz maz pracuje. Czy w zwiazku z tym moglabym sie starac o świadczenie opiekuńcze na babcie?

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2018 - 10:19

Witam mam pytanie odnośne świadczenia pielęgnacyjnego. mieszkam razem z mężem i jego babcia. babcia od 4 m-cy wymaga 24h opieki. posiada zaświadczenie o niezdolnosci do samodzielnej egzystencji.Ja posiadam statut osoby bezrobotnej . niestety nie moge podjac pracy poniewaz musze sie zajmowac babcia meza poniewaz maz pracuje. Czy w zwiazku z tym moglabym sie starac o świadczenie opiekuńcze na babcie?