Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ulepszenie środka trwałego - montaż instalacji gazowej w samochodzie


wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wonka

Wonka

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 07:57

Witajcie!

Samochód jest środkiem trwałym 011 (np. 100.000 zł).

Wykonany będzie montaż instalacji gazowej: F-ra "USŁUGA MONTAŻU..." 2.500 zł

Będzie to paragraf 4300, a o kwotę 2.500 zł należy zwiększyć wartość samochodu?

Czyli koszt montażu pójdzie z wydatków bieżących (bo poniżej 3.500 zł)?

Czy nie jest tak, że bez względu na wartość - ulepszenie, modernizacja - musi być paragraf inwestycyjny 6060?



#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15025 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 listopad 2017 - 08:13

To nie jest żadne ulepszenie, wydatek bieżący i wartość samochodu nie wzrasta.



#3 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15025 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 listopad 2017 - 08:19

Poza tym, nawet gdyby ktoś uznał, ze jednak ulepsza auto, to i tak wydatek poniżej 3.500,- nie zwiększa wartości środka trwałego.



#4 Wonka

Wonka

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 12:15

Dziękuję! Też poczytałam o tym.

Do 3.500 zł - nie zwiększa wartości - koszt jednorazowy.

Powyżej 3.500 zł - zwiększa wartość (ulepszenie).



#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15025 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 listopad 2017 - 12:19

:)



#6 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 23 listopad 2017 - 22:22

Witam, proszę o radę jak postąpić, jeżeli w ciągu roku ponosimy kilka razy wydatek na np. rozbudowę systemu, ale każdy z nich jest niższy niż 3500? Załóżmy, że trzy razy dokupujemy kamerę o wartości 2500 zł. i rozbudowujemy o nią system monitoringu (zwiększamy jego zasięg, więc traktujemy to jako ulepszenie). Wartość pojedynczego wydatku wrzucilibyśmy w koszty, ale jeśli już trzy razy wydatkujemy środki to daje w roku 7500. Czy można w takiej sytuacji dokonać wydatku z paragrafu 421 i zwiększyć wartość systemu łącznie o 7500?



#7 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15025 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 listopad 2017 - 08:40

Nie.

Jeśli suma ulepszeń w trakcie roku przekroczy 3.500,-, to wydatek jest zaklasyfikowany z § 6050





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych