Skocz do zawartości

Urlop wypoczynkowy przed urlopem wychowawczym.

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 15 listopad 2017 - 10:54

Witam. Czy pracownicy kończącej zaległy i bieżący urlop wypoczynkowy za lata 2016 i 2017 w polowie stycznia 2018 będzie przysługiwał również cały urlop za rok 2018 przed pójściem na urlop wychowawczy? Czy pracodawca moze odmówić udzielenia tego urlopu?

#2 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 623 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 19:16

Tak bedzie przysługiwał cały urlop , może odmówić tego urlopu jesli pracownica bedzie chciała go wykorzystać zaraz po dotychczasowym urlopie 

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19035 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 15 listopad 2017 - 19:43

Dlaczego miałby odmawiać? Chyba sobie na złość bo za chwilę zwolnienie lekarskie mu dostarczy.
A prawo do urlopu za 2018 będzie wtedy jeśli ma umowę na czas nieokreślony albo chociaż do 31 XII 2018

#4 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 16 listopad 2017 - 04:41

Tak. Umowę ma na czas nieokreślony. A jeśli odmówi to po skończonym urlopie wychowawczym należy jej się ekwiwalent za ten urlop? Do pracy po wychowawczym nie będzie wracać.

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19035 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 listopad 2017 - 06:54

Tak, chyba ,że w okresie wypowiedzenia pracodawca wyśle ją na urlop.

#6 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 13:48

Witam. Mam pytanie czy po macierzyńskim jak pójdę na zaległy urlop wypoczynkowy, a później idąc na wychowawczy to czy będąc na wypoczynkowym pracodawca może mnie zwolnić? Pozdrawiam

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2019 - 11:20

Witam. Mam pytanie czy po macierzyńskim jak pójdę na zaległy urlop wypoczynkowy, a później idąc na wychowawczy to czy będąc na wypoczynkowym pracodawca może mnie zwolnić? Pozdrawiam

Pracodawca nie może zwolnić pracownika, który przebywa na urlopie wypoczynkowym. Złóż tak podanie o urlop wychowawczy, żeby zaczynał się w następnym dniu po zakończeniu urlopu wypoczynkowego.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2019 - 10:07

Dziękuję ślicznie za odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych