Skocz do zawartości

jpk vat

vat jpk vat mikroprzedsiębiorca

wróć do serwisu Moja Firma 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_paweł

Guest_paweł
  • Goście

Napisano 13 listopad 2017 - 00:36

Jestem mikroprzedsiębiorcą. Jak często będę musiał pd nowego roku składać JPK VAT?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12246 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 listopad 2017 - 22:16

tak często jak deklarację VAT, czyli miesięcznie lub kwartalnie 

#3 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 30 listopad 2017 - 14:13

tak często jak deklarację VAT, czyli miesięcznie lub kwartalnie 

Nieprawda;) JPK vat będzie wysyłane co miesiąc.

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12246 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 listopad 2017 - 16:44

faktycznie, częściowo się pomyliłam 

więc nie całkiem nieprawda  ;) 

#5 eleonora

eleonora

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 20:35

Jest w planach by wysyłanie rejestru VAT w formie elektronicznego pliku JPK zastąpiło deklarację VAT, ale to są jedynie plany. Myślę, że najpierw będą chcieli przetestować system i czy uda się stworzyć centralny rejestr faktur. Nikt nie wie ile jest wystawianych w Polsce faktur na lewo. Każdy może przecież pobrać czyjeś dane z CEIDG i podszywając się pod inną firmę wystawiać faktury. Za wszystko odpowie odbiorca faktury. Czyli na odbiorcy będzie spoczywać nie tylko sprawdzanie czy dostawca jest czynnym podatnikiem, ale wręcz śledzenie dostawcy czy aby nie jest oszustem. Są branże które jadą na takich lewych fakturach od lat. Niedawno spotkałam dostawcę ryb w sklepie na jednym z targowisk. Sprzedaje ryby wyłącznie z własnej hodowli. Łososie, śledzie, dorady, owoce morza, rekiny. Wszystko z własnych stawów niedaleko Warszawy. Aż strach się bać co będzie po 27 lutego 2018 roku. Więcej o Jednolity Plik Kontrolny (JPK), i zmianach w deklaracji VAT dowiecie się z blogu Zasady ogólne http://www.zasadyogo...jpk-zmiany.html .

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: vat, jpk vat, mikroprzedsiębiorca

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych