Skocz do zawartości

Pieniądze po śmierci ojca

wróć do serwisu Kadry 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Patryk

Guest_Patryk
  • Goście

Napisano 10 listopad 2017 - 15:41

Witam mam pytanie. Moj ojciec zginął w wypadku, ja nie miałem z nim kontaktu od pari lat. Dopóki sie uczyłem to dostawałem jedynie alimenty. Czy teraz po jego śmierci należą mi sie jakies pieniądze? Mam prace jednak nie posiadam żadnego ubezpieczenia grupowego w pracy ani żadnego indywidualnego. Pozdrawiam i liczę na odpowiedz

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19032 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 10 listopad 2017 - 16:16

Jedynie to co w spadku, jeśli posiada jakieś dobra.

#3 Guest_Patryk

Guest_Patryk
  • Goście

Napisano 10 listopad 2017 - 16:27

Czyli na pieniądze z ubezpieczenia nie ma co liczyć? Jedynie wtedy by mi cos przysługiwało gdybym miał grupowe w pracy lub indywidualne?

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19032 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 16:59

No z jakiego ubezpieczenia? Przecież go nie masz.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 listopad 2017 - 19:31

Jako takie ubezpieczenie samo w sobie mam ale z tego co przeczytałem na internecie to aby ubiegać sie o cokolwiek po śmierci rodzica to trzeba miec indywidualne lub grupowe. Ja po prostu mam ubezpieczenie z pracy, dzięki któremu moge isc normalnie do lekarza itp . Tak przynajmniej ja to rozumiem.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 listopad 2017 - 19:32

A człowiek przez całe zycie nie po to chyba płaci podatki itp zeby potem po śmierci nic po nim nie zostało, trochę śmieszna sytuacja wg mnie

#7 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13423 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 listopad 2017 - 21:30

A co w tym śmiesznego ? 

To, że ktoś płacił podatki nie oznacza, że państwo gromadzi jego pieniądze aby potem je wypłacać rodzinie zmarłego obywatela. W żadnym kraju tak nie ma.

W pracy masz ubezpieczenie zdrowotne, które uprawnia do bezpłatnej opieki medycznej.

Tu tylko prawa spadkowe można rozpatrywać, o ile zmarły miał jakiś majątek.  

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19032 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 09:07

Ludzie w dzisiejszych czasach nie odróżniają niestety ubezpieczenia społecznego w razie śmierci, wypadku ....od zdrowotnego

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19032 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 09:08

Bywają też tacy..
..
Poza tym jak się nie kontaktuje wiele lat z rodzicem trudno oczekiwać"bonusów" w razie śmierci.

#10 Guest_Furiat

Guest_Furiat
  • Goście

Napisano 01 marzec 2018 - 19:12

Jak zmarł to teraz sobie przypominasz?? Pajac...

A człowiek przez całe zycie nie po to chyba płaci podatki itp zeby potem po śmierci nic po nim nie zostało, trochę śmieszna sytuacja wg mnie

#11 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 963 postów

Napisano 08 marzec 2018 - 09:01

Jeżeli on sam nie miał żadnego dodatkowego ubezpieczenia, to nic ci się nie należy. Moja mama sama zadbała o ubezpieczenie (PZU) i miała składki. Po jej śmierci ja i brat otrzymaliśmy pieniądze z ubezpieczenia, ale gdyby tego nie miała, nie dostalibyśmy absolutnie nic. Jak ojciec nie zadbał o ubezpieczenie czy inne kwestie to wybacz, ale nie licz na nic, chyba że posiada jakiś inny majątek.

#12 Guest_aga_98

Guest_aga_98
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 12:23

witam mam problem a dokładniej moja mama. 

Mama pracuje sezonowo normalnie ma odciągane ubezpieczenie  i dodatkowo płaci prywatnie. 

W zeszłym roku w październiku zmarł jej ojciec i pzu odwołało się od wypłacenia jej zadośćuczynienia po jego śmierci. Była u adwokata ale ten nic nie poradził. Czy wiecie jak samemu odwołać się do pzu?

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 13:26

Ale odwołać się z jakiego powodu?

Hipotetycznie - gdyby płaciła składki z tytułu ubezpieczenia prywatnego i w zakresie polisy miała śmierć rodzica, to odszkodowanie należałoby się jej bezdyskusyjnie i PZU nie miałoby czego odmawiać.

Pytanie - jaką polisę miała i co było w zakresie ubezpieczenia, skoro nawet prawnik nie poradził?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych