Skocz do zawartości

zagubione świadectwo przez pracodawce

świadectwo pracy zgubione świadectwo pracy praca dokunety dokumenty kadrowe księgowość

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 07 listopad 2017 - 20:01

Witam.

W sierpniu zrezygnowałem z pracy, złożyłem miesięczne wypowiedzenie, które obowiązywało do 30.09.2017r . Świadectwo pracy firma miała mi wysłać pocztą. Minął miesiąc i świadectwa nie dostałem. Więc 22.10.2017 zadzwoniłem z interwencją do firmy. Okazało się że świadectwo wysłali ale trafiło podobno pod zły adres bo moją odręcznie zapisaną 9 odczytali jak 4 a listonosz się nie zorientował że mogła być pomyłka. Pomijam kwestie że oprócz mojego adresu zamieszkania napisanego odręcznie w jednych z dokumentów, które wypełniałem przy przyjęciu się do pracy mieli jeszcze kopie świadectw pracy z innych firm gdzie adres mogli sprawdzić. Może ktoś nie pomyślał. Świadectwo ponownie wysłali do mnie tyle że zamiast oryginalnego dostałem DUPLIKAT. Czy mam prawo od nich żądać oryginału i jaka jest różnica między tymi dokumentami. Czy oryginał ma tu duże znaczenie. Nie chciałbym mieć z tego tytułu problemów w przyszłości bo przecież nie czuje się winny.Nie byli pewni to mogli sprawdzić mieli nawet telefon. Myślę że mój oryginał mogli nawet gdzieś zgubić skoro dostałem tylko duplikat po miesiącu czekania. Proszę o pomoc i z góry dziękuję za informacjje

#2 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6978 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 07 listopad 2017 - 20:47

Nie ma różnicy pomiędzy dokumentami ale powinni wydac i wysłać świadectwo pracy w ustawowym terminie a tego nie zrobili

#3 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 08 listopad 2017 - 10:11

Nie ma różnicy pomiędzy dokumentami ale powinni wydac i wysłać świadectwo pracy w ustawowym terminie a tego nie zrobili

Dokładnie a mój oryginał świadectwa zgubili skoro dostałem duplikat

#4 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6978 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 08 listopad 2017 - 18:48

I nie mają zwrotnego potwierdzenia odbioru że świadectwo wysłali w oryginale

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: świadectwo pracy, zgubione świadectwo pracy, praca, dokunety, dokumenty kadrowe, księgowość

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych