Skocz do zawartości

l4 w sobotę a odebranie dnia wolnego

zwolnienie lekarskie

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 03 listopad 2017 - 07:53

Dzień dobry

Mam pytanie, pracuję w firmie gdzie ustalamy ze współpracownikami kto w którą sobotę pracuje. Później odbieramy sobie za sobotę dzień wolny. Ostatnio zachorowałam i moje zwolnienie lekarskie obejmowało właśnie tą sobotę w którą miałam pracować. W poniedziałek mam odbierać za ta sobotę dzień wolny i teraz mam niejasność - kadry twierdzą że mam ten dzień odebrać, pracownicy że nie. Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat? Z góry dziękuję

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 listopad 2017 - 10:13

Odbierasz zaplanowany dzień wolny.

Normy czasu pracy rozlicza się uwzględniając godziny zaplanowane, to że w czasie kiedy miałaś pracować przebywałaś na L4 nie powoduje, że godziny zaplanowane, ale nie przepracowane, musisz odpracować w inny dzień.

Czy gdybyś miała L4 w poniedziałek będący dla ciebie dniem pracy, pracownicy kazaliby ci przyjść do pracy w sobotę będącą twoim dniem wolnym?

#3 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 22 listopad 2019 - 15:27

Podpinam się do tematu. Obowiązuje mnie roczny okres rozliczeniowy. Wiem że jeśli na przykład od 25 do 29 listopada 2019 mam zaplanowane odbiory (prawie zawsze praca 6 dni w tygodniu stąd taka ilość) i wtedy zachoruje  to te odbiory przepadają.
A co w sytuacji kiedy zachoruje i dostane zwolnienie na 3 tygodnie a po paru dniach kierownik ustali grafik taki że w tym 3-cim tygodniu zwolnienia zaplanuje mi odbiory?

Dodam przykład koleżanki która jest w ciąży i jest na zwolnieniu już chyba 2 miesiąc i raczej wróci dopiero po porodzie a kierownik zaplanował jej odbiory na przyszłe 2 tygodnie?

#4 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 647 postów

Napisano 22 listopad 2019 - 18:04

koleżanka POWINNA poskarżyć sie  PIP , tak samo Ty gdyby kierownik tak postąpił

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 listopad 2019 - 07:32

koleżanka POWINNA poskarżyć sie  PIP , tak samo Ty gdyby kierownik tak postąpił

Ale odnośnie czego ma się skarżyć? z tego postu nic nie wynika - kiedy otrzymują harmonogramy, jaki system czasu pracy, jaki okres rozliczeniowy, w jakim trybie udzielane są dni wolne.

W przypadku "kobiety w ciąży" muszą ustalić harmonogram i rozliczać czas pracy nawet w czasie nieobecności, w tym ustalać dni wolne, więc nie rozumiem skąd od razu rada, że mają się zwrócić do PIP (skądinąd mogą się zwrócić, skoro mają wątpliwości co do rozliczania czasu pracy, ale skarga w tym przypadku, to jak na razie mocno na wyrost).

#6 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5372 postów

Napisano 25 listopad 2019 - 09:27

Podpinam się do tematu. Obowiązuje mnie roczny okres rozliczeniowy. Wiem że jeśli na przykład od 25 do 29 listopada 2019 mam zaplanowane odbiory (prawie zawsze praca 6 dni w tygodniu stąd taka ilość) i wtedy zachoruje  to te odbiory przepadają.
A co w sytuacji kiedy zachoruje i dostane zwolnienie na 3 tygodnie a po paru dniach kierownik ustali grafik taki że w tym 3-cim tygodniu zwolnienia zaplanuje mi odbiory?

Dodam przykład koleżanki która jest w ciąży i jest na zwolnieniu już chyba 2 miesiąc i raczej wróci dopiero po porodzie a kierownik zaplanował jej odbiory na przyszłe 2 tygodnie?

Rozumiem, że chodzi o odbiór godzin nadliczbowych?

Jak można zaplanować odbiór godzin nadliczbowych dla osoby będącej na długotrwałym zwolnieniu lekarskim. W takim przypadku należy zapłacić za godziny nadliczbowe skoro realnie nie ma jak odebrać.

Nie rozumiem, też jak mogą przepaść godziny nadliczbowe "zaplanowane" na jakiś okres w którym pracownik zachoruje.

Godziny nadliczbowe mają być realnie odebranie lub zapłacone, a nie fikcyjnie wpisane w grafik.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zwolnienie lekarskie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych