Skocz do zawartości

Inwestycje

wróć do serwisu Księgowość 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kaja

Guest_Kaja
  • Goście

Napisano 01 listopad 2017 - 00:05

Kochani gdzie najlepiej udać się po poradę dotyczącą inwestycji, do kogo?? Dostałam spadek po babci i chcę to w jakiś sposób zainwestować, pomnożyć??

#2 Katarzyna12

Katarzyna12

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 00:11

A może zainwestuj w nieruchomości. O ile dobrze się orientuję to jest to najlepsza inwestycja, nawet ostatnio czytałam jakieś wykresy i najwięcej osób inwestuje w nieruchomości właśnie. Zresztą zerknij tutaj https://www.pawelalb....com/szkolenia/ też masz szkolenie na ten temat w sumie chyba wszystko czego potrzebujesz

#3 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 511 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 15:36

Wszystko tak naprawdę zależy od tego jakim kapitałem dysponujesz, niby doradcy mają pokończone kursy czy egzaminy państwowe, ale nie ukrywajmy oni bardzo często też wróżą z fusów, a to, że inwestycje w grunty czy nieruchomości są opłacalne można zobaczyć samemu obserwując rozwój takich firm jak WAN - http://wan.com.pl/nie trzeba przy tym wydawać % na doradzctwo. Zresztą WAN co jakiś czas oferuje grunty czy magazyny na sprzedaż jak również je skupuje jakby ktoś chciał sprzedać, warto obserwować jak się tym rynkiem interesujecie.

#4 AdamSuper

AdamSuper

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 14:00

Kolega powyżej ma rację, wszystko zależy od Twojego kapitału, ale dodałbym też poziom wiedzy. Jeśli chcesz zainwestować wybrać konkretne miejsce np. giełdę to musisz wpierw wiedzieć jak jak zacząć inwestować na giełdzie  . Jeśli giełda Cię nie interesuje, wtedy możesz zorientować się jak dobrze zainwestować pieniądze i wybrać jeden ze sposobów. 

W linkach wszystko znajdziesz :) 

#5 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 890 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 14:33

Wiadomo, że najlepszą formą inwestycji są nieruchomości.

Always look on the bright side of life!

#6 bjorke

bjorke

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 21:45

Zainwestuj w siebie! Tego Ci nikt nie odbierze! Oj tak! Osobiście inwestuje w podróże, teraz marzą mi się Chiny! Kolej transsyberyjska aż pod Pekin! http://kwestia.pl/wy...czka-po-chinach

Świetna sprawa!

#7 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 818 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 10:25

Inwestować trzeba umieć, a niestety wiele osób zabiera się za to, nie mając nawet podstawowej wiedzy z tego zakresu.

#8 infinistka

infinistka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 11:15

Również uważam, że przed rozpoczęciem inwestowania należy mieć chociaż podstawową wiedzę z tego zakresu. Bardzo dużo wiedzy można znaleźć na różnych stronach internetowych takich jak https://www.tms.pl . Ja zaczęłam interesować się Forexem i wiem już mniej więcej, ile rzeczy mam do nadrobienia zanim zabiorę się za inwestowanie na poważnie. Dobrze, że istnieją webinary i darmowe szkolenia. :) 

#9 Karolkus

Karolkus

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 15:10

Ja bym rozważył takie opcje jak avallon, czyli fundusze private equity w polsce. Może się dużo o tym nie słyszy, ale są to dochodowe transakcję, jeśli obracasz się w gronie menedżerskim i jesteś w stanie uzyskać wsparcie funduszu. Aczkolwiek nie jest to raczej forma inwestycji dla osoby zaczynającej przygodę w tej tematyce.

#10 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 258 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 11:38

A ja od kilku lat prowadzę działalność gospodarczą (małą restaurację z kuchnią polską i amerykańską) i wychodzę z podstawowego założenia, że bez stawiania na ciągły rozwój nie ma mowy o wzroście zarobków. Staram się więc każdą nadwyżkę wykorzystać dwojako: albo inwestuję w rozwój pracowników, organizując szkolenia albo w sprzęt. Ostatnio na przykład kupiłem specjalne oprogramowanie - https://joinposter.com/pl dzięki któremu sprzedaż w mojej restauracji będzie bardziej profesjonalna. A chodzi o to, żeby nawet w godzinach szczytu klienci nie musieli czekać długo na posiłek

#11 Alinna

Alinna

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 13 luty 2018 - 08:43

Wydaje mi się, że dla osób, które nie prowadzą żadnej działalności, a chciałby w coś zainwestować swoje oszczędności lepszą alternatywą od dość popularnych lokat będą fundusze inwestycyjne. Temat pewnie jest znany wiekszej liczbie osób, a ja go w takim razie tłumaczyć nie będę. Jak ktoś chce się coś o nim dowiedzieć to polecam wejść i przeczytać artykuł z www.galerialodzka.com.pl/czym-jest-towarzystwo-funduszy-inwestycyjnych/

#12 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 556 postów

Napisano 23 luty 2018 - 11:43

Wychodzę z założenia, że inwestycje powinno się dywersyfikować - tak, aby wszystkich swoich oszczędności nie wrzucać do jednego wora... Część swoich oszczędności na pewno warto zainwestować w fundusze inwestycyjne, co umożliwia platforma http://www.viennalif...forma-funduszy/

#13 barbetka

barbetka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 28 luty 2018 - 21:15

Zależy, czego te inwestycje dotyczą. Mój brat ostatnio zainteresował się inwestowaniem w złote sztabki, wiem, że miał taką konsultację z tego obszaru z ekspertem w tej tematyce. 

#14 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 551 postów

Napisano 07 kwiecień 2018 - 10:38

Niedawno przekonałem się, że konkretne pieniądze potrafi przynosić gra na giełdzie, inwestuję zgodnie z systemem od http://debarex.pl/ i cały czas jestem na sporym plusie, nie uczą tam teorii, tylko prawdziwej gry na giełdzie przynoszącej realne zyski 

#15 Guest_Gumbler

Guest_Gumbler
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2018 - 10:19

Moim zdaniem bardzo fajnym sposobem na iwnestowanie swoich pieniędzy są obiekty sportowe. Różnego rodzaju. Im bardziej ciekawy sport, tym lepsza inwestycja. Tu mogę polecić np. kontakt z system2wakeparks.pl oni specjalizują się w projektowaniu i wykonywaniu chociażby torów do nart wodnych i wakeboardingu. W Polsce to coraz bardziej popularne sporty

#16 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 418 postów

Napisano 20 grudzień 2018 - 11:48

Czy to duży spadek, jeżeli tak to pewnie, że warto coś z tym zrobić. Czy zastanawiałeś się nad lokatą albo kontem oszczędnościowym, może to jest jakieś rozwiązanie? Czytałam wpis o takim sposobie na inwestycje http://fajnybiznes.p...iej-sie-oplaca/ być może będzie to dla Ciebie jakaś pomoc? Szkoda byłoby zmarnować taką okazję na poprawienie swojego losu.

#17 dyzia

dyzia

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 18:37

Hmm, a inwestycja w złote monety? To ponoć bardzo korzystna inwestycja, próbował ktoś z Was?

#18 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 06 styczeń 2019 - 16:28

W firmie, w której pracuje jest pomysł na to, aby zainwestować w nowe pompy elektromagnetyczne ale przyznam szczerze, że nie wiem, jak wygląda cały proces ich wymiany i kupna, ponieważ jestem pracownikiem biurowym, ale może Wy zdradzicie mi jakieś szczegóły?

#19 Amoniaczek2

Amoniaczek2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 14:34

Moim zdaniem najlepiej jest podzielić majątek na 6 częsci i każdą w co innego zainwestować. Na pewno część bym w złoto, ale nic w takie inwestycje na 20 lat i więcej. To naciąganie. O jeszcze nieruchomości. 

#20 bibi87

bibi87

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 31 styczeń 2019 - 17:24

Hmm, a inwestycja w złote monety? To ponoć bardzo korzystna inwestycja, próbował ktoś z Was?

No właśnie, sporo osób inwestuje w złoto i z tego co wiem, to są zadowoleni z efektów tych inwestycji. Sama nie mam prób na koncie, ale z pierwszej ręki wiem, że to może być naprawdę dochodowe. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych