Skocz do zawartości

Zdjęcie

Duże zmiany w urlopach - nowy Kodeks pracy 2018

wróć do serwisu Kadry 144 odpowiedzi w tym temacie

#121 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18137 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 marzec 2018 - 08:05

Nic się nie zmieniło - do końca września.

#122 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 19 marzec 2018 - 23:23

Pis traktuje ludzi jak bezmyślne bydło. A ja na przykład WOLĘ pójść na tygodniowy urlop, żeby w kolejnym roku móc sobie wyjechać na ponad miesiąc - i tak na zmianę.

#123 Guest_Elżbieta

Guest_Elżbieta
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 09:28

Widać że w komisji pracują sami pracodawcy. W tym projekcie nie ma nic co było by dobre dla pracownika. Po to robi się plan urlopow, aby pracownik mógł decydować kiedy chce iść na urlop w razie konieczności można go zweryfikować a nie ze pracodawca może wysyłać pracownika na urlop. To jest urlop pracownika a nie pracodawcy.

#124 Guest_Kokosanka

Guest_Kokosanka
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 10:08

Do: Marcin, 2018-03-19 23:23 Niestety większość pracodawców nie pójdzie na taki układ jak proponujesz (ekstremalne wyjątki). Nikt się nie zgodzi, żebyś zniknął na ponad miesiąc, nie ma szans na sankcjonowanie takich urlopów. Raczej 3 tygodnie to jest maks, a i tak np. krzywo na mnie patrzą kiedy idę na taki urlop... To akurat mieści się i zawsze mieściło w normalnych przepisach. W sumie nowych zmian jako zwykły pracownik budżetówki nie odczuję wcale, nawet jak czytamy urlop na żądanie ma być do uzgodnienia czy wchodzi w wymiar urlopu, a więc po staremu.

#125 Guest_Inez

Guest_Inez
  • Goście

Napisano 23 marzec 2018 - 10:15

byłam za Pis,ale chyba zmienię zdanie, to ja mam decydować kiedy chcę wykorzystać urlop( w porozumieniu z pracodawcą oczywiście) a nie pracodawca ma mi to narzucać

#126 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 14:07

I się dziwią dlaczego młodzi ludzie wyjeżdżają z tego chorego kraju

#127 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 14:10

Jak to przejdzie to stąd wyjeżdżam na stałe, gorzej jak za komuny

#128 Guest_qaz

Guest_qaz
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 17:01

Całe szczęście, ze niedługo idę na emeryturę...

#129 Guest_maciej

Guest_maciej
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 06:46

co to za teksty koniec z kacowym a jak żona czy dziecko nagle zachoruje i trzeba jechać do szpitala to co tak kowalski na zrobić.
Ktos powie karetka w tym kraju człowiek dzwoni po karetke to maja problem przychechać albo odbijają piłeczke miedzy punktami pomocy doraznej a służbami ratunkowymi.W życiu karzdego człowieka sa nieprzewidziane zdarzenia ,po to jest właśnie urlop na rzadanie.Zmiany w nowym kodeksie pracy sa podyktowane ze szkodą dla pracowników ( przymusowe niedziele ,bes komentarza)( tam gdzie pracuje odrabiamy w soboty dni miedzy swietami niejest to miłe gdy słonce pogoda a człowiek zapiepsza i teras jeszcze niedziele maja nam odebrać ,na to niema zgogy

#130 Guest_777

Guest_777
  • Goście

Napisano 30 marzec 2018 - 03:58

Głosowałem na Pis ale po tych zmianach nie zaglosuje.To jest chore zeby mi pracodawca ustalal dlugi urlop.

#131 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 30 marzec 2018 - 14:49

a co w sytuacji kiedy pracodawca będzie zasłaniał się specjalnymi potrzebami firmy, przez cały rok nie da mi urlopu, który w marcu przepadnie ? Bez ekwiwalentu ? To przecież pracodawcy nie podpiszą ani jednego urlopu :/

#132 Guest_Róża

Guest_Róża
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2018 - 21:20

W urlopach zmiany, a jak już ten urlop jest to nie ma pieniędzy żeby coś z nim zrobić...Ja w tym roku zastanawiam się czy nie zapożyczyć się trochę przez vivus.pl i pojechać na prawdziwe wakacje...

#133 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2018 - 18:54

Ja tego nie widzę w nowej formie. I tak teraz w okresie wakacyjnym urlopy dostają u mnie w firmie osoby z dorosłymi dziećmi ale z długim stażem pracy,tzn. wszystcy mówiący do dyrektora i kadrowej na "per Ty".
Dzisiaj chciałam wziąć UŻ, zadzwoniłam do dyrektora o 7 rano (wcześniej nikt nigdy nie odbiera telefonów mimo, że np. kierownik dnia pracuję od 5.00 i ja też).
Dyrektor nawet mnie nie wysłuchał co się dzieje tylko kazał mi do pracy przyjść szybko i rzucił słuchawką.
Napisałam do niego sms z wytłumaczeniem dlaczego mnie nie ma i z prośbą o UŻ. Nie dostałam odpowiedzi. Z tego co wiem, brak odmowy (w tym wypadku wiadomości "nie udzielam urlopu na żądanie) jest zgodą na niego, więc nie poszłam. Wyslalam jeszcze SMS do koleżanki z pracy że dziecko mam chore.Popołudniekoleżanka z pracy, że dyrektor wypytywał się o mnie. Powiedziała mu, że dziecko mi się rozchorowało. Dyrektor powiedział że mnie zwolni i da mi dyscyplinarkę.
Zaznaczam, że nie byłam jedynym w tym dniu pracownikiem wykonującym ta sama pracę co ja i miał mnie kto zastąpić.
Dyrektor ogólnie nie udziela urlopów na żądanie nikomu chyba, że jest to jeden ze znanych z wyskoków alkoholowych pracownik. Matka, ktoraa dziecko czy ktoś w kłopotach nie ma szans.
Pytanie. Czy w takiej sytuacji ma podstawy żeby dać mi wypowiedzenie?

#134 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2018 - 22:23

@Małgorzata Tak, ma prawo zwolnić cię dyscyplinarnie bez prawa do wypowiedzenia ponieważ urlop N/Ż jak każdy inny urlop wymaga zgody/akceptacji przełożonego. Pani takiej zgody nie otrzymała zatem w myśl kodeksu pracy porzuciła Pani pełnienie obowiązków co skutkuje nieusprawiedliwioną nieobecnością w pracy. Pracodawca, w tej sytuacji może nałożyć na Panią karę adekwatną do sytuacji. Niestety ta adekwatność leży w gestii subiektywnej oceny pracodawcy więc może uważać że Pani obecność w pracy tego dnia była nad wyraz konieczna. Ale jest drugie dno tej sytuacji. Jeżeli sytuacja w firmie wygląda w taki sposób jak Pani to przedstawiła to zmiana pracodawcy wyszłaby Pani tylko na dobre.

#135 Guest_Adela

Guest_Adela
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 12:41

Odwołanie z urlopu i propozycja urlopu do marca, następnego roku, paranoja! Pracodawca odwoła was z urlopu w lipcu (plaża, morze, słonko), a zaproponuje urlop w lutym (zimno, brudno, szaro)! Rozumiem miłośników sportów zimowych i jeżdżących na nartach, też lubię oglądać"bałwanów", jednak w naszej strefie klimatycznej, zmuszanie mnie do urlopu na początku roku, jest nieporozumieniem.

#136 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 19:44

Bezpłatny urlop na żądanie? Czyli rozumiem, że będzie 26 dni normalnego urlopu + taki na żądanie? Pomijam, że zamiast urlopu na żądanie ludzie będą brać L4 i tyle. A narzucanie urlopu przez pracodawcę to jakaś kpina.

Większość pracodawćow narzuca urlop w dogodnym terminie dla siebie, więc dla mnie to nie jest żadna nowina!

#137 Guest_Ruda

Guest_Ruda
  • Goście

Napisano 17 maj 2018 - 05:33

Nie dosyć ze juz 10 dni mojego urlopu rozdysponowal pracodawca to jeszcze urlop wypoczynkowy zadecydował ze musze wziąść w terminie jaki on mi wyznaczył.Paranoja.To ja nie mam prawa wyjechać z rodziną kiedy chce tylko musze pytać pracodawcy kiedy da mi urlop wypoczynkowy? Chore to wszystko.

#138 Guest_nieomylny

Guest_nieomylny
  • Goście

Napisano 25 maj 2018 - 14:50

Chcę kumulować swój urlop! Bo chcę go mieć w ilości dla mnie wygodnej i tyle. To mój urlop i tyle. Do czasu aż to nie wejdzie w głowę niektórych nic się nie zmieni i będzie jak było - czyli wyzysk.

#139 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 30 maj 2018 - 20:48

Wszystko po to, by żyło się lepiej. Jak zawsze...

#140 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2018 - 16:01

Jak się czyta pomysły włosy jeżą się na głowie. Niewiarygodne. To powrót do komunizmu. To pracownik powinien decydować. Jeśli choć część z tego, co tu proponowane wejdzie w życie będzie rewolucja. Nie taki rząd wybieraliśmy, który nam prawo odbiera nawet do wybory kiedy i jak wykorzystujemy urlop. Zgodnie z prawem urlop nam się należy i nie jest to łaska a obowiązek pracodawcy za świadczone dla niego usługi. Nie jesteśmy niewolnikami a wykonujemy dobrowolnie pracę za którą musimy mieć zapłacone i za którą należy nam się urlop jak psu buda. To zaczyna być chore. Cyrk.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych