Skocz do zawartości

Podatek od nieruchomości za 6 lat wstecz

Podatek od nieruchomości Wstecz

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Rafal

Guest_Rafal
  • Goście

Napisano 25 październik 2017 - 12:20

Otrzymałem decyzje o wysokości podatku od nieruchomości za 2012,2013,2014,2015,2016,2017. Za te lata mam zapłacić w terminie 14 dni. Do tej pory płaciłem co roku opłatę za użytkowanie wieczyste.

Czy muszę płacić za te 6 lat wstecz? Czy te opłaty ulegają przedawnieniu ?Wcześniej nie otrzymywałem żadnych decyzji o podatku od nieruchomości teraz nagle za 6 lat na raz.P

#2 Wymiar podatkowy

Wymiar podatkowy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 08:44

Otrzymałem decyzje o wysokości podatku od nieruchomości za 2012,2013,2014,2015,2016,2017. Za te lata mam zapłacić w terminie 14 dni. Do tej pory płaciłem co roku opłatę za użytkowanie wieczyste.

Czy muszę płacić za te 6 lat wstecz? Czy te opłaty ulegają przedawnieniu ?Wcześniej nie otrzymywałem żadnych decyzji o podatku od nieruchomości teraz nagle za 6 lat na raz

Użytkownik wieczysty jest podatnikiem podatku od nieruchomości. A jeśli do tej pory nie bylo żadnej decyzji to organ podatkowy jak najbardziej może wystawić decyzję do 5 lat wstecz(nie licząc roku bieżącego). Jeśli to było w 2017r. to jak najbardziej od roku 2012 można ten podatek naliczyć

#3 AgataNowa

AgataNowa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 08 wrzesień 2019 - 19:05

Myślę, że koniecznie powinieneś się zapoznać z treścią tego artykułu: https://www.regionie...d-nieruchomosci

Cytuję: "Obowiązek podatkowy wygasa z upływem miesiąca, w którym ustały okoliczności uzasadniające ten obowiązek. " - Art 6. ust. 4 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1170.)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Podatek od nieruchomości, Wstecz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych