Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy udzielić dnia wolnego za święto 11 listopada 2017 r.

wróć do serwisu Kadry 40 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515621 postów

Napisano 24 październik 2017 - 15:44

Święto 11 listopada w 2017 r. wypada w sobotę. Z tego powodu pracownikowi za święto przypadające w sobotę, tj. w jego dniu wolnym z tytułu przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy, należy zapewnić inny dzień wolny.

Powrót do artykułu: Kiedy udzielić dnia wolnego za święto 11 listopada 2017 r.

#2 Guest_agnieszka

Guest_agnieszka
  • Goście

Napisano 24 październik 2017 - 15:44

a co jeśli tak jak np. fryzjer pracuje również w sobote i niedziele? czy należy mu się dzień wolny za ten 11 listopada?

#3 Guest_LUK

Guest_LUK
  • Goście

Napisano 24 październik 2017 - 16:52

Za niedzielę zawsze nalezy sie inny dzień wolny, podobnie jak za pracę w dniu wolnym od pracy (najczęściej sobota). Dzień wolny za święto przypadające w dniu wolnym od pracy innym niż niedziela, to zupełnie inna rzecz, to dodatkowy dzień wolny, za taką pracę aby zrekompensować, a bardziej zbilansować godziny pracy wynikajace z nominalnego czasu pracy w danym okresie rozliczeniowym

#4 Guest_Izik79

Guest_Izik79
  • Goście

Napisano 31 październik 2017 - 07:02

Jestem w okresie wypowiedzenia i przebywam na urlopie- tutaj pracodawca sam uwzględnił mi dzień wolny za święto między urlopami. Równocześnie podjęłam pracę na pełen etat u innego pracodawcy czy w nowym miejscu pracy tężni się należy dzień wolny za święto ?

#5 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 31 październik 2017 - 07:26

Jestem w okresie wypowiedzenia i przebywam na urlopie- tutaj pracodawca sam uwzględnił mi dzień wolny za święto między urlopami. Równocześnie podjęłam pracę na pełen etat u innego pracodawcy czy w nowym miejscu pracy tężni się należy dzień wolny za święto ?

Z zasady tak, choć jego 'udzielenie' zależy od rozkładu czasu pracy. 

#6 Guest_Izik79

Guest_Izik79
  • Goście

Napisano 31 październik 2017 - 09:28

Z zasady tak, choć jego 'udzielenie' zależy od rozkładu czasu pracy.

Praca pełen etat od pn do pt po 8h- też się należy , jak to jest drugie miejsce pracy a w pierwszy pracodawca sam już rozpisał dzień wolny za święto

#7 Guest_marekk

Guest_marekk
  • Goście

Napisano 31 październik 2017 - 14:46

Jestem pracownikiem zatrudnionym na umowę o pracę w wymiarze pół etatu. Pracuję w soboty i niedziele (pracownik sezonowy). Generalnie w firmie pracuje się 4 dni w tygodniu po 10h. Moje pytanie brzmi, czy pracodawca ma prawo żądać ode mnie odrobienia 11 listopada w piątek 10 listopada ? Dziękuję za odpowiedzi :)

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 listopad 2017 - 10:29

A jak uwzględnić ten dzień wolny na liście obecności i karcie ewidencji czasu pracy?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 listopad 2017 - 10:51

Witam,

podłącze się pod temat. A co w przypadku, kiedy mam L4 do 12.11.2017. Czy wówczas za sobotę również mi się należy dzień wolny?

#10 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 05 listopad 2017 - 19:28

"Pracownikowi pracującemu w 5-dniowym tygodniu pracy od poniedziałku do piątku przysługuje dodatkowy dzień wolny za święto przypadające w sobotę." - a co z pracownikami którzy pracują w systemie 12 godz. ??

#11 Guest_nauczyciel na Kodeksie

Guest_nauczyciel na Kodeksie
  • Goście

Napisano 05 listopad 2017 - 19:41

Jestem nauczycielem zatrudnionym na podstawie Kodeksu Pracy. Czy nauczyciela w tym przypadku obowiązuje Karta Nauczyciela (art. 42c ust. 3 i 4), która stwierdza, że nauczyciel nie otrzyma dnia wolnego?

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 listopad 2017 - 10:55

A jak uwzględnić ten dzień wolny na liście obecności i karcie ewidencji czasu pracy?

Tak, jak sobotę (dodatkowy dzień wolny od pracy).

Witam,

podłącze się pod temat. A co w przypadku, kiedy mam L4 do 12.11.2017. Czy wówczas za sobotę również mi się należy dzień wolny?

Jeżeli pracujesz w systemie pn-pt z dodatkowym dniem wolnym wypadającym w sobotę, to tak, ale jeżeli ten dzień był udzielony przez pracodawcę w trakcie twojego l4, to możesz z niego nie faktycznie skorzystać.

"Pracownikowi pracującemu w 5-dniowym tygodniu pracy od poniedziałku do piątku przysługuje dodatkowy dzień wolny za święto przypadające w sobotę." - a co z pracownikami którzy pracują w systemie 12 godz. ??

W takim systemie dodatkowy dzień wolny nie funkcjonuje w tym sensie, że rozpisuje się w grafiku normę na listopad, w której obniżenie z tytułu święta jest już uwzględnione.

Dodatkowy dzień wolny wynika właśnie z obniżenia normy, a nie z literalnego zapisu o dniu wolnym.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 listopad 2017 - 13:52

Witam, A co w sytuacji gdy pracownik, zwalnia się z dniem 30.11.2017, a my mamy 3 miesięczny okres rozliczeniowy i wolny dzień został wyznaczony na grudzień. Czy przepada ten dzień wolny? Z góry dziękuje za odpowiedz.

#14 Guest_Erawen

Guest_Erawen
  • Goście

Napisano 08 listopad 2017 - 09:11

Czy osoba zatrudniona z dniem 2.11.2017 również otrzyma dzień wolny z tytułu święta przypadającego w sobotę (11 listopada) ?

#15 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 08 listopad 2017 - 09:28

Witam, A co w sytuacji gdy pracownik, zwalnia się z dniem 30.11.2017, a my mamy 3 miesięczny okres rozliczeniowy i wolny dzień został wyznaczony na grudzień. Czy przepada ten dzień wolny? Z góry dziękuje za odpowiedz.

Okres rozliczeniowy dla takiego pracownika kończy się z dniem zwolnienia - wszystko zależy od tego, jaki system czasu pracy go obejmuje i jak miał zaplnowaną pracę w październiku i listopadzie. Najprawdopodobniej z rozliczenia wyjdzie, że powinniście udzielić pracownikowi dodatkowego dnia wolnego do dnia rozwiązania umowy - tak byłoby gdyby pracował w podstawowym systemie czasu pracy pn-pt.

#16 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 08 listopad 2017 - 09:49

Czy osoba zatrudniona z dniem 2.11.2017 również otrzyma dzień wolny z tytułu święta przypadającego w sobotę (11 listopada) ?

Z zasady - tak, ale to zależy od systemu i rozkładu czasu pracy.

#17 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 08 listopad 2017 - 10:28

Z zasady - tak, ale to zależy od systemu i rozkładu czasu pracy.

A co w przypadku, kiedy zakład odebrał dzień wolny za 11.listopada przed dniem zatrudnienia takiej osoby? Czy powinien mu przysługiwać indywidualnie przydzielony dzień wolny?

#18 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 08 listopad 2017 - 11:38

A co w przypadku, kiedy zakład odebrał dzień wolny za 11.listopada przed dniem zatrudnienia takiej osoby? Czy powinien mu przysługiwać indywidualnie przydzielony dzień wolny?

Tak, ponieważ jemu czas pracy rozlicza się indywidualnie za te miesiące okresu rozliczeniowego, które przepracował, a właśnie w tym okresie wystąpiło obniżenie normy o 8 godzin z tytułu 11.11.

Odwrotnie ktoś, kto byłby zwolniony przed 11 listopada.

#19 Guest_asia

Guest_asia
  • Goście

Napisano 08 listopad 2017 - 18:40

A jeśli ktoś pracuje 11 listopada? to należą się 2 dni wolne?

#20 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7052 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 08 listopad 2017 - 18:46

Niestety nie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych