Skocz do zawartości


UW a NN


wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_mag

Guest_mag
  • Goście

Napisano 24 październik 2017 - 10:29

Pracownik zatrudniony od 21.08.17 do 21.10.17.

Od 01.09.17 do 21.10.17 miał nieobecności nieusprawiedliwione niepłatne NN.

Czy za ten okres liczę Mu urlop, czy tylko za sierpień?



#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14661 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 październik 2017 - 10:45

http://ksiegowosc.in...tany-urlop.html



#3 Witch

Witch

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8179 postów

Napisano 24 październik 2017 - 12:45

za cały okres zatrudnienia



#4 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14661 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 październik 2017 - 12:51

Pozwolę sobie nie zgodzić się

Pracownikowi nie należy się ekwiwalent za urlop za czas nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy wtedy, gdy okres tej nieusprawiedliwionej nieobecności trwa dłużej niż miesiąc (art. 1552 § 1 pkt 6 Kodeksu pracy).

W praktyce wiele komplikacji sprawia liczenie w wymienionym kontekście terminu „miesiąc”. Nie oznacza to miesiąca kalendarzowego, lecz 30 kolejnych dni.

A pracownik był nieobecny nawet dłużej bo " Od 01.09.17 do 21.10.17 miał nieobecności nieusprawiedliwione niepłatne"



#5 larysa.

larysa.

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1054 postów

Napisano 24 październik 2017 - 15:38

Pozwolę sobie nie zgodzić się

Pracownikowi nie należy się ekwiwalent za urlop za czas nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy wtedy, gdy okres tej nieusprawiedliwionej nieobecności trwa dłużej niż miesiąc (art. 1552 § 1 pkt 6 Kodeksu pracy).

W praktyce wiele komplikacji sprawia liczenie w wymienionym kontekście terminu „miesiąc”. Nie oznacza to miesiąca kalendarzowego, lecz 30 kolejnych dni.

A pracownik był nieobecny nawet dłużej bo " Od 01.09.17 do 21.10.17 miał nieobecności nieusprawiedliwione niepłatne"

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się

Pracownikowi nie należy się ekwiwalent za urlop za czas nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy wtedy, gdy okres tej nieusprawiedliwionej nieobecności trwa dłużej niż miesiąc (art. 1552 § 1 pkt 6 Kodeksu pracy).

W praktyce wiele komplikacji sprawia liczenie w wymienionym kontekście terminu „miesiąc”. Nie oznacza to miesiąca kalendarzowego, lecz 30 kolejnych dni.

A pracownik był nieobecny nawet dłużej bo " Od 01.09.17 do 21.10.17 miał nieobecności nieusprawiedliwione niepłatne"

Tak, tylko warunkiem koniecznym do obniżenia wymiaru urlopu jest to aby pracownik powrócił do pracy. A ten nie powrócił, dlatego też ustalając prawo do urlopu należy ten okres uwzględnić. 


Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   


#6 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14661 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 październik 2017 - 16:43

Tak, tylko warunkiem koniecznym do obniżenia wymiaru urlopu jest to aby pracownik powrócił do pracy. A ten nie powrócił, dlatego też ustalając prawo do urlopu należy ten okres uwzględnić.

Skąd wiedzą, że nie powrócił?

#7 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14661 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 październik 2017 - 16:44

Wiedza*

#8 larysa.

larysa.

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1054 postów

Napisano 24 październik 2017 - 16:51

Wszystkie informacje są w pierwszym poście :)


Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych