Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

prowadzenie działalności gospodarczej

wróć do serwisu Księgowość 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Matylda

Guest_Matylda
  • Goście

Napisano 23 październik 2017 - 13:46

Dzień dobry, proszę o radę, być może zechcą Państwo mi pomóc. Chcę założyć działalność gospodarczą związaną ze sprzedażą materiałów drewnianych. Jakie ustawy powinnam przeczytać, aby wiedzieć jak prowadzić działalność? Chcę prowadzić księgowość w formie książki przychodów i rozchodów, jakie ewidencje powinnam jeszcze prowadzić, np. czy muszę na bieżąco prowadzić ewidencję sprzedanych i nadal dostępnych materiałów? Chodzi mi o to, jak zacząć, jak sporządzać deklaracje do us, sporządzać faktury i wszystko, co wiąże się z prawidłowo prowadzoną księgowością.

#2 totwoj8

totwoj8

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 październik 2017 - 16:05

Ja myślę, że bardzo dobrze jest poszukać informacji na ten temat w Internecie. To się zawsze bardzo dobrze sprawdza :) Przynajmniej według mnie.

Sufit nie jest po to, żeby ludziom dostarczać rozrywki.

#3 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 357 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 16:29

Znak towarowy jest czymś istotnym. Uwiarygadnia moją firme. Wcześniej nie mialem zielonego pomysłu jak zabezpieczyc swój znak. Teraz już to wiem, bo trafilem tu http://tworzenienazw...kow-towarowych/

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21849 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 listopad 2017 - 17:27

Coś chyba ci dolega....

#5 Mikołaj_L

Mikołaj_L

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 14 lipiec 2018 - 13:50

Pytanie jest tak ogólnie, że ciężko cokolwiek sensownego doradzić. Przedsiębiorca powinien znać te ustawy, które go dotyczą. W kontekście wybierania nazwy polecam poczytać ustawę Prawo własności przemysłowej oraz ustawę o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Na rynku panuje w tym zakresie straszny bałagan i bezrefleksyjnie wybierając nazwę dla swojej firmy można wpaść w duże kłopoty.

Swoją wiedzą dzielę się na blogu o prawnej ochronie marki.

#6 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2018 - 12:50

Zapraszam do grupy na facebooku: KSIĘGOWOŚĆ MOJA PASJA

#7 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2546 postów

Napisano 29 wrzesień 2020 - 06:14

Poczytaj o Berberis tj. systemie do zarządzania biznesem. Masz tam całe mnóstwo rozwiązań, które musisz dopasować do swoich oczekiwań, ale ogólnie - zdecydowanie warto. Dzięki temu zdobywasz rozwiązania, które po prostu spełniają oczekiwania i to jest najważniejsze. 

#8 krempy

krempy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 18 czerwiec 2021 - 08:02

Są specjalne kursy oferowane dla początkujących przedsiębiorców, może warto zapisać się na taki kurs. 

#9 wera_

wera_

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 03 sierpień 2021 - 10:46

Na pewno będzie też potrzebny ktoś, kto zajmie się wszelkimi sprawami księgowymi w Twojej firmie. Ja na przykład wybrałam biuro rachunkowe Katowice ASK-Finance. Polecam serdecznie, chętnie doradzają, które rozwiązania są najlepsze dla prowadzonej przeze mnie działalności, są rzetelni i bardzo punktualni. Właśnie taka powinna być obsługa księgowa w każdym przedsiębiorstwie. 

#10 regor

regor

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 25 sierpień 2021 - 11:05

Jest taka strona chyba rządowa parp.gov.pl jest tu sporo informacji dla początkujących przedsiębiorców. 

#11 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 834 postów

Napisano 17 październik 2021 - 02:49

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby księgowością zająć się samodzielnie. Na rynku nie brakuje programów, które mogą ją znacznie uprościć. Ze swojej strony jestem w stanie polecić https://wfirma.pl/ma...iegowosc-online - abonament jest niewysoki, a programy są niezwykle przydatne. Jest też pomoc prawników pracy, gdyby była konieczna.

#12 taxeo

taxeo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 październik 2021 - 14:22

Poczytaj odpowiedzi do posta: "księgowość online czy tradycyjna?" Również zdecydowanie NIE POLECAM samodzielnej księgowości, zwłaszcza prowadzonej przez kogoś, kto pyta, jakie ustawy powinien znać.

#13 Aleksy90

Aleksy90

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 październik 2021 - 13:07

Odradzam samodzielną księgowość, ponieważ kilka drobnych błędów może sprawić, że pojawią się problemy, które będzie ciężko później rozwiązać. Taka sytuacja sprawia, że potrzebny będzie naprawdę dobry prawnik Kraków okazał się całkiem w porządku miastem do poszukiwań sprawdzonej kancelarii i szczerze polecam. Nie warto popełniać prostych błędów.

Może komuś pomoże: https://kancelarialuty.pl/

#14 Guest_Aleksy

Guest_Aleksy
  • Goście

Napisano 19 październik 2021 - 13:57

Wypad z tą reklamą!!

#15 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 567 postów

Napisano 27 październik 2021 - 14:38

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby księgowością zająć się samodzielnie. Na rynku nie brakuje programów, które mogą ją znacznie uprościć. Ze swojej strony jestem w stanie polecić https://wfirma.pl/ma...iegowosc-online - abonament jest niewysoki, a programy są niezwykle przydatne. Jest też pomoc prawników pracy, gdyby była konieczna.

Oczywiście, że tak! A teraz jeszcze dodatkowo warto wspomnieć, że wFirma ma promocję - 0zł za rok prowadzenia księgowości online. No czy nie jest to idealna okazja do tego, aby spróbować? Ja osobiście polecam! 

#16 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 834 postów

Napisano 28 październik 2021 - 13:47

Oczywiście, że tak! A teraz jeszcze dodatkowo warto wspomnieć, że wFirma ma promocję - 0zł za rok prowadzenia księgowości online. No czy nie jest to idealna okazja do tego, aby spróbować? Ja osobiście polecam! 

No pewnie! To bardzo ważna informacja i myślę, że zachęcająca do skorzystania, a właśnie zapomniałem o tym wspomnieć. Jak już tak długo się korzysta to te wszystkie promocje nie są zaskoczeniem, bo pojawiają się co chwilę :D

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych