Skocz do zawartości

Uzupełnienie podstawy ekwiwalentu

wróć do serwisu Kadry Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_alek

Guest_alek
  • Goście

Napisano 22 październik 2017 - 07:27

Pod koniec października pracownik niepedagogiczny kończy pracę w szkole. Zdecydował się przejść na emeryturę. Trzeba mu będzie wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy - za 16 godzin i odprawę emerytalną.

Jego wynagrodzenie składa się z: wynagrodzenia zasadniczego - 2000zł i dodatku stażowego - 400zł. Z tego co czytam to są to składniki stałe wynagrodzenia i je mam wziąć do podstawy w wyżej podanych kwotach. Pracownik pracuje w równoważnym systemie. Okres rozliczeniowy 3-miesięczny (kwartalny tj. np. 01.01-31.03).

Mam problem ze składnikami zmiennymi. Pracownik ten pracuje w nocy więc otrzymuje z tego tytułu dodatek. Ponadto za każdą godzinę urlopu otrzymuje wynagrodzenie ze składników zmiennych, czyli właśnie z tych dodatków nocnych. Jego wynagrodzenie jest wypłacane do 10 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni. Wziąłem do podstawy wynagrodzenia wypłacone we wrześniu (za sierpień), sierpniu (za lipiec) i lipcu (za czerwiec). Otrzymał on wtedy:

za czerwiec: 168 godzin do przepracowania (14 dni po 12 godzin). Przepracował 13 dni (156 godzin). Za noce otrzymał - 57,14zł. Za urlop ze składników zmiennych - 7,34zł.

za lipiec: 176 godzin do przepracowania (14 dni po 12 godzin i 1 dzień 8-godzinny). Przepracował 60 godzin (5 dni). Otrzymał 38,10zł za nocki i 69,60zł za urlop ze składników zmiennych.

za sierpień: 176 godzin do przepracowania (14 dni po 12 godzin i 1 dzień 8-godzinny). Przepracował 168 godzin (14 dni). Otrzymał 109,09zł za godziny nocne i 4,64zł za urlop ze składników zmiennych.

I teraz nie wiem jak mu wyliczyć średnią z dodatków.

1. Zliczyć wszystkie dodatki za nocki i z urlopu ze składników zmiennych z okresu wyżej i podzielić na 3?

2. Zliczyć tylko dodatki za nocki (księgowa twierdzi, że wynagrodzenie za urlop nie wchodzi do podstawy ekwiwalentu/odpraw) i podzielić je na 3.

3. Co z uzupełnieniem podstawy składników zmiennych? W jaki sposób tego dokonać? Czy jest to konieczne?

Bardzo proszę o pomoc

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych