Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kradzież zdjęć ze stron internetowych a ochrona praw autorskich

wróć do serwisu Moja Firma 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102722 postów

Napisano 21 październik 2017 - 19:13

Osoby publikujące zdjęcia na stronach internetowych często narażone są na kradzieże ze strony innych użytkowników, którzy następnie zamieszczają je na innych serwisach. Czy zdjęcia w internecie objęte są ochroną przepisami prawa autorskiego? Jak należy postąpić w przypadku kradzieży?

Powrót do artykułu: Kradzież zdjęć ze stron internetowych a ochrona praw autorskich

#2 Guest_Jessie

Guest_Jessie
  • Goście

Napisano 21 październik 2017 - 19:13

Moje zdjęcie właściwie dwa zdjęcia zostały skradzione ze strony e-noclegi.Jednym posługuje się internetowa agencja reklamowa.Pisałam do nich,ale nawet nie raczyli odpowiedzieć.Znajduje je co jakiś czas w nowych miejscach w coraz gorszej jakości.Najbardziej przykre jest to,że czlowiek chodzi po mrozie w zimie po górach a inny sobie siedzi przed komputerem i kradnie.Nie bardzo wiem,czy to ma jakiś sens z kimś walczyć,bo co mi to właściwie da zdjęcia chodzą już chyba dwa albo trzy lata.Już to jakoś przebolalam.

#3 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 892 postów

Napisano 29 grudzień 2017 - 15:59

To na przyszłość, jak nie bedziesz mogła przeboleć sytuacji, to taka ścieżka https://informatical...j-w-internecie/ , innego wyjscia nie ma.

#4 Guest_Isis

Guest_Isis
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 10:26

Moje zdjęcia zostały skradzione i wystawione na OLX , ktoś podszywa się pode mnie i opisuje mój towar ,ale w negatywnym świetle ,mało tego obraża firmę i jej produkty . Pomimo wielu zgłoszeń OLX nie reaguje.

#5 Mocca30

Mocca30

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 11:04

Moje zdjęcia zostały skradzione i wystawione na OLX , ktoś podszywa się pode mnie i opisuje mój towar ,ale w negatywnym świetle ,mało tego obraża firmę i jej produkty . Pomimo wielu zgłoszeń OLX nie reaguje.

Zgodnie z art. 4310 „przedsiębiorca, którego prawo do firmy zostało zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać usunięcia jego skutków, złożenia oświadczenia lub oświadczeń w odpowiedniej treści i formie, naprawienia na zasadach ogólnych szkody majątkowej lub wydania korzyści uzyskanej przez osobę, która dopuściła się naruszenia”.

Można w takiej sytuacji żądać zaniechania działania wyrządzającego szkodę, złożenia oświadczenie odpowiedniej treści i formie na portalu, na których zamieszczała wpisy, zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.

Trzeba wtedy oczywiście przedstawić dowody, bo to na Państwu ciąży wtedy obowiązek udowodnienia winy. Jednak skoro OLX nic nie robi, można spróbować w ten sposób.

#6 Aguo

Aguo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 czerwiec 2019 - 11:50

A spotkaliście się z takim problemem, że musieliście i nie mieliście jak, udowodnić (np. w sądzie), że to skradzione zdjęcie jest faktycznie wasze i jesteście jego oryginalnym autorem?

#7 Guest_szukam odpowiedzi

Guest_szukam odpowiedzi
  • Goście

Napisano 14 listopad 2019 - 18:03

j

#8 Guest_szukam odpowiedzi

Guest_szukam odpowiedzi
  • Goście

Napisano 14 listopad 2019 - 18:05

jak mojego kolegi zdjęcie ktoś wzioł i przerobił i wysłał go znajomych i się z niego śmiał to łamanie prawa ? i czy podchodzi to pod hejt

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych