Skocz do zawartości

Zatrudnienie na etat osoby z umową zlecenie

umowa zlecenie etat składki

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Konrad

Guest_Konrad
  • Goście

Napisano 19 październik 2017 - 13:49

Witam, mam pytanie odnośnie zatrudnienia na umowę o pracę osoby, która jest już zatrudniona na umowę zlecenie. Otóż sytuacja wygląda w ten sposób - jestem obecnie zatrudniony na umowę zlecenie, gdzie moje wynagrodzenie netto wynosi 500zł miesięcznie. Jestem w trakcie szukania zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę i tu pojawia się pytanie - czy obecne zatrudnienie na umowę zlecenie wpływa w jakiś sposób na ewentualną umowę o pracę - składki itp? Czy muszę poinformować nowego pracodawcę o tym, że w tym momencie już pracuję na zlecenie?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

#2 marta66

marta66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 132 postów

Napisano 19 październik 2017 - 14:41

Umowa zlecenia nie ma wpływu na umowę o pracę- jedynie może być problem z działalnością konkurencyjną.

Ale umowa o pracę i składki z tego tytułu mogą wpływać na oskładkowanie umowy zlecenia.

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13471 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 październik 2017 - 21:01

Dodam, że od etatu wszystkie składki są obowiązkowe. Jeśli na umowę o pracę będziesz mieć co najmniej płacę minimalną to od zlecenia obowiązkowa będzie tylko składka zdrowotna, która w części jest odliczana od podatku.  

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: umowa, zlecenie, etat, składki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy