Skocz do zawartości

Zdjęcie

W jaki sposób ewidencjonować Fiverr jako działalność?

wróć do serwisu Moja Firma 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szakowczyn

Szakowczyn

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 19 październik 2017 - 11:44

Jeżeli ktoś utrzymuje się ze świadczenia usług na portalu Fiverr i będzie zmuszony zarejestrować to jako działalność, to w jaki sposób miałby ewidencjonować przychody z takiej działalności? Wszystkie artykuły o KPiR jakie znalazłem odnosiły się wyłącznie do prowadzenia takiej konwencjonalnej działalności opartej o papierzyska i pieczątki, a w przypadku Fiverr coś takiego jest po prostu niemożliwe, bo wszystko odbywa się automatycznie. Po realizacji zlecenia 80% wartości idzie do sprzedającego a pozostałe 20% bierze Fiverr, a zarobione środki przelewa się zbiorczo na konto Paypal po pomniejszeniu o opłatę w wysokości do jednego dolara, i wyciąg z PP to praktycznie jedyna możliwa dokumentacja w tym przypadku. Nie da się wystawić faktury, nie wiadomo nawet jak się klient nazywa etc. (a to wszystko trzeba uwzględnić w rubrykach KPiR), czyli prowadzenie takiej typowej ewidencji jaką przewidują polskie przepisy jest po prostu niemożliwe. Byłem się o to pytać w firmie księgowej, a oni mi powiedzieli że wręcz musiałbym poprosić Fiverr o ich papierzyska do każdego zlecenia na których byłoby wyszczególnione ile pobrali za zlecenie, ile poszło do nich, ile do mnie etc., a ja doprawdy wątpię żeby Fiverr miał czas za każdym razem prosić swój dział księgowy czy co tam mają żeby wysyłali to wszystko jakiemuś jednemu klientowi w Europie Wschodniej u którego takie rzeczy akurat są potrzebne. Już doprawdy nie wiem co mam robić.

#2 Tamara90

Tamara90

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 październik 2017 - 12:43

Mi się wydaje, że takich informacji zawsze warto poszukać w Internecie. Przynajmniej w moim przypadku zawsze się to sprawdza :)

Oderwane od rzeczywistości tezy, pusta terminologia, uzurpowane ideały, sztywne systemy. Właśnie takich rzeczy się naprawdę boję.

#3 Szakowczyn

Szakowczyn

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 20 październik 2017 - 08:56

Dobra, już myślę że chyba mniej więcej wiem ale jeszcze się księgowych dla pewności popytam...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych