Skocz do zawartości

Wypowiedzenie umowy o pracę

wypowiedzenie umowa o pracę na czas nieokreślony pracodawca zwolnienie okres wypowiedzenia urlop pracownik kodeks pracy pisemnie

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Mikołaj78

Guest_Mikołaj78
  • Goście

Napisano 19 październik 2017 - 09:31

Spotkała mnie dziwna sytuacja, mój pracodawca, u którego pracuję od roku zadzwonił do mnie, gdy byłem na urlopie i powiadomił mnie, że wypowiada mi umowę o pracę. Nieoficjalnie słyszałem, że chce zatrudnić kogoś z rodziny, więc musiał zrobić mu wolne miejsce. Co mam teraz zrobić? przecież nie można nikogo zwalniać przez telefon od tak? a zresztą bardzo lubię moją pracę i nie chce mi się szukać nowej.

#2 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 19 październik 2017 - 09:42

Nie ma takiej możliwości, żeby wypowiedzieć ci pracę po pierwsze przez telefon, po drugie w czasie usprawiedliwionej nieobecności - musi poczekać na twój powrót, i wręczyć ci wypowiedzenie na piśmie (art. 30 par. 3 kodeksu pracy).

Inna rzecz, że pracodawca może się rozstać z pracownikiem i brak woli ze strony pracownika nie ma na to wpływu.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wypowiedzenie, umowa o pracę, na czas nieokreślony, pracodawca, zwolnienie, okres wypowiedzenia, urlop, pracownik, kodeks pracy, pisemnie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych