Skocz do zawartości

najem lokalu

wróć do serwisu Księgowość 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_paula

Guest_paula
  • Goście

Napisano 19 październik 2017 - 06:39

witam

Firma wynajmuję lokal.  Najemca zerwał umowę z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia. W piśmie znajduję się informacja że przez okres wypowiedzenia najemca nie bd obciążał wynajmującego opłatami za najem lokalu.

Czy w taki wypadku przez ten okres wypowiedzenia powinna być wystawiana faktura ?

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 19 październik 2017 - 08:09

Najemca nie będzie obciążał wynajmującego??? Najemca to ktoś, kto wynajmuje. Nie mylisz przypadkiem pojęć? Za co ma być faktura (lub jej nie być)?

Najemca nie zerwał umowy lecz ją WYPOWIEDZIAŁ (jak rozumiem zgodnie z zapisami umowy).

#3 Guest_paula

Guest_paula
  • Goście

Napisano 19 październik 2017 - 08:18

Najemca nie będzie obciążał wynajmującego??? Najemca to ktoś, kto wynajmuje. Nie mylisz przypadkiem pojęć? Za co ma być faktura (lub jej nie być)?

Najemca nie zerwał umowy lecz ją WYPOWIEDZIAŁ (jak rozumiem zgodnie z zapisami umowy).

Rozumiem że Najemca to osoba która wynajmuje lokal. Nie nie bd obciążał go kosztami najmu przez 3 mc i nie wiem jak mam do tego podjeść?

wystawiać normalnie fakturę czy robić upust, rabat ?

#4 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 19 październik 2017 - 08:23

Jeśli jako wynajmujący nie chcesz wystawić faktury najemcy za okres 3 miesięcy to jej nie wystawiasz po prostu. Po co faktura z rabatem? Rabat 100%?

#5 Guest_paula

Guest_paula
  • Goście

Napisano 19 październik 2017 - 08:32

Jeśli jako wynajmujący nie chcesz wystawić faktury najemcy za okres 3 miesięcy to jej nie wystawiasz po prostu. Po co faktura z rabatem? Rabat 100%?

A nie obowiązuje nas umowa jeszcze przez okres wypowiedzenia? on jeszcze przez 3 mc bd korzystał z lokalu tylko nie bd ponosił opłat.

Bardzo dziwna sytuacja nie wiem jak do tego się odnieść'.

Dziękuję za pomoc

#6 Guest_paula

Guest_paula
  • Goście

Napisano 19 październik 2017 - 08:33

A nie obowiązuje nas umowa jeszcze przez okres wypowiedzenia? on jeszcze przez 3 mc bd korzystał z lokalu tylko nie bd ponosił opłat.

Bardzo dziwna sytuacja nie wiem jak do tego się odnieść'.

Dziękuję za pomoc

#7 Guest_paula

Guest_paula
  • Goście

Napisano 19 październik 2017 - 08:38

i przepraszam bo chyba pomyliłam pojęcia wynajmujący wypowiedział umowę, bo w pierwszym pytaniu jest najemca

#8 lobroszek

lobroszek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 październik 2017 - 11:34

Ja jestem dokładnie tego samego zdania co poprzednik. Nic dodać, nic ująć...

Kochając kogoś i będąc kochanym ludzie dowiadują się, jak kochać samych siebie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy