Skocz do zawartości

Zdjęcie

"wczasy pod gruszą" dla emerytów-byłych pracowników

ZFŚS emerytura Swiadczenie przedemerytalne były pracownik-definicja

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 jakłucznik

jakłucznik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 18 październik 2017 - 19:19

Czy osoba która po ustaniu zatrudnienia z powodu redukcji etatów  przebywała na świadczeniu przedemerytalnym , po uzyskaniu statusu emeryta ma prawo do korzystania z funduszy świadczeń socjalnych w swoim ostatnim zakładzie pracy? Czy w takiej sytuacji osoba ta jest emerytem - byłym pracownikiem? Jaki konkretny przepis to reguluje? Ustawa o ZFŚS nie precyzuje tego zagadnienia. Opisana sytuacja dotyczy mnie osobiście, nie przyznano mi "gruszy"  gdyż w regulaminie zakładowym (szkoła podstawowa) jest zapis że z fśs mogą korzystać emeryci - byli pracownicy którzy przeszli na emeryturę zaraz po rozwiązaniu umowy o pracę. Czy taki zapis jest zgodny z prawem?

#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14611 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 18 październik 2017 - 19:44

Masz prawo

#3 jakłucznik

jakłucznik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 18 październik 2017 - 20:39

Dziękuję Zosia/Agnieszka. :) Ale w szkole już chyba nic nie osiągnę. Mam odpowiedź na piśmie z adnotacją że konsultowano sprawę z radcą prawnym. Nie podano mi żadnej informacji o ewentualnym sposobie i terminie odwołania. Postanowiłam skierować sprawę do... no właśnie - do kogo? Do sądu pracy? No i czy uprzedzić dyrekcję szkoły że mam taki zamiar?

#4 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14611 postów

Napisano 19 październik 2017 - 06:58

Jesteś emerytem, odchodząc na świadczenie przedemerytalne a następnie emeryturę szkoła była twoim ostatnim miejscem pracy przed emeryturą, wobec tego jesteś emerytem szkoły, ustawa o ZFŚS wskazuje że uprawnionymi są byli pracownicy-emeryci, więc kiepski ten ich prawnik (stronniczy).

Zobacz co jest w Regulaminie ZFŚS szkoły, nie może być w sprzeczności z ustawą.

Może skorzystaj z pomocy jakiegoś prawnika......najpierw udaj się na rozmowę do dyrekcji, powiedz ze znasz swoje prawa....a jak nie to sąd pracy.

#5 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 188 postów

Napisano 19 październik 2017 - 09:26

A ja mam pytanie do Was odnośnie emerytur i liczę na poważne, merytoryczne odpowiedzi. Mianowicie, moje wątpliwości tyczą się tego, czy warto oszczędzać we własnym zakresie na emeryturę. Sytuacja w Polsce jest dramatyczna, jeśli chodzi o demografię, więc trzeba się liczyć z głodowym stawkami w przyszłości. Znalazłam w internecie taką propozycję oszczędzania - https://www.esaliens...-emerytalne-ike i kusi mnie, aby z niej skorzystać. Niemniej, nie podjęłam decyzji jeszcze i proszę Was o poradę

#6 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14611 postów

Napisano 19 październik 2017 - 10:41

merytoryczną odpowiedź to ty sam sobie poszukaj w swojej durnej reklamie, uważaj bo zaraz będziemy tak klikać :P :P :P  przecież o to ci chodzi, co nie? :lol: :lol: :lol:

#7 jakłucznik

jakłucznik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 19 październik 2017 - 22:37

Zosia/Agnieszka, dodałaś mi otuchy, dziękuję. W poniedziałek wybiorę się na rozmowę z dyrektorką, dam znać jak poszło.

#8 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14611 postów

Napisano 20 październik 2017 - 07:02

Zosia/Agnieszka, dodałaś mi otuchy, dziękuję. W poniedziałek wybiorę się na rozmowę z dyrektorką, dam znać jak poszło.

Cieszy mnie, że chociaż tyle :)

#9 jakłucznik

jakłucznik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 24 październik 2017 - 10:17

Zosia/Agnieszka, melduję na bieżąco: byłam na rozmowie z panią dyrektor. Przekazałam wydrukowane z PORTALU OŚWIATOWEGO komentarze dotyczące takiej sytuacji jak moja (korzystne dla mnie). Pani dyrektor obiecała zająć się sprawą bardziej wnikliwie - tzn. wystąpi ponownie do radców prawnych - tym razem do związkowych bo oni ponoć są bardziej skłonni do wydawania opinii na korzyść pracownika. Tak mi oznajmiła. No to jeszcze poczekam. A w regulaminie zakładowym szkoła ma zapis ..."emeryci i renciści byli pracownicy, którzy rozwiązali stosunek pracy w związku z przejściem na emeryturę lub rentę"...

#10 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14611 postów

Napisano 24 październik 2017 - 10:36

Dziękuję za informowanie :)

zapis w regulaminie potwierdza zasadność, jesteś emerytem, od nich odszedłeś na emeryturę, to było twoje ostatnie miejsce pracy przed emeryturą.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZFŚS, emerytura, Swiadczenie przedemerytalne, były pracownik-definicja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych