Skocz do zawartości

Wypowiedzenie umowy o pracę

okres wypowiedzenia na czas nieokreślony

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 18 październik 2017 - 12:30

Od 4 lat pracuję w firmie meblowej w Poznaniu, ostatnio otrzymałem jednak świetną ofertę pracy w firmie mojego kolegi, niestety musiałbym zacząć pracę najpóźniej za 2 tygodnie inaczej oferta przepadnie. Wiem, że okres wypowiedzenia wynosi w moim przypadku 3 miesiące ale czy mogę go skrócić?

#2 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 18 październik 2017 - 12:38

Od 4 lat pracuję w firmie meblowej w Poznaniu, ostatnio otrzymałem jednak świetną ofertę pracy w firmie mojego kolegi, niestety musiałbym zacząć pracę najpóźniej za 2 tygodnie inaczej oferta przepadnie. Wiem, że okres wypowiedzenia wynosi w moim przypadku 3 miesiące ale czy mogę go skrócić?

Zawsze można wystąpić do pracodawcy z wnioskiem o skrócenie okresu wypowiedzenia, ale musi wyrazić na to zgodę. Najpierw trzeba złożyć wypowiedzenie, a później wniosek o skrócenie okresu wypowiedzenia. Jeśli pracodawca nie wyrazi zgody to okres wypowiedzenia płynie normalnie. Można też wystąpić o rozwiązanie umowy na mocy porozumienia stron, ale na to pracodawca również musi wyrazić zgodę. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okres wypowiedzenia, na czas nieokreślony

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych