Skocz do zawartości

Zdjęcie

Terminy wypłaty zasiłków

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671587 postów

Napisano 17 październik 2017 - 10:59

Zasiłki z ubezpieczenia społecznego wypłaca się nie później niż w ciągu 30 dni od daty złożenia dokumentów niezbędnych do stwierdzenia uprawnień do zasiłków.

Powrót do artykułu: Terminy wypłaty zasiłków

#2 Guest_Karola

Guest_Karola
  • Goście

Napisano 17 październik 2017 - 10:59

Witam Mam pytanie odnosnie zasilku macierzynskiego Jesli skladalam papiery 2.10 to czy zgodnie z procedura powinnam pieniazki otrzymac do 2.11? Czy czas liczony jest od momentu-daty dostarczenia dokumentow przez pracodawce? Niestety.nie.wiem kiedy pracodawca papiery wyslal Z mojej strone wszystkie byly zlozone 2.10 wraz z pieczatka potwierdzajaca przyjecie ich przez zus

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 październik 2017 - 11:16

Witam Mam pytanie odnosnie zasilku macierzynskiego Jesli skladalam papiery 2.10 to czy zgodnie z procedura powinnam pieniazki otrzymac do 2.11? Czy czas liczony jest od momentu-daty dostarczenia dokumentow przez pracodawce? Niestety.nie.wiem kiedy pracodawca papiery wyslal Z mojej strone wszystkie byly zlozone 2.10 wraz z pieczatka potwierdzajaca przyjecie ich przez zus

Najpóźniej do 30 dni od złożenia wszystkich wymaganych dokumentów. Jeśli nie jesteś pewna, czy pracodawca wysłał dokumenty, zadzwoń do niego i zapytaj.

#4 Guest_Petent.

Guest_Petent.
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2017 - 00:09

Witam . 7 listopada przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne , dzisiaj jest 21 grudzień i do tej pory nie wyplacono mi pieniędzy. Co jest nie tak? Prosze o odpowiedź.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2017 - 11:37

Witam . 7 listopada przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne , dzisiaj jest 21 grudzień i do tej pory nie wyplacono mi pieniędzy. Co jest nie tak? Prosze o odpowiedź.

A skąd my internauci, mamy wiedzieć, co jest nie tak? Pytaj w ZUS-ie, być może nie dotarły do nich jakieś dokumenty, trudno zgadywać.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2017 - 14:34

Witam mam pytanie jak wypłaca ZUS świadczenie rechabilitacyjne na początku czy na koniec miesiąca

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2017 - 11:24

Witam mam pytanie jak wypłaca ZUS świadczenie rechabilitacyjne na początku czy na koniec miesiąca

Może być różnie, nawet w środku miesiąca. Zależy od tego, kiedy były złożone wszystkie prawidłowo wypełnione dokumenty.Masz to napisane w pierwszym zdaniu artykułu, który widnieje na pierwszej stronie tego wątku.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 maj 2018 - 12:29

Witam , a jak jest z terminem wypłaty drugiego świadczenia w czasie ciąży , np. za zwolenienie 24.04.-21.05.2018 kiedy dostane ?

#9 Guest_zuzia

Guest_zuzia
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2018 - 11:22

Przez jaki okres jest wypłacane świadzczenie rechabilitacyjne mama dostał pieniażki 6.08 i 24.08 i czy w wrześniu też dostanie ??

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 wrzesień 2018 - 11:34

Przez jaki okres.....a skąd nam wiedzieć na jaki okres miała przyznane

#11 Guest_M

Guest_M
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2019 - 14:36

ZUS ma 30 dni od złożenia niezbędnych dokumentów na wypłacenie zasiłku chorobowego. Co w sytuacji kiedy pierwsze trzy zwolnienia były na okres 2 tygodni dopiero kolejne na cały miesiąc i później kolejne dwa tygodnie? najpierw po 30 dniach otrzymam za pierwszy okres L4 później za30 dni za kolejny ? w trakcie rozpatrywania wniosku czy ZUS nie weryfikuje na jaki okres jest przyznane zwolnienie lekarskie tak by wypłacić za cały okres, w którym przysługuje świadczenie ? Przykład: Od końca października w sumie do połowy stycznia przebywam na zwolnieniu lekarskim przy czym termin do rozpatrzenia wniosku upływał zusowi pod koniec grudnia. Na początku stycznia otrzymam świadczenie za okres pierwszego zwolnienia lekarskiego (2 tygodnie) co z pozostałym okresem? Kiedy mogę spodziewać się wypłaty świadczenia za okres zwolnienia w listopadzie i grudniu?

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2019 - 14:39

Piszesz na forum, do internautów, a skąd mamy to wiedzieć?

To pytanie do ZUS-u, może być różnie

#13 Guest_K

Guest_K
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2019 - 09:34

wiecie co wkurza najbardziej, że jak ktoś jest winien złotówkę ZUSowi to upominają się raz dwa a jak ktoś czeka na zasiłek chorobowy (powinien być miesiąc temu i dalej nie ma) to ZUS ma to gdzieś. A przecież ludzie muszą za coś żyć i nie każdy ma męża czy żonę, który zapewni nam "przetrwanie" przez ten okrez bez kasy. porażka

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2019 - 10:09

i co w związku z tym?

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2019 - 11:19

jak ktoś jest winien złotówkę ZUSowi to upominają się raz dwa a jak ktoś czeka na zasiłek chorobowy (powinien być miesiąc temu i dalej nie ma) to ZUS ma to gdzieś

Tyle, że na zasiłkach ZUS ma deficyt, więc żeby je wypłacać to musi te złotówki od dłużników ściągać. Kumasz, że w ZUS to najpierw muszą zebrać składki, żeby mogli wypłacić świadczenia.

#16 Guest_ehhh

Guest_ehhh
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2019 - 13:48

Tyle, że na zasiłkach ZUS ma deficyt, więc żeby je wypłacać to musi te złotówki od dłużników ściągać. Kumasz, że w ZUS to najpierw muszą zebrać składki, żeby mogli wypłacić świadczenia.

#17 Guest_romkol

Guest_romkol
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 07:54

A CO BYKA OBCHODZI JAK SIĘ KROWA CIELI. ZUS MUSI UZBIERAĆ ŻEBY DAĆ CHOROBOWE ? A PŁATNIKOWI TO KASA LEŻY NA KUPIE I NIE MOŻE SIĘ SPUŻNIĆ ANI GODZINY .? OGARNIJ CO PISZESZ ehhh .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych