Skocz do zawartości

Akta osobowe

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 17 październik 2017 - 08:35

Dzień dobry :)

właśnie przejęłam obowiązki kadrowej po poprzedniczce. Przeglądam akta osobowe i niestety zaczynam nabierać sporo wątpliwości, dlatego zwracam się do Was o pomoc:

- po pierwsze: orzeczenia lekarskie  pracowników z badań okresowych (do 2015 mniej więcej) znajdują się w osobnym segregatorze, a w aktach ich brak - pytanie czy dołożyć je do akt czy zostawić osobno?

- po drugie: po 2015 skierowania na badania są podpięte pod orzeczenia lekarskie, ale w jednych aktach wykazane w wykazie, a drugich nie - pytanie czy wykazywać te skierowania w wykazie czy nie?

- po trzecie: rozwiązanie umowy za porozumieniem stron znajduje się w części B, wiem, że musi być w części C, ale co np z informacją o wypłacie ekwiwalentu za urlop? ona pomimo, że jest z datą późniejszą niż porozumienie stron idzie do części B?

- po czwarte: może głupie pytanie, ale chce się upewnić czy mogę przepisać wykazy dokumentów i zmieniając numerację na dokumencie wystarczy przekreślić stary numer, a dopisać nowy i zaparafować?

- a i czy można numerować dokumenty w aktach np: 1, 1a, 1b tam gdzie np czegoś brakuje, a tak żeby nie przekreślać całości?

#2 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6989 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 20 październik 2017 - 17:13

1. Do akt
2. Skierowanie nie musi być w aktach osobowych
3.C
4. Możesz