Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

szkolenia

szkolenia

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ivetka

Guest_Ivetka
  • Goście

Napisano 13 październik 2017 - 10:51

Witam. Pracuję w firmie od 7:30-15:30. Ostatnio pracodawca wysyła mnie na sporo szkoleń -są to 1-dniowe, a czasami 2-dniowe szkolenia, poza miejscem zamieszkania i pracy. Na szkolenia jeżdżę samochodem służbowym, więc najpierw muszę dojechać do miejsca pracy wziąć auto służbowe i bywało że wyjeżdżałam o 6:00 rano żeby dojechać na szkolenie na 9:00 i z powrotem tak samo szkolenie kończyło się o 15:30 ale powrót zajmował 2-3godz. Auto zdawałam o godz.18:00. Pracodawca twierdzi że powinnam liczyć godziny tak jak trwa szkolenie bez dojazdów. To wychodzi na to że pomimo że zajmuje mi łącznie z dojazdem szkolenie 12godz, to mam jeszcze do odpracowania 1,5godz - bo szkolenie rozpoczyna się o godz.9:00 a ja pracę zaczynam o 7:30. Tak samo wyglądają szkolenia 2-dniowe - kiedy kiedy powinnam liczyć nadgodziny. Proszę o pomoc czy pracodawca ma rację???



#2 coli

coli

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 992 postów

Napisano 15 październik 2017 - 14:58

NIE MASZ NIC DO ODPRACOWANIA 

TOBIE PRZYSŁUGUJE NATOMIAST dieta 50% = 15zł

 

 

§ 7. 1. Dieta w czasie podróży krajowej jest przeznaczona na pokrycie zwiększonych kosztów wyżywienia i wynosi 30 zł za dobę podróży.

2. Należność z tytułu diet oblicza się za czas od rozpoczęcia podróży krajowej (wyjazdu) do powrotu (przyjazdu) po wykonaniu zadania służbowego w następujący sposób:

1) jeżeli podróż trwa nie dłużej niż dobę i wynosi:

a) mniej niż 8 godzin - dieta nie przysługuje,

B) od 8 do 12 godzin - przysługuje 50% diety,

c) ponad 12 godzin - przysługuje dieta w pełnej wysokości;

2) jeżeli podróż trwa dłużej niż dobę, za każdą dobę przysługuje dieta w pełnej wysokości, a za niepełną, ale rozpoczętą dobę:

a) do 8 godzin - przysługuje 50% diety,

B) ponad 8 godzin - przysługuje dieta w pełnej wysokości.

Przy szkoleniu 2 dniowym do czasu pracy liczysz godziny które byś przepracowała w tym dniu w pracy + te które są ponad 

 

Nie liczysz podróży poza godzinami swojej pracy przed 7.30 i po 15.30 

Wyrok Sądu Najwyższego z 23 czerwca 2005 r., sygn. akt II PK 265/04.



#3 Naster

Naster

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1097 postów

Napisano 12 kwiecień 2022 - 16:30

Certyfikat Kompetencji Zawodowych mi się przyda i dlatego też zapisałem się już na szkolenie do firmy https://www.certyfikatkatowice.pl/nie mogę już go się doczekać. Jeśli chcecie zdać egzamin państwowy, to warto się do niego przygotowywać z profesjonalistami, aby byś dopuszczonym.   





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szkolenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych