Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

własny biznes

biznes prawo podatki firma

wróć do serwisu Moja Firma 94 odpowiedzi w tym temacie

#61 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 956 postów

Napisano 06 sierpień 2020 - 10:42

Prowadzenie własnej działalności jest okej, jednak trzeba na tym się znać. Ja odkąd prowadzę własną firmę non stop chodzę na jakieś kursy, ostatnio miałem zajęcia http://socjotechnik.specjalista.eu/ są one bardzo fajne i do tego potrzebne.

#62 rafon

rafon

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 10 sierpień 2020 - 07:25

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie jeśli chodzi o ogłoszenie upadłości firmy? Od dłuższego czasu wraz z moim spólnikiem borykamy się z dużymi problemami finansowymi i nasza firma jest nierentowna, dlatego zastanawiamy się czy zgłoszenie upadłości nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Czy cały ten proces jest czasochłonny? Jakie są jego konsekwencję? Chętnie dowiem się szczegółów. Z góry dziękują za wszelkie odpowiedzi. 

#63 aronr

aronr

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 314 postów

Napisano 26 październik 2020 - 01:37

Chcąc otworzyć własną firmę nie trzeba decydować się na jednoosobową działalność gospodarczą. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby otworzyć spółkę. Nie trzeba nawet otwierać jej samodzielnie. Można zdecydować się na zakup zarejestrowanej już spółki od https://mylegalstore.com/pl/

#64 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 861 postów

Napisano 26 październik 2020 - 16:15

Z tego co wiem, to szkolenia dla firm także online są prowadzone przez firmę szkoleniową https://deltatraining.pl/Ja akurat u nich jestem na kursie z kreatywności i jest naprawdę super, nie spodziewałem się, że tyle na takich szkoleniach można się dowiedzieć. 

#65 Kamill23

Kamill23

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 25 listopad 2020 - 11:01

Tak jak piszą poprzednicy, trzeba frustrację zmienić w motywację ;) zaplanować sobie wszystko na spokojnie i na pewno się uda. Sporo dobrych rad, ja od siebie dodam tylko, żeby być uważnym, stawiać potrzeby klienta na pierwszym miejscu działań firmy i nie bać się zmian (nawet dużych) jeśli za tym idzie rozwój Twojego biznesu.

#66 ZwirMikolaj

ZwirMikolaj

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 25 listopad 2020 - 12:01

Własny biznes to ciężka sprawa i trzeba mieć do tego głowę. Przede wszystkim warto pamiętać, że to klienci są najważniejsi. Trzeba z nimi budować odpowiednie relacje a tutaj jest artykuł https://poradnikhand...-erze-pandemii/ jak to zrobić. Natrafiłem na niego całkiem przypadkiem, ale zaciekawił mnie, więc rzuciłem na niego okiem. ;)  

#67 Guest_sobiesieqq

Guest_sobiesieqq
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2020 - 11:42

Dobre biuro rachunkowe zdecydowanie się opłaca, bez dwóch zdań. Kontakt do biura Abacus z ul. Lanciego w Warszawie mogę zostawić, bardzo kompetentne panie księgowe, sprawnie radzące sobie ze wszystkim rozliczeniami

#68 Manuel

Manuel

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 04 grudzień 2020 - 11:59

własny biznes to fajna sprawa, ale w obenych czasach jest meeeeeeeeeeeeeega ciężko :(

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hostessy Warszawa

#69 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów

Napisano 08 grudzień 2020 - 12:33

Do odważnych świat należy. Jednak obecnie klient jest bardzo wymagający. Dlatego należy zadbać o to by jakość produktu była jak najlepsza. Warto też zadbać o personalizacje przesyłki, jeśli biznesem ma być sklep internetowy. Szukając producentów do współpracy, warto na jakość zwracać uwagę. Np. Ewox to polski producent pościeli dziecięcej i nie tylko. Pościel jest szyta z bawełny. Myślę, że rozważając taki właśnie sklep, będzie to dobry partner biznesowy. 

#70 jaroslaw35

jaroslaw35

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 10 grudzień 2020 - 14:44

Jeśli planujesz własny biznes, to warto też pomyśleć jak rozliczać swoją działalność. Myślę, że na dobry początek warto samemu się rozliczać poprzez księgowość online https://www.firmino....egowosc-online/ przy tego typu księgowości nie trzeba znać się na skomplikowanych przepisach.

#71 katarzynka88

katarzynka88

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 12 grudzień 2020 - 09:07

Własną działalność również niewątpliwie warto rozwijać. Co by nie mówić trzeba iść z duchem czasu. Możliwości rozwoju każdej działalności jest naprawdę sporo, więc trzeba poszukać coś, co w naszej branży sprawdzi się najbardziej. Wirtualne call center to rzecz, która sprawdzi się w wielu branżach, gdzie kontakt z klientem jest tylko telefoniczny. Taki bot głosowy został stworzony do odbierania i wykonywania połączeń telefonicznych a tym samych może śmiało zastąpić pracę człowieka w tym zakresie. To naprawdę spore udogodnienie, więc warto sobie na ten temat poczytać. 

#72 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2020 - 00:47

Bez względu na to w jakiej branży rozpoczniesz działalność będziesz potrzebować dobrego sprzętu biurowego. Ja prowadzę jednoosobową działalność i wynająłem świetne urządzenie wielofunkcyjne od Smartcopy. Polecam ich usługi, wychodzą o wiele taniej niż zakup nowego sprzętu.

#73 sakira23

sakira23

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 30 grudzień 2020 - 18:29

A dla mnie tania franczyza kurierska to super pomysł na biznes. Nie rozważaliście jej jeszcze? To koniecznie nadróbcie zaległości bo to usługa która nie wymaga żadnego wkładu własnego, wystarczy posiadać tylko lokal np. sklep

#74 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2021 - 14:25

jeśli chodzi o kręgielnie to polecam tutaj poczytać bookgame.pl/zoptymalizuj-prace-swojej-kregielni.php

#75 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 408 postów

Napisano 15 styczeń 2021 - 16:31

Własny biznes to moim zdaniem dobry pomysł, sam prowadzę i jestem z tego zadowolony. Niedawno też zacząłem w internecie oferować swoje usługi i musiałem podpisać umowę z firmą realizującą płatności online. Polecam wam ich https://bluemedia.pl...latnosci-onlinebo mają dobre warunki i opłaty.

#76 pawel36

pawel36

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 09 luty 2021 - 15:39

Założenie spółki jest dosyć skomplikowane, ale utrzymanie jej wysokiego stopnia rentowności, w obecnych czasach, to heroizm i niemal cud. Nie dziwi więc, że wielu przedsiębiorców jest zmuszona zamykać swoje firmy, bo nie przynoszą dochodów, tracą płynność finansową i popadają w spore zadłużenia, które trudno im spłacić. Rynek jest niestabilny, a coraz to nowe obostrzenia rządowe nie służą gospodarce. W LTDBroker doskonale rozumiemy trudne położenie przedsiębiorców dycydujących zamykać swoje biznesy. Mamy wieloletnią praktykę w obsłudze spółek wymagających sprzedaży, przechodzących przez kontrole z urzędów państwowych i bardzo zadłużonych. LTDBroker zajmuje się skupem zadłużonych spółek. LTDBroker skup zadłużonych spółek www.ltdbroker.pl Nasz zespół składaja się z doświadczonych specjalistów od prawa handlowego, procesów upadłościowych i restrukturyzacji firmy, biegłych sądowych i logistyków. LTDBroker skup zadłużonych spółek www.ltdbroker.pl Poradzimy sobie z niepełną dokumentacją, zadłużeniami w ZUSUS i u kontrahentów, z przeróżnymi kontrolami i bankructwem spółki. LTDBroker skutecznie chroni majątek osobisty członków zarządu przed wierzycielami. Jeśli potrzebują Państwo pomocy, prosimy o kontakt. Gwarantujemy rozwiązanie spełniające Wasze oczekiwania i potrzeby. Skup zadłużonych spółek www.ltdbroker.pl

#77 pawel36

pawel36

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 09 luty 2021 - 15:40

Założenie spółki jest dosyć skomplikowane, ale utrzymanie jej wysokiego stopnia rentowności, w obecnych czasach, to heroizm i niemal cud. Nie dziwi więc, że wielu przedsiębiorców jest zmuszona zamykać swoje firmy, bo nie przynoszą dochodów, tracą płynność finansową i popadają w spore zadłużenia, które trudno im spłacić. Rynek jest niestabilny, a coraz to nowe obostrzenia rządowe nie służą gospodarce. W LTDBroker doskonale rozumiemy trudne położenie przedsiębiorców dycydujących zamykać swoje biznesy. Mamy wieloletnią praktykę w obsłudze spółek wymagających sprzedaży, przechodzących przez kontrole z urzędów państwowych i bardzo zadłużonych. LTDBroker zajmuje się skupem zadłużonych spółek. LTDBroker skup zadłużonych spółek www.ltdbroker.pl Nasz zespół składaja się z doświadczonych specjalistów od prawa handlowego, procesów upadłościowych i restrukturyzacji firmy, biegłych sądowych i logistyków. LTDBroker skup zadłużonych spółek www.ltdbroker.pl Poradzimy sobie z niepełną dokumentacją, zadłużeniami w ZUSUS i u kontrahentów, z przeróżnymi kontrolami i bankructwem spółki. LTDBroker skutecznie chroni majątek osobisty członków zarządu przed wierzycielami. Jeśli potrzebują Państwo pomocy, prosimy o kontakt. Gwarantujemy rozwiązanie spełniające Wasze oczekiwania i potrzeby. Skup zadłużonych spółek www.ltdbroker.pl

#78 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 619 postów

Napisano 17 luty 2021 - 09:41

Odpowiadając na Twoje „ale do tego trzeba”... strategi i planu jej realizacji. Jeżeli chcesz te pieniądze przeznaczyć na fundacje, to może warto byłoby napisać maila/zadzwonić do kilku/kilkunastu agencji marketingowych i poprosić o wsparcie albo np. w zamian za pomoc w prowadzeniu Social Media zaoferować % ze sprzedaży Twoich produktów? Jakby nie patrzeć, to docelowo chodzi przecież o sprzedaż, więc albo musisz od niej odejść i oprzeć profil o fundacje i dostosować do tego treści, albo potraktować to co robisz jako biznes (nawet jeśli cały zysk przeznaczysz na fundację) i zacząć od podstaw, czyli opisać ofertę, zdefiniować grupę docelową, dobrać odpowiedni kanał promocji (nie zawsze fb jest tym właściwym rozwiązaniem).

https://shineonagenc...znaj-6-powodow/

Na stronie są podpowiedzi jak reklamować się na facebooku. 

#79 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2526 postów

Napisano 08 marzec 2021 - 07:20

U mnie Berberis zrobił bardzo dużą różnicę i ogólnie taki wybór był zdecydowanie trafiony.

Można było swoje osiągnąć prostymi krokami, ale od razu cudów się nie spodziewajcie.

A jak to wyglądało u was? Moim zdaniem nie da się normalnie działać w tych czasach bez wsparcia oprogramowaniem.

Należy zwracać uwagę na takie kwestie. 

#80 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 816 postów

Napisano 10 marzec 2021 - 22:30

Jeśli zatrudniacie pracowników, to warto robić wszystkim , aby przyciągnąć do siebie najlepszych pracowników oraz, żeby ich zatrzymać u siebie. Na pewno ciekawym benefitem są owocowe czwartki czy też w ogóle codzienne dostawa świeżych owoców dla pracowników. Tutaj https://dailyfruits.pl/ znajdziecie ofertę na tego typu rozwiązanie. Pomyślcie o tym. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: biznes, prawo, podatki, firma

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy