Skocz do zawartości

Zdjęcie

własny biznes

biznes prawo podatki firma

wróć do serwisu Moja Firma 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 carlo400

carlo400

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 październik 2017 - 14:25

Witam. Ostatnio zastanawiałem się nad otworzeniem własnego biznesu. Niby dużo jest o tym napisane ale tego co chcem wiedzieć jakoś nie mogę znaleźć. Chciałbym otworzyć firmę i sprzedawać rzeczy na allegro, olx   e-bay.de(fajnie by było ) ale nie wiem czy Gewerby nie trzeba posiadać. Jeśli by nie trzeba było zakładać firmy w Polsce to może jakaś działalność. Chodzi o to, powiedzmy posiadam rzeczy zakupione od kogoś w cenie 10zł za sztuke. Kupiłem 1000 sztuk. + trzevba doliczyć do tego VAT i nie wiem czy czegoś jeszcze. Powiedzmy że sprzedam coś po 40zł za sztuke. Czyli dałem 10tys+vat a zarobiłem 40tys. Jak wyliczyc z tego ile będę na +++. Czy dobrze kombinuje że zapłaciłem 12,3tys zarobilem 40tys= 27,7tys -vat=       21 329- to jest mój zysk. Jak z innymi opłatami? Czy potrzebuje kasy fiskalnej do sprzedaży? Jeśli robię to na allegro to mimo to muszę wszystko posiadać? Nie chcem pochopnie wkopać się w opłaty. Jestem studentem, więc nie za bardzo chciałbym otwierać własną firmę. A jeśli sprzedawałbym takie produkty na bazarze, to wszystko działa na takiej samej zasadzie jak w sklepie? Czy od zysku i podatku mogę odliczyć wynajęcie miejsca? A co jeśli bym był pośrednikiem. Powiedzmy, że kupuje produkt 10zl za sztuke, sprzedaje go za 30zł za sztuke hurtowo, a ktoś kto ode mnie bierze za to 50zl. To każdy płaci podatek? Prosiłbym o linki, gdzie to wszystko mógłbym znaleźć, ponieważ trochę tego jest. Z góry dziękuje za pomoc

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12240 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 październik 2017 - 17:36

"chcem" - i tak pisze student ?

:wub: 

#3 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 14 październik 2017 - 14:34

Dziękuję za znalezienie błędu. Chyba się powieszę albo wpłacę swoje wszystkie oszczędności na jakiś cel bo to co zrobiłem jest nie do przyjęcia. Myślałem, że tutaj dowiem się czegoś co mi jest potrzebne, ale ludzie jak nie mają pojęcia o czymś to znajdą błąd i będą wytykać. Brawo dla Pani. Teraz już wiem że nic w życiu nie osiągnę bo pisze zamiast "chcę" to "chcem". A może na założenie czegoś wystarczy mi poprawna pisownia i nic nie przeszkodzi mi w zostaniu milionerem. Czas chyba wrócić do ogólniaka. E tam. Od razu do podstawówki. Dziękuję Pani.

#4 Guest_autor

Guest_autor
  • Goście

Napisano 14 październik 2017 - 21:20

jak chcesz tak zarabiać to załóż działalność gosp.

co to jest Gewerby ?

#5 Nelka

Nelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 18:37

Wiesz, może lepiej zamiast się frustrować na forum, że ktoś wytknął błąd, lepiej byłoby się udać do kogoś, kto udziela porad dot. zakładania działalności itp. Trzeba naprawdę aktywnie podejść do tematu, bo siedzenie przed kompem i zastanawianie się, zysków ci nie przyniesie. Zdaję sobie sprawę, że dla kogoś kto dopiero chce zacząć zarabiać może to być przytłaczające, ale trzeba się kształcić, ciągle szukać lepszych rozwiązań, a nie iść na łatwiznę. Zaglądaj też na blog jak odnieść sukces, autor przekazuje mnóstwo informacji o zarabianiu, ale także potrafi zmotywować w praktycznie każdym aspekcie.

#6 Reneldis

Reneldis

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 11:44

Może otwórz jakiś sklep? Teraz łatwo o wyposażenie sklepów odzieżowych, więc start z biznesem nie jest taki trudny.

#7 wendi

wendi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 107 postów

Napisano 02 styczeń 2018 - 23:59

Własny biznes to genialna sprawa! Wiadomo, że trochę się trzeba natrudzić, ale bardzo sie opłaca. Na sam początek pomyśl o takich rzeczach jak finansowanie czy nazwa dla firmy :)

#8 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 347 postów

Napisano 28 czerwiec 2018 - 18:07

Oczywiście przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej trzeba zorientować się w przepisach i wszystkich formalnościach, których trzeba dopełnić. Trafiłem na ciekawy artykuł https://artvocado.pl...-obcokrajowcem/ pokazujący, jak ta sprawa wygląda z perspektywy obcokrajowców, jeżeli chcieliby rozkręcić swój biznes w Polsce. Niełatwe zadanie, zwłaszcza jeśli jest się obywatelem kraju spoza UE.

#9 Guest_Pomyslnabiznes

Guest_Pomyslnabiznes
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2018 - 10:41

Szczerze to moim zdaniem taki biznes jest dość ryzykowny. Skąd w sumie możesz wiedzieć, czy towar który chcesz sprzedawać rzeczywiście będzie się sprzedawać? Ostatnio dużo czytam o zakładaniu własnego biznesu bo również szukam czegoś dla siebie. Mam trochę pieniędzy odłożonych więc czemu by nie rozpocząć jakiejś działalności? I tak właśnie dowiedziałem się o firmie Aspera, która buduje myjnie bezdotykowe. Jak się okazuje to dość dobry biznes.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: biznes, prawo, podatki, firma

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy