Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co grozi za jazdę pod wpływem alkoholu – 2017/2018 r.

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671330 postów

Napisano 10 październik 2017 - 15:05

Polskie ustawodawstwo wyróżnia dwa poziomy stężenia alkoholu we krwi – stan po użyciu alkoholu oraz stan nietrzeźwości. Jazda pod wpływem może być wykroczeniem, za które grozi kara aresztu lub grzywny, albo przestępstwem, za które grozi kara grzywny, ograniczenia lub nawet pozbawienia wolności.

Powrót do artykułu: Co grozi za jazdę pod wpływem alkoholu – 2017/2018 r.

#2 Guest_mama

Guest_mama
  • Goście

Napisano 10 październik 2017 - 15:05

moj 19-toletni syn mial 0,63 promila alkoholu we krwi kiedy kierowal samochodem. zatrzymala go policja. jakie poniesie z tego tytulu konsekwencje co mu grozi.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 październik 2017 - 09:19

moj 19-toletni syn mial 0,63 promila alkoholu we krwi kiedy kierowal samochodem. zatrzymala go policja. jakie poniesie z tego tytulu konsekwencje co mu grozi.

Odpowiedź na swoje pytanie masz w artykule powyżej, wystarczy przeczytać.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 listopad 2017 - 19:17

co mu grozi a co dostanie?

#5 Guest_Carl

Guest_Carl
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2018 - 11:46

Pomogę w anulacji podwójnego ubezpieczenia, Zajmuje się rownież umorzeniem mandatu za zdjęcie z fotoradaru oraz przejazdu na czerwonym świetle.carl1980@wp.pl

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2018 - 22:59

mialem juz kiedys zabrane prawo jazdy za alkohol byla kara w zawieszeniu a teraz zostalem zatrzymany po raz kolejny mialem promil jednakze tamte zawiasy mi skonczyly sie 2 lata temu co teraz mi grozi

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2018 - 12:46

mialem juz kiedys zabrane prawo jazdy za alkohol byla kara w zawieszeniu a teraz zostalem zatrzymany po raz kolejny mialem promil jednakze tamte zawiasy mi skonczyly sie 2 lata temu co teraz mi grozi

Odpowiedź na pytanie masz w powyższym artykule, wystarczy przeczytać.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 luty 2018 - 14:19

Osoba w wieku 48 lat została ukarana sądownie za jazdę motorowerem pod wpływem alkoholu karą zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez okres 1 roku i nie posiadała dotychczas /zgodnie z kodeksem przed 1993 rokiem miała ukończone 18 lat/ żadnego pozwolenia na prowadzenie tychże pojazdów. Teraz pytanie - po ukończeniu kary - 1 rok - może wsiąść na motorower i jechać, czy MUSI zdobyć pozwolenie kategorii AM??? Zdzisław

#9 Guest_autoatol

Guest_autoatol
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2018 - 22:01

Nie piszcie o drodze publicznej bo przepisy się zmieniły, teraz jest prowadzenie pojazdu w ruchu lądowym, gdziekolwiek by to było i nie musi to być droga publiczna.

#10 Guest_Bol

Guest_Bol
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2018 - 18:28

wydmuchalem 011 jest to wykraczenie jaka kara mi grozi ?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 maj 2018 - 10:02

wydmuchalem 011 jest to wykraczenie jaka kara mi grozi ?

Odpowiedź na pytanie masz w artykule zawartym w pierwszym poście tego wątku.

#12 Guest_Radek

Guest_Radek
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2018 - 14:49

a jeśli ktoś miał zakaz jazdy pojazdem kat. B i jednocześnie sąd nie orzekł zakazu co do kat C+E, to po uzyskaniu zgody sądu na prowadzenie pojazdów z blokadą kat. B, pozwoli to na wydanie dokumentu prawa jazdy w zakresie kategorii C+E?
bo jest art. 12 ustawy o kierujących pojazdami zgodnie z którym nie można wydać dokumentu prawa jazdy kat C+E, w czasie obowiązywania zakazu co do kat. B

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18137 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 27 czerwiec 2018 - 15:44

A jakim idiotą trzeba być, żeby zadać takie pytanie i jednocześnie cytować przepis zakazujący?
TY więcej nie chlaj bo alkohol mózg ci zeżarł.

#14 Guest_Radek

Guest_Radek
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2018 - 10:48

Zosia idiotka to jesteś ty wnioskując po tym jak piszesz.inaczej mówiąc człowiek wiatru i kurzu ( TUMAN ). nie obrażaj bo ja Cie nie obraziłem i polecam trochę pouczyć się prawa 

mam taki problem wiec pytam. bo może ktoś miał taka sytuacje już. 

wiec ponawiam i napisze inaczej 

miałem zakaz na kat b sad pozostawił mi kat c i c+e ale starostwo odmówiło mi wydania nawet z kodem ograniczeń 106 i wiele innych przesłanek które były na moja korzyść nawet o złamanej konstytucji czy rozszerzeniu zakazu przez starostwo. 

sprawa był: w SKO ,WSA i obecnie czekam już półtora roku na rozprawę w NSA

złożyłem postanowienie o blokadę alkoholowa poj. mech. kat. b sąd się przychylił 

ale po zdaniu egzaminu na kat. b starostwo mi znów odmówi wydania prawa jazdy kat c i C+e albo rozszerzy zakaz na wszystkie kat prawa jazdy blokadę. pomimo zakazu tylko na kat b. 

może  ktoś mi z forumowiczów doradzi coś co mógłbym zrobić z tym jeszcze. lub nagłośnić jakoś tą sprawę. 
bo nadal nie mogę podjąć nigdzie pracy i nie będę mógł jako kierowca. bo koniec jednego zakazu zaczyna kolejny. 
proszę o jakaś poradę kogoś kompetentnego 

#15 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 21:31

Czy w przypadku zatrzymania przez policję przy stężeniu alkoholu 0,7 promila w wydychanym powietrzu jest szansa na złagodzenie kary do mniej niż trzech lat zakazu prowadzenia samochodów? Pierwsze takie przestępstwo. 10 lat temu umorzona sprawa zupełnie innego typu. Podobno udaje się w takich przypadkach skrócić wyrok do 1,5 roku. Kiedy może tak się stać? Jaką taktykę zastosować? Czy to prawda, że nie warto poddawać się dobrowolnie karze w takich przypadkach?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych