Skocz do zawartości

Zmiana pracy, zazębianie etatów? Proszę o pomoc

zmiana pracy etat

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 09 październik 2017 - 19:37

Witam, jestem nowy na forum, bardzo potrzebuję Państwa porady. Otóż w skrócie:

W firmie A byłem zatrudniony na umowę o pracę, dnia 17 sierpnia 2017 złożyłem wypowiedzenie z zachowaniem okresu jednego miesiąca (pracowałem tam ponad pół roku mniej niż trzy lata więc taki okres czasu znalazłem jako wymagany), Pani w firmie przyjęła wypowiedzenie, więc stosunek do pracy powinien ustać 17 września 2017. Dodam że od końca lipca do 17 września przebywałem na zwolnieniu chorobowym. Od dnia 18 września 2017 podjąłem zaś pracę w firmie B. Dziś odebrałem awizo ze świadectwem pracy z firmy A, w którym pisze że byłem zatrudniony w u nich w okresie od (tutaj data przyjęcia) do uwaga - 30 września 2017!

Nie wiem co powinienem zrobić dalej, ponieważ wychodzi na to że pracowałem w okresie 18-30 września na dwóch etatach jednocześnie, a za to chyba grożą jakieś konsekwencje? Po pierwsze ostatnie zwolnienie lekarskie jakie miałem obowiązywało do 17 września, więc nie wiem jak mógłbym być ich pracownikiem do 30 wrzesnia, nie pojawiając się w pracy bez zwolnienia, po drugie Pani która przyjmowała wypowiedzenie potwierdziła miesięczny okres wypowiedzenia.

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14098 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 09 październik 2017 - 21:33

O ile dobrze ustaliłeś, że miałeś okres wypowiedzenia 1 miesiąc, to rozpoczął on swój bieg od pierwszego dnia następnego miesiąca, czyli od września a nie od daty twojego pisma z sierpnia. Tak więc moim zdaniem faktycznie byłeś zatrudniony do końca września. 

Ale jak został przez pracodawcę potraktowany okres od 18 do 30 września to trudno zgadnąć.

To tylko pracodawca ci może powiedzieć. Może "dali" ci urlop, o który nie prosiłeś.

Żadne konsekwencje nie grożą za pracę na dwóch etatach. Ważne, że w tym czasie już byłeś zdrowy. 

#3 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 10 październik 2017 - 15:00

Bardzo dziękuję za odpowiedź, faktycznie próbowałem myśleć w ten sposób że ten okres 18-30 to może moje niewykorzystane dni urlopu, ale jednak miałem ich więcej.

W każdym razie najbardziej interesuje mnie ostatnie zdanie "Żadne konsekwencje nie grożą za pracę na dwóch etatach" bo tego się najbardziej obawiałem, a tak myślę że mogę zostawić sprawę. Pozdrawiam

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14098 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 październik 2017 - 17:53

A wypłatę za wrzesień dostałeś w prawidłowej kwocie ?

#5 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 10 październik 2017 - 19:38

Tak, a nawet było to troche powyżej normalnej kwoty, na pewno wiec nie była za okres do 17 września a za cały miesiąc

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14098 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 październik 2017 - 21:34

no, to chociaż dobrze  :) 

#7 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 11 październik 2017 - 17:00

Jeszcze raz dzieki za pomoc, temat mozna zamknac, pozdrawiam ;-)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zmiana pracy, etat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy