Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatek dla samotnej matki 2017/2018

wróć do serwisu Kadry 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515853 postów

Napisano 09 październik 2017 - 08:09

Samotne wychowywanie dziecka może być sytuacją bardzo obciążającą finansowo. Szacuje się, że około 14% polskich dzieci jest wychowywanych przez samotne matki. Polski system socjalny przewiduje jednak dodatki i przywileje finansowe, które mają poprawić sytuację materialną samotnych matek.

Powrót do artykułu: Dodatek dla samotnej matki 2017/2018

#2 Guest_Just....

Guest_Just....
  • Goście

Napisano 09 październik 2017 - 08:09

Witam, Mam pytanie obecnie jestem na L4 ,mam dwa zatrudnienia.Jakie dodatki przysługują mi po urodzeniu dziecka? Będę samotnie wychowywać dziecko .

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 październik 2017 - 11:05

Witam, Mam pytanie obecnie jestem na L4 ,mam dwa zatrudnienia.Jakie dodatki przysługują mi po urodzeniu dziecka? Będę samotnie wychowywać dziecko .

Czyli przeczytałaś powyższy artykuł i nic z niego nie zrozumiałaś, czy po prostu nie chce Ci się czytać, czy tak? Bo już jaśniej wytłumaczyć nie można, jak jest to opisane w artykule.

#4 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2017 - 22:13

Jestem samotnie wychowująco matką ojciec dziecka jest nie znany. Dziecko utrzymuje sama. Podjełam pracę w której zarabiam na umowe zlecenie wiecej niż 1600 zl ale nie dużo więcej. Czy samotność będzie mi zabrana tak jak 500 plus.

#5 Guest_Ulka

Guest_Ulka
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2018 - 08:33

Jestem w zwiazku konkubenckim,mamy wspólne dziecko,ojciec dwójki nie zyje czy to prawda ze nie mozemy dostawac tego zasilku bo tu nic nie pisze a pani w gminie mi czytala ze jak jestem w zwiazku i mamy wspolne dziecko to sie nie nalezy

#6 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 11:40

co rozumiemy pod pojęciem "ojciec nieznany" w przypadku ubiegania się o zasiłek dla samotnej matki? Czy chodzi przykładowo o to, że dziecko jest z wpadki i "tatuś się ulotnił" i nie znamy jego miejsca pobytu ani też imienia i nazwiska? I w jaki sposób należy udokumentować iż ojciec dziecka nie jest znany?

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 11:44

co rozumiemy pod pojęciem "ojciec nieznany" w przypadku ubiegania się o zasiłek dla samotnej matki? Czy chodzi przykładowo o to, że dziecko jest z wpadki i "tatuś się ulotnił" i nie znamy jego miejsca pobytu ani też imienia i nazwiska? I w jaki sposób należy udokumentować iż ojciec dziecka nie jest znany?

Nieznany - czyli w akcie urodzenia sporządzonym w urzędzie stanu cywilnego, w rubryce ojciec, jest wpisane nieznany.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2018 - 00:42

jestem matka samotnie wychowujaca dziecko, ojciec odsiaduje wyrok,czy nalezy sie zasilek dla matki samotnie wychowujacej

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2018 - 11:54

jestem matka samotnie wychowujaca dziecko, ojciec odsiaduje wyrok,czy nalezy sie zasilek dla matki samotnie wychowujacej

Tylko w przypadku, gdy ojciec dziecka nie żyje lub jest nieznany i nie otrzymujesz alimentów na dziecko, bo nie ma ich od kogo zasądzić.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2018 - 10:38

jestem samotna matka ojciec niewiadomo gdzie przebywa moja pensja to 2100 brutto utrzymanie domu czyli oplaty to 700-800 zl miesiecznie teraz trzeba jeszcze zyc wiec wedlug tego co czytam nic mi sie nie bedzie nalezalo ani rodzinne i inne dodatki a takich matek ja ja jest wiecej powiem w skrocie wszystkie przywileje jak mam rozumiec tylko dla wybranych a my sie nieliczymy diecko trzeba ubrac leki kosztuja dac zjesc itp

#11 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2018 - 09:35

Należałoby wprowadzić kryterium dochodowe dla 500+ na każde dziecko. To dyskryminacja,że dla pierwszego dziecka jest próg dochodowy a dla pozostałych nie. Uważam,że wystarczyłoby dla każdego dziecka,ale najbardziej potrzebującego.

#12 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17923 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 05 czerwiec 2018 - 09:50

"najbardziej potrzebującego." to w/g ciebie jakie? chyba też by trzeba kryteria wprowadzać, czy subiektywnie potrzeby ustalać?

#13 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2018 - 07:49

należy zlikwidować wszelkie przywileje dla tzw samotnie wychowujących, większość z nich nakrywa się tą samą kołdrą co ojciec dziecka

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2018 - 11:26

Otóż to.
Banda naciągaczy i oszustów

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2018 - 05:43

Nie każdy nakryea się ta samą kołdrą. Niektórym na prawdę jest ciężko i to nie z ich winy... Ale lepiej z góry osądzić ogół.

#16 Guest_samotna mama bez pomocy państwa

Guest_samotna mama bez pomocy państwa
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2018 - 13:30

Należy odebrać wszelkie 500+ i fundusze alimentacyjne i przyznać KAŻDEMU dziecku odpowiednie "rodzinne". Mniej byłoby machlojstw i naciągactwa.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych