Skocz do zawartości

Czy to przemoc psychiczna ? Gdzie szukać pomocy ?

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 05 październik 2017 - 21:34

Mój Ojciec od wielu lat znęca się psychicznie nad mamą i nami. Jako dzieci nie widzieliśmy czego świadkami i ofiarami jesteśmy, dziś mamy (ja 19, brat 23) trochę więcej lat a sytuacja się pogarsza. Ojciec pracuje z bratem za granicą i wracają średnio co 4 tygodnie na 2 tygodnie.Będąc na eksporcie poniża syna wyśmiewając syna, ale nie to jest głównym problemem, ojciec kiedy coś mu nie pasuje ( nigdy nie powie o co jest zły) zaczyna pić, jeździ do sklepu wraca pijany, nie dba o higienę( nie kąpie się , nie przebiera) nie jada obiadów a przede wszystkim nie odzywa się do nikogo z nas, zamyka w pokoju , chodzi po domu trzaskając drzwiami. Kiedyś pod naszą nieobecność wyszedł z domu zostawiając wszystkie drzwi otwarte na oścież a kiedy wróciliśmy i próbowaliśmy z nim skontaktować odrzucał po czym wrócił po 1 w nocy całkowicie pijany. Kilka dni temu wrócił , ze względu na szkołę postanowił kupić mi laptopa, znów zaczął pić i się zaczęło. Tym razem po raz kolejny usłyszałam ze on dzieci nigdy nie chciał, ze takie dzieci jam my to on pier****(wulgaryzm). Całymi dniami leży przed tv, kiedy z mamą nosiłam drzewo do pieca a on leżał nie wytrzymałam i poszłam zapytać co się znów stało ze tak nagle znów mu się to wzięło to kazał mi zejść z oczu bo już nie jestem jego córką i powiedział ze może mnie uderzyć bo jest trzeźwy i mogę dzwonić gdzie chce i tak mu nic nie zrobią. Dziś zablokował wspólne konto na którym oszczędzali razem z mamą( nigdy nie pozwolił mamie pracować).Mama ma załamanie nerwowe, płacze cały czas, ostatnio dowiedziałam się ze myśli o śmierci i boje się o nią, podczas rozmowy wydaje się nie obecna.Bierze mnóstwo leków na nerwy nie raz podczas pobytu ojca była na pogotowiu ze względu na ciśnienie.Uczęszcza do psychiatry którego zdaniem to mąż powinien się do niego udać ale on twierdzi ze to mam jest chora psychicznie. Ja osobiście bardzo przezywam to co dzieję się w domu, mam problemy w szkole a kilka lat temu nie potrafiąc poradzić sobie z emocjami kiedy ojciec się awanturował a mama płakała okaleczałam się i paliłam. Co mogę zrobić ? mama jest już tak załamana i zniszczona ze podejmie wszelkie kroki. Bardzo proszę o poradę. 

#2 Guest_G.

Guest_G.
  • Goście

Napisano 06 październik 2017 - 09:52

Moim zdaniem powinnaś pójść na terapię DDA - dla dorosłych dzieci alkoholików. Jak chcesz więcej informacji - napisz więcej na mój adres: dressedinblack@wp.pl

Pozdrawiam serdecznie,

G.

#3 marikaa

marikaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 11 październik 2017 - 07:41

Poza tym przyda się też pomoc dobrego prawnika, który będzie w stanie zaproponować korzystne dla Was rozwiązania. W Warszawie warto wybrać się do Pani Iwony Sztubeckiej z kancelarii JST. Specjalizuje się w prawie rodzinnym i prowadziła już nie jedną sprawę związaną z przemocą w rodzinie także na pewno coś skutecznego doradzi. 

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17451 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 październik 2017 - 09:55

Prawnik, który musi się tutaj reklamować???

#5 tilos

tilos

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 23 październik 2017 - 11:28

Ja też uważam, że warto udać się po pomocy do specjalisty nie tylko w kwestii psychologicznej ale też prawnej. Ja ze swojej strony mogę Ci polecić tą kancelaria radcy prawnego radom. Mają spore doświadczenie i jestem pewien, że pomogą Ci wyjść na prostą i uwolnić się od tego problemu. 

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17451 postów

Napisano 23 październik 2017 - 11:31

.......spore doświadczenie.........i szukają pracy reklamowani na Forum :lol: :lol: :lol:

#7 marinet

marinet

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 16:53

Ja już wielokrotnie korzystałam z porad zawartych na forach, w końcu po to są by wymieniać się swoimi spostrzeżeniami i polecać lub odradzać dane usługi czy produkty :) A wracając do tematu to ten adwokat Lublin cieszy się dobrą opinią w branży. Ma doświadczenie w prawie rodzinnym, cywilnym czy karnym. 

#8 Walizbtars

Walizbtars

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 09:38

Adwokat na pewno pomoże zobacz może na : http://annaksen.pl/z...e-i-opiekuncze/ ta kancelaria na pewno pomoże, warto właśnie z tym problemem coś zrobić i go nie bagatelizować ponieważ jest to dość istotny problem. Taka przemoc nie powinna mieć miejsca.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2017 - 11:51

ej zoska agnieszka coś dla pieska

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17451 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 14:24

ej zoska agnieszka coś dla pieska

Ty chyba się klonujesz, aby zaistnieć pod moimi postami, gdyby to był ktoś (w ogóle KTOŚ) inny pewnie zainteresowanie by mi imponowało.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych