Skocz do zawartości

skarg na sędziego

sędzia skarga

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_mikołaj

Guest_mikołaj
  • Goście

Napisano 05 październik 2017 - 14:26

Gdzie mogę pójść ze skargą na sędziego? Na sali rozpraw jest ewidentnie stronniczy, poza tym rozprawy są ciągle odwlekane, jest nieprzygotowany, niemiły itd. Można z tym coś zrobić?

#2 Guest_locix

Guest_locix
  • Goście

Napisano 05 październik 2017 - 16:51

Do Prezesa Sądu - podstawą są  przepisy rozdzialu 5a Działu I ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku - Prawo o ustroju sądów powszechnych ( Dz.U.  z 2015r., poz. 133 j.t. ) oraz przepisy rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 9 maja 2012r. w sprawie skarg i wniosków dotyczących działalności sądów powszechnych (Dz. U. z 16 maja 2012r., poz. 524). Jeśli skarga dotyczy naruszenia przepisów postępowania powinna być włączona do akt sprawy.  

Równolegle możesz napisać dyscyplinarnego przy Sadzie Apelacyjnym. Jeśli jest stronniczy to w zasadzie nie masz nic do stracenia. 

#3 Aleksander Potocki

Aleksander Potocki

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 listopad 2017 - 17:16

Przybliż o co chodzi? Bo to musi być spore przegięcie, aby sedziego wyłączyć

http://kristallum.pl 

Księgowość, kadry, płace - "we're doing best in whole uniwerse!" - real big SEO

#4 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2018 - 16:52

Od 2 miesiecy czekam na wniesienie apelacji z sadu rejonowego do okregowego.Gdzie mam zlozyc skarge i wjakiej formie.

#5 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2018 - 16:54

Od 2 miesiecy czekam na wniesienie apelacji z sadu rejonowego do okregowego.Gdzie mam zlozyc skarge i wjakiej formie.

#6 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2018 - 17:01

#7 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2018 - 19:01

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sędzia, skarga

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych