Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakaz handlu w niedziele od 1 stycznia 2018 r.

wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515933 postów

Napisano 03 październik 2017 - 12:05

Przepisy o zakazie handlu w niedziele prawdopodobnie wejdą w życie w styczniu 2018 roku. Projekt ustawy zakłada ograniczenie handlu w dwie niedziele miesiąca. Całkowity zakaz handlu w niedziele i święta obowiązuje w Niemczech i Austrii.

Powrót do artykułu: Zakaz handlu w niedziele od 1 stycznia 2018 r.

#2 Guest_leszek

Guest_leszek
  • Goście

Napisano 03 październik 2017 - 12:05

JESTEM KIEROWCĄ ZAWODOWYM UWAŻAM ŻE WSZYSTKIE NIEDZIELE POWINNY BYĆ ZAMKNIĘTE PRZYNAJMNIEJ W SOBOTĘ BĘDĄ OBSTAWIONE WSZYSTKIE KASY NIEDZIELNE MARKETOWE HOBBY POWINNO SIE SKONCZYC

#3 Guest_dora

Guest_dora
  • Goście

Napisano 05 październik 2017 - 10:16

Jestem za, ludzie nie mają czasu dla siebie i wiecznie gdzieś biegną ...

#4 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 09 październik 2017 - 05:31

a co z urzędami pocztowymi całodobowymi.tam też pracuja ludzie.znaczek nie jest artykułem pierwszej potrzeby.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 październik 2017 - 11:01

a co z urzędami pocztowymi całodobowymi.tam też pracuja ludzie.znaczek nie jest artykułem pierwszej potrzeby.

Przecież poczta w niedzielę jest nieczynna, to o co Ci chodzi?

#6 Guest_Pit

Guest_Pit
  • Goście

Napisano 10 październik 2017 - 12:40

Duża nieścislość w tekście, bo piszecie, że w większości państw Unii "zakupy w niedziele można robić w zasadzie bez ograniczeń", a to totalne nieporozumienie. W większości państw handel w niedziele jest zablokowany ustawowo, z wyjątkami, jak miejsca turystyczne, niedziele handlowe, dyżurny sklep na region, sklepy na stacjach kolejowych czy paliwowych itp. Czyli w skrócie - niedziele w całej UE są chronione.

#7 Guest_pani

Guest_pani
  • Goście

Napisano 10 październik 2017 - 22:27

Tylko liczcie też, że niektóre firmy pracują w trybie 4 zmianowym i tam niedziele muszą być pracowane, bo maja 2 inne dni wolne.

#8 Guest_anka

Guest_anka
  • Goście

Napisano 11 październik 2017 - 17:59

bardzo dobrze zrozumie ten co pracuje w handlu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2018 - 19:13

Pokurwiony kraj... j**ane "swietoszki" zasrane. Trzeba z tego kraju sp***dalac zanim sie zapadnie do reszty. Wyzdychalyby juz te wszystkie dziady z polityki bo nigdy nie bedzie lepiej.

#10 tomek34h

tomek34h

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 19:29

No cóż biedronka już kombinuje i pracownicy bedą mieć cięższą niedzielę po zakazie handlu niż przed zakazem.

news.jpg

#11 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 383 postów

Napisano 07 czerwiec 2018 - 09:28

To prawda, wiele sklepów stara się ominąć zakaz, inne starają się jak najwięcej pozyskać w soboty, by nie być stratnym. Jak się nie pogubić w tym, kiedy można, a kiedy nie iść do sklepu? Korzystać z takich zestawień: https://abcporady.pl...otwarte-sklepy/. Dla mnie to duże ułatwienie. Wiecznie zapominam, kiedy niedziele są zamknięte.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych