Skocz do zawartości

Zdjęcie

Procedura rozwiązania umowy o pracę na mocy porozumienia stron

wróć do serwisu Kadry 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515996 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 13:54

Porozumienie stron jest najczęściej i najchętniej stosowaną metodą zakończenia stosunku pracy. Porozumienie stron jest jednym z kilku możliwości rozwiązania umowy o pracy przewidzianych przepisami ustawy – Kodeks pracy. Obie strony stosunku pracy, pracownik i pracodawca mogą skorzystać z tego trybu rozwiązania umowy o pracę.

Powrót do artykułu: Procedura rozwiązania umowy o pracę na mocy porozumienia stron

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2017 - 13:54

czy pracodawca może nie wyrazić zgody na przejście na emeryturę za porozumieniem stron

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 27 wrzesień 2017 - 13:58

Może

#4 Guest_Grażyna

Guest_Grażyna
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2017 - 15:20

w jakich przypadkach pracodawca  może nie wyrazić zgody na przejście na emeryturę za porozumieniem stron

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 16:00

Poprosiłem może się nie zgodzić i już, nie ma określonych przypadków. Może chcieć,aby było z okresem wypowiedzenia.
Ma prawo decydować.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 16:00

Miało być -poprostu

#7 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 818 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 08:15

Pracodawca sam o tym decyduje i nawet nie musi tego tłumaczyć.

#8 Guest_pati

Guest_pati
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2018 - 09:19

mam pytanie złozyłam wypowiedzenie pracodawcy z dniem 20 .08 2018 . to jest poniedziałek a sobote 17 08 2018 mam pracujacy . czy muszę przyjśc do pracy tego dnia ;. jezeli wypowiedzenie złozyłam dzień wwczesniej , ?

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów

Napisano 18 sierpień 2018 - 11:05

20 to jeszcze nie ma, dopiero będzie.
To porozumienie stron, czy wypowiedzenie z okresem wypowiedzenia?
Jak by nie było, pracujesz do dnia rozwiązania umowy a nie do złożenia wypowiedzenia

#10 Guest_antek

Guest_antek
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2018 - 11:41

Witam. Chciałem dzis złozyc wypowiedzenie na mocy porozumienia stron. Nie zastałem jednak własciciela firmy. Nie odbiera rowniez telefonow ode mnie. Czy mozliwe jest zlozenie tego wypowiedzenia w formie sms, czy lepiej probowac spotkac sie z wlacicielem. dodam, ze mieszkam poza miejscem wykonywania pracy.

#11 Guest_Aśka

Guest_Aśka
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2018 - 11:46

Witam. Chciałem dzis złozyc wypowiedzenie na mocy porozumienia stron. Nie zastałem jednak własciciela firmy. Nie odbiera rowniez telefonow ode mnie. Czy mozliwe jest zlozenie tego wypowiedzenia w formie sms, czy lepiej probowac spotkac sie z wlacicielem. dodam, ze mieszkam poza miejscem wykonywania pracy.

A właściciel odpisze "Ok" i tym samym wyrazi zgodę? 

#12 Guest_ANka

Guest_ANka
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2018 - 11:50

Za porozumieniem stron, jak sama nazwa wskazuje - wypadało by się w jakoś sposób porozumieć z szefem, on MUSI zaakceptować warunki wypowiedzenia. najlepiej pisemnie albo przy świadkach

Jeśli chce Pan oświadczyć przez SMS że Pan rezygnuje z pracy, to już jest wypowiedzenie jednostronne.

i wypadało by żeby miał Pan pewność/potwierdzenie że pracodawca zapoznał się z tym oświadczeniem (SMS-em) bo jeśli Pracodawca uzna że nie dostał Pańskiego wypowiedzenia, a Pan przestanie przychodzić do pracy może to uznać za nieusprawiedliwioną nieobecność i zwolnić Pana dyscyplinarnie.

#13 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 04 luty 2019 - 16:13

Dzień dobry!

Przedstawię krótko moją sytuację.

Dogadałem się z pracodawcą na temat rozwiązania umowy, miało być na mocy porozumienia stron, nie było żadnego problemu, jedynie księgowa poprosiła o dopisanie słów "na moją prośbę". Wszystko było ok, otrzymałem Świadectwo Pracy, a w nim:

Stosunek pracy ustał w wyniku: Art. 30 par. 1 pkt 1 na mocy porozumienia stron na prośbę pracownika.

Urząd Pracy odrzucił moje świadectwo bo według nich jest błędnie wystawione. Księgowa upiera się, że jest dobrze. Kto ma rację? Czy na mocy porozumienia stron, pracodawca ma prawo wpisać na świadectwie kto wystąpił z prośbą o rozwiązanie umowy?

Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

#14 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów

Napisano 04 luty 2019 - 17:31

Tak, ma takie prawo, było z twojej inicjatywy

#15 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 04 luty 2019 - 18:24

Dziękuję za szybką odpowiedź ale co w takim razie powinienem teraz zrobić? Z jednej strony UP nie przyjmuje świadectwa pracy bo według nich jest błędne, z drugiej strony pracodawca nie chce go poprawić bo jest ok. Nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji a zależy mi na zarejestrowaniu się jako bezrobotny, jakieś rozwiązania?

Pozdrawiam

#16 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów

Napisano 04 luty 2019 - 19:16

Trudna sprawa, ponieważ nie wiem czemu UP nie chce przyjąć, czy aby dobrze zrozumiałeś powód?

#17 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 04 luty 2019 - 21:20

Sprawa trudna, racja.

UP przytacza Art. 30. par. 1 Umowa o pracę rozwiązuje się:

1) na mocy porozumienia stron;

2) przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia

i proszą o wybranie jednego z tych artykułów, bo według świadectwa umowa została rozwiązana na podstawie pkt. 1 ale zawarto w nim określenie z pkt. 2.

#18 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 05 luty 2019 - 08:30

sprawa trudna, kiedy panie w urzędzie próbują własnej wykładni prawa pracy, a nie od tego są

teraz nawet do ZUSu należy wysłać ZWUA z uzupełnionym okienkiem z czyjej inicjatywy została rozwiązana umowa, bo przecież nawet porozumienie wychodzi z czyjejś inicjatywy

ja nie piszę na świadectwie przy porozumieniu z czyjej inicjatywy, czekam na jakieś porządne szkolenie ze zmian ;-)

upierałabym się w UP, że panie nie mają prawa nie przyjąć świadectwa, a do komputerka powinny sobie wpisać rozwiązanie z przytoczonego w świadectwie artykułu

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy