Skocz do zawartości

Zdjęcie

Procedura rozwiązania umowy o pracę na mocy porozumienia stron

wróć do serwisu Kadry 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515849 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 13:54

Porozumienie stron jest najczęściej i najchętniej stosowaną metodą zakończenia stosunku pracy. Porozumienie stron jest jednym z kilku możliwości rozwiązania umowy o pracy przewidzianych przepisami ustawy – Kodeks pracy. Obie strony stosunku pracy, pracownik i pracodawca mogą skorzystać z tego trybu rozwiązania umowy o pracę.

Powrót do artykułu: Procedura rozwiązania umowy o pracę na mocy porozumienia stron

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2017 - 13:54

czy pracodawca może nie wyrazić zgody na przejście na emeryturę za porozumieniem stron

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17906 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 27 wrzesień 2017 - 13:58

Może

#4 Guest_Grażyna

Guest_Grażyna
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2017 - 15:20

w jakich przypadkach pracodawca  może nie wyrazić zgody na przejście na emeryturę za porozumieniem stron

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17906 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 16:00

Poprosiłem może się nie zgodzić i już, nie ma określonych przypadków. Może chcieć,aby było z okresem wypowiedzenia.
Ma prawo decydować.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17906 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 16:00

Miało być -poprostu

#7 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 724 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 08:15

Pracodawca sam o tym decyduje i nawet nie musi tego tłumaczyć.

#8 Guest_pati

Guest_pati
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2018 - 09:19

mam pytanie złozyłam wypowiedzenie pracodawcy z dniem 20 .08 2018 . to jest poniedziałek a sobote 17 08 2018 mam pracujacy . czy muszę przyjśc do pracy tego dnia ;. jezeli wypowiedzenie złozyłam dzień wwczesniej , ?

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17906 postów

Napisano 18 sierpień 2018 - 11:05

20 to jeszcze nie ma, dopiero będzie.
To porozumienie stron, czy wypowiedzenie z okresem wypowiedzenia?
Jak by nie było, pracujesz do dnia rozwiązania umowy a nie do złożenia wypowiedzenia

#10 Guest_antek

Guest_antek
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2018 - 11:41

Witam. Chciałem dzis złozyc wypowiedzenie na mocy porozumienia stron. Nie zastałem jednak własciciela firmy. Nie odbiera rowniez telefonow ode mnie. Czy mozliwe jest zlozenie tego wypowiedzenia w formie sms, czy lepiej probowac spotkac sie z wlacicielem. dodam, ze mieszkam poza miejscem wykonywania pracy.

#11 Guest_Aśka

Guest_Aśka
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2018 - 11:46

Witam. Chciałem dzis złozyc wypowiedzenie na mocy porozumienia stron. Nie zastałem jednak własciciela firmy. Nie odbiera rowniez telefonow ode mnie. Czy mozliwe jest zlozenie tego wypowiedzenia w formie sms, czy lepiej probowac spotkac sie z wlacicielem. dodam, ze mieszkam poza miejscem wykonywania pracy.

A właściciel odpisze "Ok" i tym samym wyrazi zgodę? 

#12 Guest_ANka

Guest_ANka
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2018 - 11:50

Za porozumieniem stron, jak sama nazwa wskazuje - wypadało by się w jakoś sposób porozumieć z szefem, on MUSI zaakceptować warunki wypowiedzenia. najlepiej pisemnie albo przy świadkach

Jeśli chce Pan oświadczyć przez SMS że Pan rezygnuje z pracy, to już jest wypowiedzenie jednostronne.

i wypadało by żeby miał Pan pewność/potwierdzenie że pracodawca zapoznał się z tym oświadczeniem (SMS-em) bo jeśli Pracodawca uzna że nie dostał Pańskiego wypowiedzenia, a Pan przestanie przychodzić do pracy może to uznać za nieusprawiedliwioną nieobecność i zwolnić Pana dyscyplinarnie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych