Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

pełnoletnie dziecko

alimenty

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_pawel

Guest_pawel
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2017 - 11:44

Witam, jestem ojcem dziecka nieślubnego.Na wniosek matki od razu zostałem pozbawiony praw rodzicielskich. Utrudniano mi wszelkie wizyty itd.Regularnie od 20 lat płacę przysądzone alimenty.

Gdy syn miał 16 lat trafił do rodziny zastępczej spokrewnionej( rodzice matki dziecka). W dalszym ciągu płaciłem alimenty- teraz do rąk DZIADKÓW. Matka została zawieszona w swoich prawach.

Dziś syn ma 20 lat- płacę alimenty, próbowałem nawiązać relacje...Mam dwoje dzieci z żoną (19 i 12 lat).Jest nam ciężko.Dorosły syn nadal potrzebuje moich alimentów , ponieważ uczy się.

MOPS , ani rodzina zastępcza nigdy  nie wystąpiła do sądu z pozwem o alimenty do matki dziecka.Syn 20-letni również nie chce alimentów od matki, tylko ode mnie.

Nie wiem co mam robić ,aby zawieszona w prawach matka syna łożyła na wspólne nasze dziecko? Proszę pomóżcie.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2017 - 12:10

Wystąp do sądu o zmniejszenie alimentów, uzasadniając że nie jesteś w stanie płacić ich w takiej wysokości. Podaj w piśmie propozycję, że może matka mogłaby również płacić alimenty. Oczekuj co na to sąd. Nic innego nie możesz zrobić.

#3 Guest_paweł

Guest_paweł
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2017 - 18:20

Wystąp do sądu o zmniejszenie alimentów, uzasadniając że nie jesteś w stanie płacić ich w takiej wysokości. Podaj w piśmie propozycję, że może matka mogłaby również płacić alimenty. Oczekuj co na to sąd. Nic innego nie możesz zrobić.

Dzięki  za szybką podpowiedź.Muszę tak zrobić, a sąd jak sąd" Ojciec zawsze będzie gorszy"

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: alimenty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych