Skocz do zawartości

Przekroczenie I progu podatkowego

wróć do serwisu Kadry 26 odpowiedzi w tym temacie

#21 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16940 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 grudzień 2017 - 21:57

I kto tu się nadyma?
Nie zauważyłam czym to ja ciebie obrażam....hmmm...a wogóle to można cię obrazić?
Dobranoc :)

#22 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2017 - 09:31

Leniwiec,zarozumialec a do tego głupiec- jeśli to dla Ciebie nie jest obrażanie to myślę,że jak w stosunku do Ciebie użyję określeń chamska,bezczelna,wyniosła i zwyczajnie bez kultury nie poczujesz się urażona- jak widać w Twoim pojęciu to same superlatywy. Miłego dnia!

#23 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16940 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 15:52

A gdzieś napisałam, ze to do ciebie się odnosi?

Ale co tam, teraz TAK - "gość" jest gburowatym zielonym w wiedzy i zwyczajnie niepożądanym gościem kryjącym się jak tchórz pod anonimowym nickiem, bez odrobiny odwagi, ale za to przemądrząłym leniwym ludzikiem, życie nauczy cię pokory.

#24 Guest_Marzenka

Guest_Marzenka
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2018 - 13:56

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc. Nie wiem jak to się stało, że mój program płacowy nie wyłapał u jednego z dwóch pracowników, że przekroczył on próg dochodowy. Podatek liczony jest 32 % ale widzę,że składki są nadal liczone od pełnej kwoty. Jestem załamana bo ten próg został przekroczony trzy mc temu. Co mam teraz zrobić?Składki są nadpłacone na bank. Zaliczka na podatek tez jest nieprawidłowa z uwagi na składkę. Jak zwrócić pracownikowi nadpłacone składki? Chce mi się płakać, jestem tu nowa i nie wiem jak to ogarnąć. Bardzo proszę o pomoc.

#25 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16940 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 14:30

Nic nie robisz teraz, pracownikowi ZUS zwróci składkę informując zakład pracy o nadpłacie

#26 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3424 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 03 styczeń 2018 - 15:10

Sprawdź dokładnie ,bo limit składek jest wyższy od drugiej skali podatkowej,myślę,że masz to dobrze,bo w drugą skalę podatkową wpada się kilka miesięcy wcześniej,niż przekracza limit składek.

ZUS nie zwraca składek,oczywiście informuje zakład pracy,ale to zakład pracy zwraca składki pracownikowi i potrąca należną zaliczkę i składkę na ub.zdrowotne.

#27 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16940 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 19:09

ZUS na wniosek zakładu pracy zwraca zakładowi nadpłatę składek, a ten zwraca pracownikowi.
Robiłam to wielokrotnie i robię tak nadal.
Wystosowuję pismo do ZUS i otrzymuję zwrot.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych