Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okres wypowiedzenia przy umowie na czas nieokreślony

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515932 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 16:52

Umowa zawarta na czas nieokreślony, daje pracownikowi największe poczucie stabilności zatrudnienia, jednak i taką umowę można wypowiedzieć. Okresy wypowiedzenia umowy bezterminowej są znacznie dłuższe niż w przypadku umów terminowych.

Powrót do artykułu: Okres wypowiedzenia przy umowie na czas nieokreślony

#2 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2017 - 16:52

Witam. Jeżeli mam do rozwiązania pewna zagadkę , bardzo proszę o odpowiedź . Pierwsza umowę z firmą podpisałam na okres probny ,a mianowicie od 18 sierpnia 2014 do listopada 2014 .Kolejna była umowa na czas określony i trwała od listopada 2014 do maja 2015 . kolejna umowa ponownie została podpisana na czas określony i trwała od czerwca 2015 do grudnia 2015. Następnie podpisalismy umowę na stałe od stycznia 2016 i trwa do teraz . Pracowałam bez żadnych przerw. Mam pytanie ile wynosi w takim razie mój okres wypowiedzenia? 3 miesiące? Czy sumują się do tego okresu wypowiedzenia wszystkie umowy ? I czy złoże wypowiedzenie np. 2 października to będzie obowiązywac dopiero od 2 listopada ? Bardzo proszę o odpowiedź.

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18326 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 wrzesień 2017 - 18:06

Masz 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Jeśli złożysz wypowiedzenie w październiku będzie trwało do końca stycznia.

#4 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 20 marzec 2018 - 09:30

pracownik był zatrudniony na okres próbny 3 miesięcy od stycznia. obecnie chcemy go zatrudnić na czas określony na 6 miesięcy (łącznie 9 miesięcy). Czy jeżeli rozwiążemy umowę z pracownikiem np.: do maja 2018 r. to okres wypowiedzenia będzie wynosił 1 miesiąc czy dwa tygodnie?

#5 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 247 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 10:34

zakładając że zawarliście umowę 1 stycznia to już dziś składając wypowiedzenie będzie obowiązywał miesięczny okres wypowiedzenia. 

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 marzec 2018 - 12:02

zakładając że zawarliście umowę 1 stycznia to już dziś składając wypowiedzenie będzie obowiązywał miesięczny okres wypowiedzenia. 

Chyba ci się miesiące trochę pomylały - jeżeli umowa rozwiąże się przed końcem maja to okres wypowiedzenia będzie wynosił 2 tygodnie, wypowiedzenie od 21.05 to 1 miesiąc (w tym przypadku w okresie 2 tygodniowego wypowiedzenia wszedłby w miesięczny okres).

#7 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 247 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 09:08

Chyba ci się miesiące trochę pomylały - jeżeli umowa rozwiąże się przed końcem maja to okres wypowiedzenia będzie wynosił 2 tygodnie, wypowiedzenie od 21.05 to 1 miesiąc (w tym przypadku w okresie 2 tygodniowego wypowiedzenia wszedłby w miesięczny okres).

Racja! Jezu,  zaćmienie jakieś miałam.:)

#8 Guest_Tim

Guest_Tim
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2018 - 13:35

Jezeli firma zmieniła nazwę i status na sp z o o ale automatycznie przejęła wszystkich pracowników to jest tym samym pracodawcą czy nowym?

#9 Guest_Arleta

Guest_Arleta
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2018 - 09:38

jeżeli podpisałam umowę o pracę w marcu 2017 (okres próbny od listopada 2016, także na umowę) to miesięczny okres wypowiedzenia przysługuje mi do listopada 2018 czy 2019?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2018 - 10:22

Jeżeli zatrudnienie trwa od listopada 2016, to od listopada 2019 obowiązywać cię będzie 3-miesięczny okres wypowiedzenia, a do tego czasu miesięczny.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych