Skocz do zawartości

powrót po urlopie macierzyńskim na tym samym stanowisku

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_mia

Guest_mia
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2017 - 10:55

Wróciłam do pracy po urlopie macierzyńskim na to samo stanowisko pracy, co przed urlopem. Po tygodniu pracodawca powiedział, że przeniesie mnie na inne stanowisko, bo na moje już wcześniej prowadził rekrutację i ma przyjść pewna pani. Wynagrodzenie będzie takie samo jak na moim obecnym stanowisku, ale nie chciałabym opuszczać swojego działu. Czy pracodawca może tak zrobić?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2017 - 13:01

Wróciłam do pracy po urlopie macierzyńskim na to samo stanowisko pracy, co przed urlopem. Po tygodniu pracodawca powiedział, że przeniesie mnie na inne stanowisko, bo na moje już wcześniej prowadził rekrutację i ma przyjść pewna pani. Wynagrodzenie będzie takie samo jak na moim obecnym stanowisku, ale nie chciałabym opuszczać swojego działu. Czy pracodawca może tak zrobić?

Może, ale musi wręczyć Ci wypowiedzenie zmieniające.Nie zgodzisz się, odejdziesz z pracy.

#3 paulanka

paulanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 13:23

Niestety, tak. Pracodawca, zgodnie z kodeksem, ma przede wszystkim obowiązek zagwarantować powrót na dotychczasowe stanowisko pracy, a jeżeli nie jest to możliwe,  musi zapewnić stanowisko równorzędne lub inne, które odpowiada Twoim kwalifikacjom zawodowym.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych