Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy pracownikowi, którego żona nie pracuje, przysługuje prawo do 2 dni opieki na dziecko

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516239 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 08:14

Żona jednego z naszych pracowników studiuje zaocznie i nigdzie nie pracuje. Czy w takim przypadku pracownik ma prawo do 2 dni opieki na dziecko? Jego żona może przecież zająć się dzieckiem, kiedy pracownik jest w pracy. Żona innego pracownika pracuje w gospodarstwie rolnym. Czy temu pracownikowi przysługuje prawo do 2 dni zwolnienia od pracy na opiekę nad dzieckiem?

Powrót do artykułu: Czy pracownikowi, którego żona nie pracuje, przysługuje prawo do 2 dni opieki na dziecko

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2017 - 08:14

Czy jeżeli moja partnerka (nie żone) jest bezrobotna, to mogę wykorzystać urlop 2 dni na dziecko? Pracuję w pełnym wymiarze czasu.

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19140 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 wrzesień 2017 - 08:30

Czy jeżeli moja partnerka (nie żone) jest bezrobotna, to mogę wykorzystać urlop 2 dni na dziecko? Pracuję w pełnym wymiarze czasu.

A czytałeś artykuł? Nie? 

No to przeczytaj :) zachęcam   

#4 Guest_Vaski

Guest_Vaski
  • Goście

Napisano 14 luty 2018 - 00:56

Witam Od listopada do końca marca przebywam na urlopie bezpłatnym czy bezpośrednio po zakończeniu urlopu bezpłatnego czyli 1 kwietnia przysługuje mi dzień opieki nad 2 letnim dzieckiem???

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 luty 2018 - 07:01

Jeżeli spełniasz warunki, to tak.

#6 Guest_wazzi

Guest_wazzi
  • Goście

Napisano 15 październik 2019 - 14:58

Pracownik oświadczy, że żona nie bierze takich dni u swojego pracodawcy, co oświadcza pracownik, a żona i tak bierze u swojego pracodawcy dwa dni bo oświadcza że mąż nie bierze. Jak jest możliwośc sprawdzenia czy nie biora podwójnie. Bo jak nie ma to jest bubel prawny.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych