Skocz do zawartości

Ubezpieczenie zdrowotne poza urzędem pracy

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2017 - 19:09

Sprawa wygląda następująco. Jestem zarejestrowana w urzędzie pracy jako bezrobotna, dnia 20 września miałam się wstawić do PUP, jednakże tego nie zrobiłam z przyczyn prywatnych. W dokumentach wydanych w urzędzie pracy trafiłam na punkt

Zarejestrowana osoba traci status bezrobotnego gdy:

8. nie wstawił się pup w wyznaczonym terminie i nie powiadomił w okresie do 7 dni o uzasadnionej przyczynie tego niestawiennictwa, pozbawienie statusu bezrobotnego następuje od dnia niestawienia się w pup odpowiednio na okres wskazany w pkt 6, w zależności od liczby niestawiennictw.

I teraz nasuwają mi się dwa pytania. Z racji, że 7 dni jeszcze nie minęło to jestem jeszcze ubezpieczona czy już nie?

I drugie: Czy poza urzędem pracy jestem gdziekolwiek zarejestrowana i mam prawo do korzystania z opieki medycznej i hospitalizacji? 

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11010 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 24 wrzesień 2017 - 21:29

1. wygląda na to, że jeszcze jesteś ubezpieczona chociaż nie stawiłaś się /a nie "wstawiłaś się"/  w urzędzie

2. nie  

#3 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 259 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 14:42

Ubezpieczenie zdrowotne będzie obowiązywało przez 30 dni od daty wyrejestrowania.

#4 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2017 - 15:06

1. wygląda na to, że jeszcze jesteś ubezpieczona chociaż nie stawiłaś się /a nie "wstawiłaś się"/  w urzędzie

2. nie  

Ubezpieczenie zdrowotne będzie obowiązywało przez 30 dni od daty wyrejestrowania.

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych