Skocz do zawartości


Wynagrodzenie nauczycieli w ramach projektu unijnego


wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2017 - 18:02

Witam,

w ramach porozumienia nauczyciele realizują godz. dodatkowe finansowane ze środków unijnych. Czy wynagrodzenie to jest uwzględnianie również do podstawy chorobowego, trzynastki?

Należy je potraktować jak godz, ponadwymiarowe?

 #2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13903 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 wrzesień 2017 - 06:57

Zgodnie z art. 35a ust. 1 Karty Nauczyciela nauczycielom zatrudnionym w publicznych szkołach, którzy w ramach programów finansowanych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej prowadzą zajęcia bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz, za każdą godzinę prowadzenia tych zajęć przysługuje wynagrodzenie w wysokości ustalonej w sposób określony w art. 35 ust. 3 KN (jak za godziny ponadwymiarowe lub godziny doraźnych zastępstw). Zajęcia te są przydzielane za zgodą nauczyciela, ale nie są wliczane do tygodniowego obowiązkowego pensum.

W związku z tym, że Karta Nauczyciela wprost wskazuje, iż zajęcia realizowane w ramach środków UE przysługuje wynagrodzenie w wysokości ustalonej jak za godziny ponadwymiarowe, oznacza że ustawodawca nie zaliczył tych godzin do godzin ponadwymiarowych gdzie obowiązują limity godzin - maksymalnie  ¼ pensum bez zgody i ½ pensum za zgodą.  W przypadku realizacji zajęć ze środków unijnych ich liczbę ustala dyrektor w zależności od potrzeb.
Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych