Skocz do zawartości


Wynagrodzenie nauczycieli w ramach projektu unijnego


wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2017 - 18:02

Witam,

w ramach porozumienia nauczyciele realizują godz. dodatkowe finansowane ze środków unijnych. Czy wynagrodzenie to jest uwzględnianie również do podstawy chorobowego, trzynastki?

Należy je potraktować jak godz, ponadwymiarowe?

 



#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15024 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 wrzesień 2017 - 06:57

Zgodnie z art. 35a ust. 1 Karty Nauczyciela nauczycielom zatrudnionym w publicznych szkołach, którzy w ramach programów finansowanych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej prowadzą zajęcia bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz, za każdą godzinę prowadzenia tych zajęć przysługuje wynagrodzenie w wysokości ustalonej w sposób określony w art. 35 ust. 3 KN (jak za godziny ponadwymiarowe lub godziny doraźnych zastępstw). Zajęcia te są przydzielane za zgodą nauczyciela, ale nie są wliczane do tygodniowego obowiązkowego pensum.

W związku z tym, że Karta Nauczyciela wprost wskazuje, iż zajęcia realizowane w ramach środków UE przysługuje wynagrodzenie w wysokości ustalonej jak za godziny ponadwymiarowe, oznacza że ustawodawca nie zaliczył tych godzin do godzin ponadwymiarowych gdzie obowiązują limity godzin - maksymalnie  ¼ pensum bez zgody i ½ pensum za zgodą.  W przypadku realizacji zajęć ze środków unijnych ich liczbę ustala dyrektor w zależności od potrzeb.


#3 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 30 październik 2017 - 21:51

Witam mam prośbę odnośnie projektów unijnych- realizujemy taki u nas w szkole podstawowej a dokładnie w oddziałach przedszkolnych. Gmina kazała nam zawrzec dodatkowe umowy z o prace z naszymi nauczycielami, ponieważ przedszkole jest szkoła nieferyjną- mamy je zawrzec na podstawie kodeksu pracy art. 7e prawo oswiatowe. Czy słusznie postąpiła gmina oraz jaki wymiar etatu mam liczyć z 18 czy 40 kp



#4 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15024 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 31 październik 2017 - 07:09

Witam mam prośbę odnośnie projektów unijnych- realizujemy taki u nas w szkole podstawowej a dokładnie w oddziałach przedszkolnych. Gmina kazała nam zawrzec dodatkowe umowy z o prace z naszymi nauczycielami, ponieważ przedszkole jest szkoła nieferyjną- mamy je zawrzec na podstawie kodeksu pracy art. 7e prawo oswiatowe. Czy słusznie postąpiła gmina oraz jaki wymiar etatu mam liczyć z 18 czy 40 kp


Wyżej już się nie chce czytać?

#5 Guest_Główny księgowy

Guest_Główny księgowy
  • Goście

Napisano 31 październik 2017 - 13:53

Witam,

nauczyciele otrzymują wynagrodzenie z tytułu wypracowanych godzin w ramach projektu. Na podstawie list płac wystawiane są noty księgowe do jednostki nadrzędnej w celu otrzymania zwrotu poniesionych środków.

Jak powinna wyglądać ewidencja księgowa tych zapisów?

LP jak każda inna w jednostce z odrębną analityką, a nota?

Początkowo zrobiłam: 201/404 - 404/404, 201/405 - 405/405

Z kolei wyciąg zaksięgowałam jako 130/201 -130/130 §4010 i dla kolejnych analogicznie.

Czy Waszym zdaniem to są poprawne zapisy dla wznowienia wydatków?



#6 szkola_zespoł

szkola_zespoł

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 11:13

Witam,

nauczyciele otrzymują wynagrodzenie z tytułu wypracowanych godzin w ramach projektu. Na podstawie list płac wystawiane są noty księgowe do jednostki nadrzędnej w celu otrzymania zwrotu poniesionych środków.

Jak powinna wyglądać ewidencja księgowa tych zapisów?

LP jak każda inna w jednostce z odrębną analityką, a nota?

Początkowo zrobiłam: 201/404 - 404/404, 201/405 - 405/405

Z kolei wyciąg zaksięgowałam jako 130/201 -130/130 §4010 i dla kolejnych analogicznie.

Czy Waszym zdaniem to są poprawne zapisy dla wznowienia wydatków?

 

 

Księguję podobnie ale przez 240, nie przez 201
 





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych