Skocz do zawartości


Odprawa emerytalna


wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ewa

Guest_Ewa
 • Goście

Napisano 24 wrzesień 2017 - 08:06

Moja mama wg nowych zasad od października może przejść na emeryturę. Umowę o pracę ma jeszcze do września następnego roku. Czy wypowiedzenie powinna złożyć już teraz, czy dopiero jak dostanie decyzję zusu że emerytura jest już przydzielona. W wypowiedzeniu ma być wzmianka że rozwiązuje umowę o pracę w związku z przejściem na emeryturę, czy to wystarczy żeby uzyskała odprawę?#2 larysa.

larysa.

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 1081 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 09:41

Moja mama wg nowych zasad od października może przejść na emeryturę. Umowę o pracę ma jeszcze do września następnego roku. Czy wypowiedzenie powinna złożyć już teraz, czy dopiero jak dostanie decyzję zusu że emerytura jest już przydzielona. W wypowiedzeniu ma być wzmianka że rozwiązuje umowę o pracę w związku z przejściem na emeryturę, czy to wystarczy żeby uzyskała odprawę?

Może złożyć teraz, nie musi czekać na decyzję ZUS. Wypowiadając umowę rozwiąże się ona z upływem terminu wypowiedzenia, który zależy od stażu pracy u danego pracodawcy. Może to być 2 tyg, 1 miesiąc lub 3 miesiące. W treści wypowiedzenia powinna znaleźć się informacja o przejściu na emeryturę. Oprócz tego należy złożyć oświadczenie, że wcześniej nie pobierała odprawy emerytalnej i rentowej.  Najczęściej osoby odchodzące na emeryturę rozstają się z pracodawcą za porozumieniem stron, w konkretnej dacie.


Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   


#3 koleżanka

koleżanka

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 12238 postów
 • LokalizacjaMazowsze

Napisano 24 wrzesień 2017 - 21:34

Nie spotkałam się z tym, że należy złożyć oświadczenie, że wcześniej nie pobrano odprawy emerytalnej i rentowej. Przecież wiadomo, że dopiero teraz ta osoba stara się o emeryturę. A że nie ma renty to pracodawca przecież wie.  

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych