Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaległy urlop, wypowiedzenie po macierzyńskim

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kokosanka

kokosanka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 22:21

Witam,

04.11. kończy mi się urlop macierzyński. Nie wracam do pracy, nie idę na urlop wychowawczy, więc zostaje mi złożyć wypowiedzenie (pracodawca wie od początku ciąży, że nie będę wracać). Według umowy (na czas określony, ważnej jeszcze rok) mam okres wypowiedzenia jeden miesiąc. Chciałabym go skrócić i rozwiązać umowę o pracę w trybie natychmiastowym. Wcześniej bym chciała wykorzystać tylko urlop na dziecko 2 dni, czyli wypowiedzenie by poszło z datą 07.11. Czy mogę tak sama z siebie napisać w wypowiedzeniu inną datę niż mam na umowie? Powinnam wpisać, ze to rozwiązanie umowy za porozumieniem stron czy że w trybie natychmiastowym? 

Czy w wypowiedzeniu mam wpisywać ile pozostało mi urlopu i by wypłacili ekwiwalent (mam urlop za 2015,2016 i 2017)? Jak mi policzą urlop za 2017? 24 dni zamiast 26? 

Pozdrawiam :) 

Ps. Jeżeli w złym dziale to przepraszam, ale nie wiedziałam czy to się bardziej tyczy działu zwolnień czy urlopów.

#2 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1055 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 09:51

Najlepiej byłoby porozmawiać z pracodawcą. Składając wypowiedzenie w październiku, przy 1 miesięcznym okresie wypowiedzenia, umowa rozwiąże się z końcem listopada, złożone w listopadzie - z końcem grudnia. Jeśli pracodawca wyraziłby zgodę na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, raczej zobowiązałby cię do wykorzystania urlopu wypoczynkowego zaległego i bieżącego żeby nie musieć wypłacać ekwiwalentu.

Żeby rozwiązać umowę w trybie natychmiastowym musiałabyś mieć powód inny niż - bo chcę. 

Co do wyliczeń urlopu i ekwiwalentu, to zostaw to pracodawcy. Urlop za 2017 będzie ci się należał proporcjonalnie do okresu zatrudnienia.

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

#3 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15024 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 wrzesień 2017 - 10:12

1. W trybie natychmiastowym nie możesz
2. Na porozumienie stron pracodawca musi wyrazić zgodę
3. Nie musisz pisać o ekwiwalent, pracodawca wypłaci za tyle,ile urlopu będzie należne.
4. 2 dni opieki nie wchodzi do puli urlopu wypoczynkowego

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych