Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mieszalność olejów silnikowych – to nie takie proste

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49117 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 07:31

Czy oleje silnikowe można mieszać? Jak wybrać odpowiedni olej, gdy konieczna jest dolewka? Po czym poznać, który olej silnikowy mamy wybrać?

Powrót do artykułu: Mieszalność olejów silnikowych – to nie takie proste

#2 Guest_Rajmund

Guest_Rajmund
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2017 - 07:31

Pieprzenie o balwanie .Powiedz czy do 5W40 mogę zrobić dolewke z oleju 5W30?

#3 Guest_dariusz

Guest_dariusz
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2018 - 07:52

no ja akurat nie mieszam olejów silnikowych korzystam z darmowego programu Lube Match i on mi w bardzo łatwy i intuicyjny sposób pozwala dobrać odpowiedni olej do modelu .

#4 Guest_pshko

Guest_pshko
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2018 - 18:37

Mam takie pytanie w temacie olejowym, jestem kompletnym laikiem, nie znam się na tym a nie mam instrukcji żeby spojrzeć jaki olej powinienem lać. Dodam, że samochód był kupiony na szybko, używany i tanio więc brałem. Jak w każdym razie mogę dobrać olej?

#5 Guest_marcino

Guest_marcino
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2018 - 10:14

po co mieszać oleje ? skoro można zakupić taki jaki jest wymagany przez producenta auta czyli odpowiednia lepkość itp a tak jak napisał dariusz aplikacja Lubematch pomoże w doborze oleju do danego auta do tego zaproponuje alternatywę.

#6 Guest_pablo

Guest_pablo
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2018 - 18:22

ale po co mieszac olej z olejem nie lepiej kupić odpowiedni ja uzywam syntetyka Shell Helix Ultra 5W-40 sprawdza sie do LPG do tego jest ochrona przed szlamem

#7 Guest_Stefek

Guest_Stefek
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2018 - 19:44

pshko można sprawdzić w necie. Jak nie wiesz gdzie to na pewno na shell lubematch. Jak wpiszesz w google to Ci wyskoczy. Wpisujesz dane auta i wskazanie będzie zgodnie z zaleceniami producenta jaki olej będzie odpowiedni dla Twojego auta.

#8 Guest_robi

Guest_robi
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2018 - 18:33

poprzedni właściciel jeździł na oleju Shell Helix Ultra 5W-40 i nie widzę powodu aby zmieniać olej na inny do tego jak zauważyłem olej ten ma niskie zużycie oleju i zmniejsza konieczność dolewek miedzy wymianami także zostaje przy nim.

#9 Guest_kaziuk

Guest_kaziuk
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2018 - 12:02

Wszelkie mieszanki omijam instynktownie, z resztą wszelkie miksy nie są na dłuższą metę niczym dobrym, tak w życiu jak i w motoryzacji. Od lat trzymam sie wyłącznie olejów shell helix ultra, ale nie tylko ja jak widać. Przy helixie zostałem bo dobrze na nim silnik pracuje, nic więcej nic mniej. Olej ma dobrą strukturę bo w ogóle nie paruje, dolewek nie robiłem od lat już.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2018 - 10:39

Ja jeździłem na Shell Helix Ultra przez 5 lat. Ale w pewnym momencie jakość oleju drastycznie spadła i ludzie zaczęli się skarżyć. U mnie stało się najgorsze--przez ten olej zatarla się panewka korbowodubi silnik uległ zniszczeniu całkowitemu. Nie polecam, płaci się tylko za logo na pudełku

#11 Guest_jacek

Guest_jacek
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2018 - 18:29

no najlepiej dolać taki olej jakim zalany jest silnik no ja akurat stosuje olej Shell Helix HX8 ECT 5W-30 który wytwarzany jest z gazu ziemnego, z zastosowaniem opatentowanej Technologii Shell PurePlus do tego olej wymieniam zgodnie z zaleceniami producenta auta.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2018 - 23:23

Ale chamskie komentarze pracowników Shella. Przeciez poza Wami to widać że ludzie źle wypowiadają się o olejach Shell. Dajcie sobie spokój z tą kiepska reklama.

#13 Guest_daro

Guest_daro
  • Goście

Napisano 15 październik 2018 - 19:47

ale po co mieszac oleje ? skoro ja stosuje olej Shella i taki jest zalecany przez producenta auta.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych